שתף קטע נבחר

הילדה שנהרגה בתאילנד: שני מריל

מריל, בת 12 ממודיעין, היא הילדה שנהרגה באסון השריפה בספינה בתאילנד במהלך טיול בת המצווה שלה. ממשרד החוץ נמסר כי הליך הזיהוי נמשך

שני מריל, בת 12 ממודיעין, היא הילדה שנהרגה באסון השריפה בספינה בתאילנד. כך הודיע הערב (ה') משרד החוץ הישראלי. ממשרד החוץ נמסר כי הליך הזיהוי נמשך ולא ניתן עדיין לאשר את זיהוי הגופה. קונסולית ישראל בתאילנד, אורית שני, מפקחת על הליך הזיהוי ומסייעת בהטסת הגופה לארץ.

 

הבוקר אותרה גופתה של הילדה הישראלית. שליח חב"ד בפוקט, אליעזר ליינס, סיפר כי גופה נמצאה במים באזור שבו טבעה המעבורת, וכעת מחכים לזיהויה הרשמי. "הבוקר עם אור ראשון התחדשו החיפושים בעזרת צוותי מחלצים, צוללנים מחיל הים התאילנדי ומסוק משטרתי שעלה לאוויר. אחרי שעה במים מרגע שהתחילו החיפושים ראינו שמצאו גופה בים ומיד העבירו אותה לחוף וכעת היא בשלבים של בדיקות DNA".

שליח חב"ד אליעזר ליינס (מימין) וקונסולית ישראל אורית שני לצד גופת הילדה (צילום: משטרת קראבי, תאילנד) (צילום: משטרת קראבי, תאילנד)
שליח חב"ד אליעזר ליינס (מימין) וקונסולית ישראל אורית שני לצד גופת הילדה(צילום: משטרת קראבי, תאילנד)

החיפושים הבוקר. גופתה של שני אותרה (צילום: משטרת קראבי) (צילום: משטרת קראבי)
החיפושים הבוקר. גופתה של שני אותרה(צילום: משטרת קראבי)

104 נוסעים ואנשי צוות היו על הספינה התאילנדית "הנסיכה 5", שהייתה בדרכה מקראבי לפוקט. 103 שרדו את השריפה שפרצה במנוע, אבל ילדה ישראלית אחת קטנה, שהייתה בטיול בת מצווה במהלך חופש פסח, ננעלה בשירותים ונספתה. בתאילנד אמרו כי יחקרו את האסון, אבל למשפחה אחת זה כבר לא יעזור. הפיצוץ במנוע אירע בעת שהילדה הייתה בשירותים. האב ניסה להצילה, אבל היא נותרה נעולה. 

 

לפני שפגש את המשפחה שאיבדה את הילדה בת ה-12 בים אנדמן, סיפר שליח חב"ד ליינס: "נשתדל לעזור להם במה שאפשר, כדי להעביר את הגופה כמה שיותר מהר לארץ. באנו להיות איתם, להיות הנציגות הישראלית שתיתן להם חיבוק ותהיה איתם בשעה הכל כך קשה הזאת".

 

החיפושים בתאילנד ()
החיפושים בתאילנד

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

גורם שדיבר עם הורי הילדה בבית החולים סיפר כי התחושות שם קשות וכי הם מרררים בבכי. "הם סיפרו שהילדה ירדה לשירותים שממש צמודים למנוע ואז כל האזור הזה התלקח ועלה באש. האבא ניסה לחלץ את הילדה ולא הצליח להגיע אליה כי האש התפשטה במהירות. הוא החליט להעלות למעלה כדי לחלץ את אשתו ושני הילדים האחרים שלו".

 

משטרת תאילנד עדיין לא חקרה את ההורים ונותנים להם להתמודד עם כאבם הרב. "הם דיברו עם ניצולים וגבו מהם עדויות", סיפר ליינס שאמר כי האסון ייחקר על ידי הרשויות התאילנדיות וציין לשבח את עבודת המשטרה. "ההתנהלות מולנו הייתה למופת וכל מה שביקשנו קיבלנו, החל מציוד ועד לליווי משטרתי שקיבלנו הבוקר עד לאזור החיפושים שאף כללו חסימות כבישים".

 

הספינה "אונאנג הנסיכה 5" הייתה במרחק כ-7 קילומטרים מחוף רייליי, ליד אונאנג, כשנשמע הפיצוץ מחדר המנועים אתמול בסביבות השעה 15:30, שעון תאילנד. לפי הדיווחים מתאילנד, האש פרצה בירכתיים של הספינה, שם ממוקמים גם השירותים. הקפטן ויראט ג'יטרפורן הורה בעקבות זאת לנוסעים ללבוש חליפות הצלה ולקפוץ אל המים. תוך דקות הספינה שקעה.

 

עובדי המשרד הממשלתי שבו עובדת אמהּ של הילדה שנספתה באסון בתאילנד קיבלו בזעזוע את החדשות. האם משמשת כמנהלת אגף במשרד וחבריה לעבודה מנסים ליצור קשר עמה ומתכוונים לסייע לה עם שובה. אחד מחבריה לעבודה סיפר כי היא תכננה במשך זמן רב את טיול הבת מצווה המשפחתי: "הילדים היו כל עולמה. היא תכננה את הטיול הזה, דיברה עליו וציפתה לו - אף אחד לא העלה בדעתו שזה ייסתיים באופן טרגי כל כך", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים