שתף קטע נבחר

אסרף: זה לא החברה, פחדתי מעבריינים

אחרי שהודה כי בדה עם חברו "חטיפה", סיפר ניב אסרף לחוקרי המשטרה כי לא הפרידה מחברתו הניעה אותו לבצע את המעשה אלא חובות כבדים שצבר בהימורים. הערכה: נגד אסרף וחברו ערן נגאוקר יוגש עוד השבוע כתב אישום

החטיפה שלא הייתה – קרב הגרסאות: שלושה ימים אחרי שהקפיצו מדינה שלמה וביימו לפי החשד חטיפה באזור קריית ארבע, נחקרו גם היום (א') ניב אסרף וחברו ערן נגאוקר במשטרת מחוז ש"י. במשטרה מעריכים כי השניים שחשודים בקשירת קשר לביצוע עוון, בידוי ראיות, שיבוש הליכי חקירה, הפרת הסדר הציבורי והפרעה לשוטר, יואשמו כבר בהמשך השבוע בהליך מזורז.

 

במהלך החקירה לבירור נסיבות מעשה הקונדס, שאותו הגדיר השופט חן אביטל מבית משפט השלום בירושלים "חסר אחריות", מסרו שני הצעירים גרסאות סותרות. בעוד נגאוקר טען כי הוא וחברו ביצעו את המעשה כדי לגרום לחברה לשעבר של אסרף "לדאוג לו", טען אסרף כי החליט "להיעלם" בעקבות חובות של מיליוני שקלים שצבר בהימורים.

כתב אישום בהליך מזורז. אסרף (משמאל) ונגאוקר ()
כתב אישום בהליך מזורז. אסרף (משמאל) ונגאוקר

אסרף סיפר לחוקרים כי הוא חש מאוים מגורמים עברייניים בבאר שבע ולכן רצה לברוח. הוא גם ציין כי תכנן לבדות את החטיפה כמה ימים לפני האירוע, עוד לפני שחברתו עזבה אותו. עם זאת,

גם אם גרסתו אמיתית, לא ברור לחוקרי המשטרה כיצד אסרף סבר שהמעשה שביצע יסייע לו.

 

גורמי החקירה במשטרה הבהירו כי הרלוונטיות של המניע לחומרת העבירות נמוכה ולכן אין לשיטתם נסיבות מקלות לביצוע זה. על רקע הדברים מציינים גורמי החקירה כי חומר הראיות בתיק מוצק וששני החשודים מודים במיוחס להם. מחר יובאו השניים להארכת מעצר נוספת ומסתמן שהם ישוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים. יצוין כי לשניים אין עבר פלילי.

 

עו"ד מוטי יוסף, שמייצג את אסרף, אמר ל-ynet כי "מטבע הדברים אני לא יכול להיכנס לפרטי החקירה אך יכול להגיד שהנסיבות למעשה הן לא על רקע רומנטי. הכיוון הוא אחר לגמרי. הוא טוען שההיעלמות שלו לא נבעה מריב עם החברה אלא מסיבה אחרת לגמרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי ינובסקי
הסתבך. ניב אסרף
צילום: רועי ינובסקי
מומלצים