שתף קטע נבחר

SMS בערבית מ-007: "נשחרר את המסגדים"

ברקע הניסיונות של אנונימוס לבצע מתקפת סייבר בארץ קיבלו ישראלים הודעה מאיימת בערבית למכשירי הטלפון הנייד שלהם. ארגון המתנדבים לטיפול במתקפה: "חשוב לא להכניס את הציבור לפאניקה"

ג'יימס בונד בשירות המתקפה? "השואה האלקטרונית" שאותה הבטיחו ההאקרים הפרו-פלסטינים של אנונימוס עדיין לא התממשה, אך במקביל נמשך ככל הנראה הניסיון לבצע את מתקפת הסייבר. מאז שעות הצהריים (יום ג') קיבלו ישראלים הודעה ממספר טלפון 007 עם טקסט בערבית שבו נאמר: "אנחנו נשחרר את שני המסגדים הקדושים של הילדים היהודים".

ההודעה שנשלחה לניידים של ישראלים ()
ההודעה שנשלחה לניידים של ישראלים

נטלי בן חמו מלוד, שקיבלה את ההודעה, סיפרה: "תיארתי לעצמי שזה כנראה קשור למתקפה של אנונימוס ובדקתי ב'גוגל טרנסלייט' מה פירוש ההודעה בערבית, דובר שם על שחרור של שני

מסגדים. גם גיסי קיבל את אותה ההודעה כשעה לפניי. בינתיים קיבלנו הודעות מוזרות רק ב-SMS ולא נפרצו לנו חשבונות אימייל או פייסבוק".

 

יבגני קוגן מקריית אתא קיבל את ההודעה אף הוא. לדבריו, "ההודעה הגיעה ממספר 007, ללא תוספות. הכנסתי את הטקסט ל'גוגל טרנסלייט' ונכתב שם 'אנחנו נשחרר את שני המסגדים הקדושים של הילדים היהודים'. הבנתי שכנראה פרצו לאחד מספקי התוכן של הודעות SMS ושלחו הודעות לכולם. מלבד זה לא נתקלתי בעוד תופעות סייבר היום".

 

ינון גרבי מפתח תקווה ש"זכה" לקבל אף הוא הודעה דומה, אמר: "לא בדקתי מה התרגום, אבל ראיתי שזה נכתב בערבית, והבנתי שאם זה בערבית וקורה היום, כנראה שזה חלק מהמתקפה".

 

יו"ר הוועד המנהל של מתאמ (מרכז תיאום אירועי אבטחת מידע), גדי עברון, ציין בהתייחסותו להודעות: "נכתב בהודעות האלה 'נשחרר את שני המסגדים הקדושים (הר הבית) מילדי היהודים'. חשוב לא להכניס את הציבור לפאניקה. אנחנו מטפלים בכל האירועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים