שתף קטע נבחר

העיצוב של ארמני: כך ייראו מגדלי הארבעה

בתערוכת העיצוב "סלון דה מובילה" במילאנו יוצגו 8 פרויקטים של ג'ורג'יו ארמני, ובהם מגדלי המשרדים של קבוצת חג'ג' ברחוב הארבעה בת"א. צפו

ב-30 באפריל תיערך במילאנו, איטליה, תערוכת העיצוב הנחשבת בעולם "סלון דה מובילה" המארחת מדי שנה מאות אלפי אנשים מכל רחבי העולם. במרכז התערוכה עומדת השנה חברת ג'ורג'יו ארמני, החוגגת 40 שנה להיווסדה. במסגרת זו מתכוון ארמני להציג את 8 הפרויקטים המובילים שלו לאורך השנים.

 

 

אחד מהם הוא פרויקט חדש - וישראלי. מדובר על העיצוב שעשה ארמני למגדלי המשרדים שבונה קבוצת חג'ג' ברחוב הארבעה בתל אביב - "מגדלי הארבעה". ארמני היה אמון על עיצוב הלובי היוקרתי של המגדלים ועל טרקלין העסקים הגדול בישראל, הנבנה בקומה ה-14 שלהם.

 

השבוע פנה ארמני לבעלי השליטה בקבוצת חג'ג', צחי ועידו חג'ג', וביקש מהם להכין מצגת על המגדלים, שהוא עצמו מתכוון להציג בתערוכה. זו הפעם הראשונה שפרויקט ישראלי משתתף באופן כזה או אחר בתערוכה הזאת - וזה בהחלט סיפור של גאווה ישראלית.

 

בקבוצת חג'ג' סיפרו כי הטרקלין "תלוי" בין שמיים וארץ ויאפשר צפייה פנורמית לפיאצת גבעון, מתחם הטמפלרים בשרונה, מרכז תל-אביב ועד הים. גובהו יהיה 8 מטרים - גובהן של שתי קומות. לצורך הגבהת הטרקלין קבוצת חג'ג' ניידה זכויות בשטח של 2,300 מ"ר ממבנים לשימור שבבעלותה ברחובות נחלת בנימין 1 וקלישר 23 בעיר, ואף התחייבה לשמר ולשחזר אותם. לובי הכניסה המשותף למגדלים ייבנה כקוביית זכוכית ענקית על שטח של 2,500 מ"ר וגובה של כ-13 מטרים.

 

מגדלי הארבעה תוכננו על ידי אדריכל משה צור ויתנשאו לגובה של 38 ו-35 קומות. בין שוכרי המשרדים ניתן למצוא חברות של אנשי עסקים כגון טדי שגיא ושלמה דברת, ענקית החומרה מלנוקס, חברת שלמה Sixt, חברת הסלולר גולן טלקום ואחרים. גם קבוצת חג'ג' תעביר למגדלים את משרדיה. כ-90% משטחי המשרדים כבר נמכרו ונותרו לשיווק קומות בודדות בלבד.

 

צפו בתמונות שיוצגו בתערוכה במילאנו:

 

 (הדמיה: ארמני) (הדמיה: ארמני)
(הדמיה: ארמני)
 

 (הדמיה: ארמני) (הדמיה: ארמני)
(הדמיה: ארמני)
 

 (הדמיה: ארמני) (הדמיה: ארמני)
(הדמיה: ארמני)

 (הדמיה: ארמני) (הדמיה: ארמני)
(הדמיה: ארמני)


פורסם לראשונה 01/04/2015 12:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ארמני
העיצוב של ארמני למגדלי הארבעה בת"א
הדמיה: ארמני
צילום: Gettyimages
ג'ורג'יו ארמני
צילום: Gettyimages
מומלצים