שתף קטע נבחר

"אסרף פנה למשטרה בעקבות חובות שצבר"

שני הצעירים שהקפיצו מדינה שלמה צפויים להשתחרר מחר למעצר בית. בחקירה מתברר: אסרף דיווח למשטרה כי הוא נתון לאיומים. "הוא הציע לסייע ולתת מידע נגד הגורמים שהוא חייב להם כסף, אך זה לא הוביל לדבר"

ניב אסרף, שביים את חטיפתו ביחד עם חברו ערן נגאוקר והקפיצו מדינה שלמה, פנה בעבר למשטרה בעקבות חובות שצבר, טען כי הוא מאוים וביקש סיוע. כך עולה מחקירתו. הבוקר (יום ב') צפויים השניים להשתחרר בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבות גבוהה, ובקרוב צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום.

 

עד כה מסרו השניים בחקירתם במשטרה גרסאות סותרות. בעוד שנגאוקר טען כי הוא וחברו ביצעו את המעשה כדי לגרום לחברה לשעבר של אסרף "לדאוג לו", טען אסרף כי הוא החליט "להיעלם" בעקבות חובות עתק שצבר בהימורים.

 

אסרף מובא להארכת מעצר (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
אסרף מובא להארכת מעצר(צילום: רועי ינובסקי)

אסרף ונגאוקר. גרסאות לא אחידות (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
אסרף ונגאוקר. גרסאות לא אחידות(צילום: אלי מנדלבאום)

 

עוד בפרשת ניב אסרף:

 

המבצע לחיפושו של אסרף העסיק לא רק את החיילים בשטח, אלא הוביל לדיוני חירום שכינס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון וישיבת הערכת מצב מיוחדת של הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט עם מפקד פיקוד מרכז אלוף רוני נומה. הצבא הפעיל את כמעט את כלל זרועותיו המבצעיות והלוגיסטיות - פיקוד מרכז, חיל אוויר, אגף התקשוב, אמ"ן ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה - וכן פרס חפ"קים אוגדתיים בשטח, הרים מל"טים ובלוני תצפית לאוויר, השתמש בעשרות רכבים ואמצעי מסווגים, והשתמש אף ביכולות מעקב ותקשורת לוויניות יקרות, תוך פחות משעה מרגע היוודע על ההיעדרות של אסרף - ועד שהתברר שמדובר במעשה קונדס שעלה מיליוני שקלים.

 

תחילה נטען כי אסרף ביצע את המעשה כדי למשוך את תשומת לבה של חברתו לשעבר, ובכך לכבוש את לבה מחדש. לאחר שנמא בוואדי בקרית ארבע עם שק שינה וקופסאות שימורים, התבררה הפארסה הגדולה. הוא נעצר ובילה את החג בכלא, יחד עם נגאוקר שבמשך שעות סיפק למשטרה גרסה שקרית כדי לחפות על חברו.  

 

כעת נטען כי אסרף ביצע את המעשה כדי לברוח מבעלי החוב שלו. חבר של אסרף סיפר כי הוא

פנה לגורמי מודיעין בתחנת באר שבע, סיפר על מצבו ואמר כי הוא נתון למסכת איומים. "הם ישבו ודיברו, אבל שום דבר לא קרה", סיפר החבר. "הוא נתן להם מידע, אבל זה לא טופל". אסרף הציע לסייע ולתת מידע נגד הגורמים להם הוא חייב כספים, אך המידע הראשוני שנתן לא הוביל לדבר. יודגש כי הוא מעולם לא הגיש תלונה רשמית.

 

כבר בימים הקרובים צפוי התיק לעבור לפרקליטות מחוז ירושלים לצורך הגשת כתב אישום. השניים חשודים בעבירות של קשירת קשר לביצוע עוון, בידוי ראיות, שיבוש הליכי חקירה הפרת הסדר הציבורי והפרעה לשוטר. עם הגעת התיק לפרקליטות יוחלט על אילו עבירות בחוק העונשין יעמדו השניים לדין. כמו כן, כשיגיע התיק לפתחה, הפרקליטות צפויה גם להכריע אם להגיש תביעה כספית כנגד השניים בגין ההוצאות והמשאבים שהושקעו בחילוץ. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים