שתף קטע נבחר

פרקליטי אולמרט: זקן שיקרה, ההחלטה שגויה

לאחר ההרשעה בתיק מעטפות הכסף אמרו הסנגורים כי "צר להם" עבור ראש הממשלה לשעבר: "מאוכזבים מפסק הדין. ההחלטה התקבלה למרות שקריה הבוטים של שולה זקן". התביעה: "אולמרט בחר לא להעיד, זה מדבר בעד עצמו"

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הורשע הבוקר (ב') בתיק מעטפות הכסף , פרקליטיו מאשימים את שולה זקן בשקר ואומרים כי יערערו ככל הנראה לבית המשפט העליון. "אנו מצטערים ומאוכזבים מפסק הדין. ההחלטה התקבלה למרות שקריה הבוטים של שולה זקן בבית המשפט, ולמרות שצוות ההגנה הוכיח באופן חד וברור בדיונים כי זקן ערכה, מחקה ועיבדה את הקלטות באופן מניפולטיבי וכי הקלטות אינן אמינות בלשון המעטה", נאמר בתגובה הרשמית, מיד לאחר החלטת שופטי המחוזי להרשיע את אולמרט בפרשת טלנסקי.

 

לקריאת הכרעת הדין המלאה - לחצו כאן

 

בתגובה הרשמית נאמר כי "בית המשפט טעה כשבחר להתעלם משקריה המובהקים של זקן בבית המשפט ומשורה ארוכה של אמירות של בתי המשפט לאורך השנים בנוגע לחוסר אמינותה. בכוונתנו לערער על החלטה שגויה זו של בית המשפט". שולה זקן מצדה סירבה לומר דבר, מלבד "בבוא היום אומר את מה שיש לי לומר".

 

 (צילום: גיל יוחנן, נועם מושקוביץ) (צילום: גיל יוחנן, נועם מושקוביץ)
(צילום: גיל יוחנן, נועם מושקוביץ)

אולמרט, הבוקר בבית משפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אולמרט, הבוקר בבית משפט(צילום: גיל יוחנן)

לאחר שעורכי הדין של אולמרט יצאו לתקשורת הם אמרו כי הם מאוכזבים מההכרעה. "קיווינו שהצלחנו לשכנע את בית המשפט שצריך להשאיר את התוצאה על כנה", אמר עו"ד אייל רוזובסקי. "נקרא את פסק הדין ואם נחשוב שיש מה לעשות בערעור אז נגיש ערעור. אנחנו מאוד מאוכזבים מפסק הדין. אנחנו לא אוהבים את התוצאה, האמנו שהיא צריכה להיות שונה.

 

"אולמרט בוודאי עובר תקופה לא קלה במשך שנים ארוכות. אני לא חושב שאנחנו מכירים עוד מישהו שנאלץ להתמודד עם כזו מערכה בכמה בתי משפט שונים במשך שנים ארוכות. אסור לשכוח ששמיעת הראיות בתיק טלנסקי התחילה עוד לפני שהוגש כתב אישום. זה בהחלט לא פשוט. הוא איש מאוד חזק והוא מתמודד עם זה באומץ.

 

"האירועים האלה לא התרחשו בתקופת היותו ראש ממשלה, אנחנו צריכים להבחין בין שאלות של אתיקה לבין שאלות של משפט פלילי. הכרעת דין ששמעתי היא נוקבת. אנחנו נלמד אותה ונראה איך נתמודד איתה. אני לא חושב שהוא איש מוּשחת. בתיק היום הוא הורשע בגלל כסף שקיבלה שולה זקן ממנו ובתיק הולילנד הוא הורשע בגלל כסף שנטען שקיבל אחיו. באף אחד מהתיקים האלה לא נטען שהוא לקח כסף לכיסו או השתמש בכסף לכיסו".

 

 

 

התובע עו"ד אורי קורב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
התובע עו"ד אורי קורב(צילום: גיל יוחנן)

הסנגור אלי זהר. "חסרים פרטים בקלטות" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הסנגור אלי זהר. "חסרים פרטים בקלטות"(צילום: גיל יוחנן)
 

עוד אלי זהר התייחס להקלטות זקן: "כשלמדנו את הקלטות קיבלנו את התחושה שהרבה דברים נותרו נעלמים. הקלטות מוכוונות מטרה, חסרים בהן פרטים. האמנו שהן לא קבילות. דבר אחד ברור: אנחנו מאוכזבים משום שהטיעונים היו טיעונים משפטיים מובהקים וצר לנו שהגענו עד הנה, צר לנו בשל ההכרעה וצר לנו בשביל האיש". בנוגע לכספים הקואליציוניים אמר: "מתייחסים אליהם אחרת ממה שהתייחסו לפני שנתיים או שנה. זו התפתחות חברתית, ההיסטוריה תשפוט אם היא נכונה או לא נכונה".

 

התובע עו"ד אורי קורב אמר אחרי הכרעת הדין: "מר אולמרט בחר שלא להעיד בבית המשפט ודבר זה מדבר בעד עצמו, בלי קשר לעדות של שולה זקן. השופטת קבעה שדי היה בממצאים המקוריים של הכרעת דין כדי לבסס הכרעה. לגבי העונש, נבקש יותר מעבודות שירות".

 

לשאלה האם ניתן היה להשתמש בהקלטות זקן גם פרשות אחרות שבהן מעורב ראש הממשלה לשעבר, ענה עו"ד קורב: "השתמשנו בחומר החדש למה שחשבנו שצריך להשתמש בו. פעלנו באופן מידתי אך ורק לפרשת טלנסקי. פרשת ראשונטורס תלויה ועומדת בבית המשפט".

 

הוא סיכם שהמלחמה בשחיתות מתבצעת "כדי שכוח השלטון לא יהפוך לשלטון הכוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן
אולמרט, הבוקר בבית המשפט
צילום: אמיל סלמן
מומלצים