שתף קטע נבחר

הלוחם שלכד את המחבל: "הוא דקר אותי בראש. הפלתי אותו לרצפה"

סמ"ר יואב לייטמן, לוחם בגדוד 101 של הצחנים, הצליח לרתק לרצפה את הנער הפלסטיני שדקר אותו בשומרון בתוך חמש שניות. בבית החולים שאליו פונה סיפר הלוחם: "נתתי לו כמה מכות עם הידיים והנשק, מה שצריך". את ליל הסדר הוא יחגוג בביתו

"מהר מאוד הוא היה בידיים שלי". כמה שעות לאחר שהצליח לנטרל פלסטיני שדקר אותו, שחזר אחר הצהריים (יום ה') סמל-ראשון יואב לייטמן את התקרית שהתרחשה סמוך למחסום אורנית שבשומרון. לייטמן, לוחם בגדוד 101 של חטיבת הצנחנים, נפצע קל אך מיהר להשתלט על הפלסטיני. "הוא דקר אותי פעמיים או שלוש בראש", סיפר הלוחם שפונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

 

 

האירוע התרחש כשכוח בפיקודו של לייטמן הגיע לנקודה בגדר המערכת באזור אורנית, שם ניסתה קבוצה של כמה שוהים בלתי חוקיים (שב"חים) להיכנס לשטח ישראל. גם שאר השב"חים נעצרו. הדוקר, נער תושב טול כרם, לא נעצר בעבר ואין לו עבר ביטחוני. הוא ניסה להיכנס לישראל באופן בלתי חוקי, ובמהלך בידוק על ידי כוח צה"ל שלף סכין ודקר את לייטמן.

 

"הגדוד שלי תפס פעילות מבצעית באזור אורנית והייתי בפטרול עם עוד שלושה חבר'ה", סיפר לייטמן. "הייתה הקפצה בגלל שב"חים שחצו את הגדר. הגענו למקום האירוע, פרקתי מהרכב כדי למצוא אותם ואחרי כמה דקות קיבלנו דיווח מהתצפיתנית שהם מסתתרים בתוך שיח. אני וירדן נהג הג'יפ התקרבנו לשיח תוך כדי סימנים מוסכמים שלנו, כל אחד משני הצדדים של השיח. הבנו שזה המקום המדויק והם יצאו וצעקו 'בסדר, בסדר'".

רגעי ההשתלטות על הדוקר (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
רגעי ההשתלטות על הדוקר(צילום: דובר צה"ל)

החיילים לקחו מהשב"חים תעודות מזהות ואז קפץ הנער לעברו של לייטמן ודקר אותו פעם אחת ביד. "הדפתי אותו, אבל הוא בא שוב ודקר אותי בחלק העליון של הראש. הפלתי אותו לרצפה תוך חמש שניות, הסכין כבר לא הייתה עליו. החזקנו את הבחור, הוא היה מאוד נסער וניסה להתחמק אבל הרגענו אותו. נתנו לי מלא מילים חמות ומהר מאוד האירוע נסגר".

 

הלוחם סיפר עוד כי הדוקר היה נראה לו חשוד עוד לפני שתקף. "ריתקתי אותו מהר מאוד לרצפה, נתתי לו כמה מכות עם הידיים ועם הנשק, מה שצריך. שאר השב"חים מאוד נבהלו, הם רצו לעבוד בארץ ללא כוונות ביטחוניות. זה אירוע מיוחד מאוד. לא היה לי שום אירוע דומה לזה. אני מרגיש מצוין. הפציעות

שטחיות. הבנות פה במחלקת הטראומה טיפלו בי בצורה אימהית עד שאימא עצמה הגיעה. התקשרתי אליה כדי להגיד שאני בסדר ושהיה אירוע קטן אם היא תשמע משהו. הייתי אמור לסגור את ליל הסדר וקיבלתי חג בבית".

 

ד"ר ערן רוטמן, סגן מנהל בית החולים בלינסון, אמר: "החייל הובא לבית החולים. הוא נפגע במספר חלקים בגופו בצורה קלה. טופל במרכז לרפואה דחופה בחדר הטראומה. הוא משוחרר בשעות אלו לביתו. הוא יעשה את החג עם משפחתו. נתנו לו טיפול מקומי, כולל תפרים".

 

ארגון חמאס בירך על פיגוע הדקירה בשומרון. בהודעה מטעם הארגון נאמר כי הפיגוע מדגיש את הנחישות של העם הפלסטיני להמשיך בדרך ההתנגדות על שלל אופניה למרות כל המכשולים והקשיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד מורג
יעשה את החג בבית. לייטמן
צילום: גלעד מורג
מומלצים