שתף קטע נבחר

העולם בכף ידך: כך תתרגם רעיון להצלחה

האם יש לכם מה שדרוש כדי להצליח? סיבולת, אנרגיה, דימיון? לאונרדו דניאל אבלס, כירולוג ומאמן אישי, קורא לכם בכף היד ומסביר - כך תראו אם נולדתם להצליח ואיך ישנה את רוע הגזירה מי שנתוניו לא מבשרים טובות

מי לא היה רוצה להגשים את כל החלומות? לגרום לפרויקטים שלו לרקום עור וגידים בכל מצב ולהפוך לאדם מצליח ועשיר, או להצליח לעשות את הדיאטה שמעולה לא התמיד בה, להירשם ללימודים שכה רוצה, או סתם לעשות מנוי לחדר הכושר ולהתמיד ללכת.

 

 

הרבה אנשים שואלים "האם אהיה עשיר?","האם אתחתן?", "האם העסק שלי יצליח?" - כאילו שהתשובה רשומה אי שם בקופסה. ישנם גורמים רבים שקובעים את היכולת שלנו להצליח בחיים ולהתמיד במאמצים שלנו, חלקם תלויים בנסיבות חיצוניות כמו מזל, חסימה אנרגטית או קארמה, אבל רוב הגורמים שקובעים את היכולת שלנו להגשים את כל מאויינו תלויים בעיקר בנו ובכוח הפנימי שיש בידינו להפוך חלום למציאות.

 

באמצעות חוכמת כף היד אפשר לדעת האם קיימים אצל האדם הרכיבים שיאפשרו לו להגיע להצלחה המיוחלת. רכיבים כמו רמת האנרגיה שלו, דפוסי החשיבה, כוח הסיבולת שלו, ההערכה העצמית והביטחון שלו, וכן, גם, טיפת מזל.

 

אז מה דרוש כדי להצליח ואיך רואים זאת בכף היד?

1. יכולת שכלית, דבקות במטרה ורוגע - על ידי ניתוח קו הראש של האדם נוכל לראות האם מחשבתו ברורה, בהירה וצלולה, ממוקדת במטרה ויכול להתמודד עם קושי בלי להתמוטט, או שאולי הוא מפוזר, מתחיל משהו ולא מסיים, עושה מכל עכבר פיל ומשנה כיוון משעה לשעה.

ככל שניראה קו ראש חזק יותר, ברור יותר, ארוך יותר וללא הפרעות, נוכל לומר שיכולת החשיבה של האדם היא ממוקדת, ברורה עם יכולת שכלית גבוהה. זהו תנאי הכרחי (אך לא מספיק) להצלחה בחיים.

 

2. אנרגיה פיזית להפוך את הרעיון למציאות - הרבה פעמים אנו נתקלים באנשים חכמים, מוכשרים, משכילים, עם קו ראש ארוך, ברור ועוצמתי, ובכל זאת לא ממש הצליחו לפרוץ את מחסום הבינוניות בהשגים ולא מוצאים את הכוח לתרגם את כל הרעיונות הטובים למשהו מעשי. אחת הסיבות לכך היא שחסרה להם האנרגיה הפיזית להפוך את החלום למציאות. יש להם המון רעיונות טובים, חזון ארוך טווח, אבל אין להם כוח לקום מהכורסא ולהתחיל להזיז את העניינים.

 

בחוכמת כף היד רואים את האנרגיה הזאת בעוצמתו של קו החיים ובחוזק של גבעת וונוס שנמצאת ליד האגודל בתוך גבולות קו החיים. ככל שקו החיים ארוך יותר, חזק יותר וברור יותר, ללא הפרעות, וגבעת ונוס גבוהה ואלסטית, תהייה לאדם הרבה מאוד אנרגיה להפוך כל רעיון למציאות. ככל שקו החיים יהיה קצר יותר, קטוע או חלש וגבעת ונוס תהיה שטוחה וחסרת חיות, לא תהייה לו מספיק אנרגיה להשיג את מטרותיו מה שיגרום לו להרגשת תסכול, מועקה וחוסר אונים.

 

בהדפסים למטה נוכל לראות הדפסים של שתי ידיים, שתיהן מאוד דומות במרקם, בצורה ואפילו בקווים העיקריים, אך בהבדל קטן אחד: האדם שבתמונה הימנית, בעל קו החיים הקצר יותר הוא בעל עסק עצמאי שנמצא במבוי סתום בחייו ומוצא עצמו עם חוסר יכולת לבטא את רעיונותיו באופן מעשי, חסר אנרגיה ומוטיבציה, בעוד שהאדם בעל קו החיים הארוך יותר, מנהל פרויקטים בתחום הבנייה במקצועו, מלא באנרגיה ויכול לתרגם את הרעיונות שלו לתכניות פעולה.

 

 

 

3. כוח סיבולת -  הדרך להצלחה רצופה בעליות וירידות, קשיים, דלתות שנטרקות בפרצוף והרבה תשובות של "לא" לפני שמגיע ה"כן" המיוחל. רק אדם עם כוח סיבולת, שיכול לעמוד באתגרים וקשיים ושיכול לעמוד על שלו כשצריך, יצליח להתמיד אל עבר המטרה.

