שתף קטע נבחר

מחנה פסח מיוחד ל-200 יתומי צה"ל

נפגשים בחופש כדי לשמוח וגם לשתף בגעגוע: ילדים ובני נוער התקבצו למחנה של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל בצפון

בתחילת השבוע יצאו כ-200 יתומי צה"ל למחנה "עוצמה" של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל שמתקיים השנה בצפון הארץ. במסגרת המחנה שנערך במשך ארבעה ימים מתקיימת פעילות אתגרית כמו סנפלינג, קיאקים, טיולים ובישול בתנאי שטח.

 

בארגון אלמנות ויתומי צה"ל אומרים שהמחנות מתקיימים בחופשות החגים מתוך ידיעה שהמפגשים של הילדים עם קבוצת השווים להם מאפשרים להם גם לשמוח, אבל גם לדבר על הגעגוע והכאב לאבא שאיננו.

יתומי צה"ל עם מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') דן הראל, ראש אגף משפחות והנצחה במשרד אריה מועלם, יו"ר הארגון נאוה שהם סולן, מנכ"ל הארגון יובל ליפקין ולינור אלקיים מהקרן לידידות (צילום: מורג ביטן) (צילום: מורג ביטן)
יתומי צה"ל עם מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') דן הראל, ראש אגף משפחות והנצחה במשרד אריה מועלם, יו"ר הארגון נאוה שהם סולן, מנכ"ל הארגון יובל ליפקין ולינור אלקיים מהקרן לידידות(צילום: מורג ביטן)

השנה לראשונה הצטרפו למחנה ילדים בגילאי 12-10. למחנה פסח הגיעו גם יתומי צה"ל שאיבדו את אביהם במהלך מבצע צוק איתן, בהם מאיה קידר, בתו של דולב קידר ז״ל, אורי וליהי גרינברג, ילדיו של אמוץ גרינברג ש"ל, ונטע, בתו של זאביק עציון ז״ל, רכז הביטחון של קיבוץ נירים.

 

לדברי נאוה שהם סולן, יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה״ל, "הודות לקרן לידידות שתורמת לנו מדי שנה אנו מצליחים לקיים שלושה מחנות: סוכות, חנוכה ופסח. הפעילות מנתקת את היתומים מהאחריות הכבדה שנפלה עליהם לאחר מות אביהם ומאפשרת להם לחזור לילדות רגילה ושמחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מורג ביטן
המשתתפים במחנה
צילום: מורג ביטן
מומלצים