שתף קטע נבחר

מתקפת ההאקרים בעיצומה: "עדיין אין הצלחות משמעותיות"

מרבית מתקפות הסייבר שאירעו הבוקר הן נסיונות השחתה וגניבת מידע של אתרים ישראליים ואתרי ממשל. חמ"ל הסייבר רדוור טוען שמדובר בהתקפות לא ממוקדות, שעיקר הצלחתן נכון לשעות הבוקר מתמקדת באתרים קטנים ולא מוגנים

חמ"ל הסייבר של חברת רדוור הגיב לתקיפת ונסיונות ההשחתה של כמה מאות אתרי אינטרנט שבוצעו הלילה והבוקר (שלישי) על ידי קבוצות תוקפים פרו פלסטינים: "אנחנו רואים שקבוצות ההאקרים התוקפים המשויכות לאנונימוס מבצעות השנה פעילות רבה יותר מאשר בשנה שעברה, ועדיין נכון לשעות הבוקר אין להם הצלחות משמעותיות. מרבית המתקפות הן נסיונות השחתה וגניבת מידע של אתרים ישראליים ואתרי ממשל. אנו מזהים התקפות לא ממוקדות, כאשר עיקר ההצלחות שלהם נכון לשעות הבוקר מתמקד באתרים קטנים ולא מוגנים. חלק מנסיונות גניבת המידע כפי שראינו הוא תוצאה של התקפות קודמות, ולאו דוקא חלק מהקמפיין הנוכחי של אנונימוס, מה שמצביע על חשיבות יחסי הציבור של ההתקפות בעיני אנונימוס, וניסיונה לשדר הצלחה".


נכון לשעה זו, אנונימוס ממשיכים לפרסם רשימות של אתרים נוספים אותם תקפו. מבצע הפריצה השנתי מתקיים על ידי אנשים המזדהים כקבוצת Anonghost או אנונימוס, תחת הכותרת #Op_Israel - התנגדות לישראל. המטרה על פי הקבוצות השונות היא להתנקם בישראל על יחסה לפלסטינים, ולמרר את חייהם של תושבי המדינה כשם שהמדינה ממררת את חייהם של הפלסטינים. כמות המשתתפים בעמודי האירוע השונים של המתקפה בפייסבוק עומדת כרגע על כ-5,200 פעילים (כמות משתתפים נמוכה בכ-50% בהשוואה לזו של קמפיין ה-7 באפריל 2014, אז השתתפו כ- 12,000 גורמים אנטי-ישראליים). מניתוח שבוצע על שלושת עמודי האירוע המובילים בפייסבוק, אליהם הוזמנו כ-11,000 גורמים, עולה כי מרביתם כלל לא נענו להזמנה להשתתף במתקפת הסייבר.

במרבית המקרים מדובר באתרים לא מהותיים, בעיקר כאלה המשויכים לעסקים קטנים, עמותות, אתרי מעריצים, פורומים ועוד, אך יש לציין כי חלק מהאתרים כבר שיקמו את עצמם. המתקפה כללה גם ניסיונות השחתה של אתרים ממשלתיים, שברובם צלחו את המתקפה, למעט האתר של מנהל המחקר החקלאי במשרד החקלאות, שכבר שוקם וחזר לפעילות.
 

בין האתרים שהותקפו נמצאים גם האתרים הרשמיים של הזמרים שלום חנוך ועברי לידר ושל להקת הדג נחש, אתר המרכז הישראלי למצוינות בחינוך, אתר איגוד האורולוגים הישראלי ורבים אחרים. בנוסף טענו ההאקרים כי פרצו גם לחשבונות מייל רבים, ופרסמו את רשימת האתרים והמיילים שנפרצו. קבוצות התוקפים גם נטלו אחריות לחשיפת פרטיהם האישיים של כעשרת אלפים אזרחים, כולל שמות, תאריכי לידה, טלפונים ומיילים. התוקפים גם נטלו אחריות לחשיפת פרטים של חשבונות פייסבוק השייכים לישראלים– שמות משתמש וסיסמאות. בנוסף, התוקפים נטלו אחריות לחשיפת מספר קטן של כרטיסי אשראי בבעלות ישראלים.

 

עברי לידר מסר: "ביקשתי מהצוות הטכני של האתר לעשות כל מאמץ להחזיר כמה שיותר מהר את הדברים לקדמותם ובמקביל לפעול לתגבר את מערך האבטחה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפל קורבן: האתר של שלום חנוך
מומלצים