 

בכף היד אנחנו רואים את כוח הסיבולת הנחוץ על פי המרקם של גבעת מארס עליונה, שנמצאת מתחת לתחילתו של קו הלב מתחת לאצבע הזרת. ככל שגבעה זאת חזקה יותר וגמישה יותר, כך כוח הסיבולת של האדם גדול יותר. אדם כזה יוכל לעמוד בקשיים, פיזים ורגשיים, יוכל להגיד "כן" ו"לא, תודה" לפי הצורך ויידע לשמור על האינטרסים שלו.

 

לעומתו, אדם עם גבעת מארס תחתונה רפויה, חלשה ודקה, הוא אחד שקשה לו להתמודד עם קשיים, קשה לו לעמוד על שלו ועלול להישבר ברגעי האמת. כדי להצליח בחיים רצוי שהגבעה תהיה גמישה ובשרנית.

 

4. דימיון מפותח - כדי להצליח בחיים צריך ללמוד לחשוב מחוץ לקופסא, לחשוב על פתרונות יצירתיים, ליצור בראש את המציאות שרוצים להגיע אליה ולהרכיב חזון שיהיה משמח מלא בהשראה. את יכולת הדמיון של אדם רואים במספר מקומות בכף היד. אחד מהם הוא בצורת קו הראש, ככל שקו הראש קמור יותר ומסתיים נמוך יותר באזור גבעת ירח, כך יכולת הדמיון של האדם גבוהה יותר.

 

המקום השני בו רואים את יכולת היצירתיות של האדם הוא במרקם גבעת ירח, הגבעה שנמצאת ליד בסיס כף היד מתחת לאזור הזרת. ככל שגבעה זאת גבוהה יותר וחזקה, כך יכולת היצירה והדימיון של האדם גבוהה יותר והיכולת שלו ליצור פתרונות מחוץ לקופסה טובה יותר.

 

5. הערכה עצמית גבוהה - רק מי שמאמין בעצמו וביכולותיו סופו להשיג את אשר חפצה נפשו. מי שלא מאמין בעצמו, בערכו וביכולות הטמונות בו, לא יוכל לפרוץ את מחסום ההצלחה וההגשמה. את רמת ההערכה של אדם את עצמו ניתן לראות בכף היד במספר אזורים כשהעיקרי שבהם הוא מרקם האגודל ובפרט המרקם של המפרק הראשון - מפרק הציפורן - של האגודל. זהו מפרק הרצון, או במילים אחרות, היכולת של האדם לבצע את תכניותיו הלכה למעשה.

 

ככל שמפרק זה מלא יותר, גדול יותר וגמיש - האדם בטוח בעצמו, יש לו רצון חזק להשיג את מטרותיו ויכולת ביצוע. לעומת זאת, ככל שמפרק זה רדוד יותר, רופף וחסר חיות, הדבר מראה על חוסר הערכה עצמית, חוסר ביטחון מה שיוביל לחוסר יכולת לממש את עצמו בחיים.

 

האיש שסחף אחריו מיליונים

בידיו של מהטמה גנדי אפשר לראות שקיימים אצלו מרבית המרכיבים שציינתי שהפכו אותו לאדם, שלמרות התלאות, הקשיים והייסורים, הצליח להשיג את מבוקשו – עצמאות הודו, מדינתו.

 

למרות התלאות והקשיים השיג את מבוקשו. מהטמה גנדי ()
למרות התלאות והקשיים השיג את מבוקשו. מהטמה גנדי

 

קודם כל רואים בתמונת ידיו קו חיים חזק וברור עם גבעת ונוס גדולה מאוד, דבר המראה על אנרגיות גדולות ביותר ברמה הפיזית. גבעת מארס עליונה מתחת לזרת של גנדי חזקה וגדולה מאוד, דבר המלמד על יכולתו לעמוד בקשיים ולעמוד על שלו, למרות הכל.

 

גם גבעת ירח מתחת לגבעת מארס עליונה חזקה וגדולה, והדבר מלמד על דמיון ויצירתיות מפותחים ביותר.

 

ומה איתכם? בחנו את עצמכם

אם לפחות חלק גדול מהמרכיבים שצוינו לא קיימים אצלכם, ההצלחה לא תגיע בקלות. אבל, החדשות הטובות הן שהכל ניתן לשינוי. על ידי עבודה אישית ניתן לשפר את רמת האנרגיה, המיקוד, הביטחון וההערכה העצמית. כשזה יקרה הדבר יבוא גם לידי ביטוי במרקם כפות הידיים, דבר שיסמל עבורכם שאתם נמצאים בפאזה חדשה בחיים, של מוכנות להצלחה והגשמת החלומות.

 

 • לאונרדו דניאל אבלס - כירולוג מוסמך (מאבחן על פי כפות הידיים), מומחה לשפת גוף, NLP, מאמן אישי ומאמן מוטיבציה בינלאומי 


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  גורמים רבים קובעים את היכולת להצליח בחיים
  צילום: shutterstock
  צילום: דני בכר
  לאונרדו אבלס
  צילום: דני בכר
  מומלצים