שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רואה חשבון מסר מידע רגיש על גומא אגייאר
  מתמחה במשרד "נבון ויספלד" התפטר בטענה שביקשו ממנו לבצע מהלכים לא חוקיים בעניינו של איש העסקים. שופט קבע שדבריו "לא מחזיקים מים"
  מתמחה במשרד רואי החשבון "נבון ויספלד", שטיפל בענייניו של גומא אגייאר , מסר מידע רגיש לבעלי אינטרסים אחרי היעלמותו בנסיבות מסתוריות של איש העסקים ב-2012. כך נקבע לאחר שהמשרד הגיש תביעה נגד המתמחה בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, שחייב את אותו לפצות את מעסיקיו לשעבר ב-50 אלף שקל.

   

  פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

   

  אגייאר נעלם ביוני 2012 במהלך הפלגה בפלורידה, ובתחילת השנה נענה בית משפט אמריקני לבקשת אלמנתו ואמו והכריז עליו מת.

   

  באוגוסט 2012 הודיע המתמחה במשרד "נבון ויספלד" על סיום עבודתו, לטענתו בשל פעולות בלתי חוקיות שהתבקש לבצע בעניינו של אגייאר, שלנוכח היעלמותו היה צורך בצו שיפוטי כדי לבצען. התגובה לא אחרה להגיע: בנובמבר אותה שנה הגיש המשרד (שבראשו עומדים רואי החשבון קובי נבון וצבי ויספלד) תביעה על סך 300 אלף שקל נגד המתמחה, ובמסגרתה גם עתרו לחייבו להימנע ממסירת מידע שהגיע לידיו במהלך עבודתו בנוגע לאגייאר.

   

  התובעים טענו כי בזמן שהנתבע הועסק אצלם הוא נחשף למידע על נכסיו של איש העסקים ואף החזיק במפתחות לדירותיו בארץ. לדבריהם, הנתבע העביר מיילים עם מסמכים פנימיים מתיבת הדואר האלקטרוני של המשרד לצדדים שלישיים, בעלי אינטרסים בסכסוכים במשפחת אגייאר. לאחר שעזב את החברה, טענו התובעים, המתמחה הצהיר בפני עו"ד כי אולץ לקחת חלק במעשים פליליים שבוצעו במשרד.

   

  לטענת "נבון ויספלד", הנתבע פרסם מידע שהיה עליו לדעת שהוא לא נכון, הפר את חובת תום הלב, האמון וההגינות, ואת התחייבותו בחוזה ההעסקה לשמור סודיות ולמנוע ניגוד עניינים. התובעים הוסיפו כי המתמחה התרשל בתפקידו, הוציא לשון הרע, פגע בפרטיותם וגזל מהם סוד מסחרי.

   

  בתביעה נגדית שהגיש המתמחה על סך 700 אלף שקל הוא טען כי ויספלד ונבון אלה התרשלו והתנהגו בחוסר זהירות כשדרשו ממנו לבצע מעשים פליליים בנכסי אגייאר. לטענתו, עקב ידיעתו שרואי החשבון במשרד זוממים לבצע עבירה פלילית חמורה הוא נאלץ להתפטר מהתמחותו, לא יכול היה לסיים את לימודי ראיית החשבון ולגשת למבחני המועצה, ונגרם לו אובדן הכנסה למשך שנתיים. הוא הוסיף כי מסע ההשמצה וההליכים המשפטיים שמנהלים נגדו התובעים גרמו לו עוגמת נפש, וכי מדובר בלשון הרע.

   

  לא הבין את תפקידו

  השופט יוחנן כהן קיבל את גרסת המשרש וקבע כי המתמחה חבר לצד המעורב בסכסוכים במשפחת אגייאר, מאחורי גבם של מעסיקיו ותוך מעילה חמורה באמונם. הוא הוסיף כי טענות הנגד של הנתבע, שלא הבין את מעמדו ותפקידו כמתמחה, "לא מחזיקות מים" ולא יכולה להיות כל הצדקה להתנהגותו.

   

  השופט דחה את התביעה הנגדית שהגיש המתמחה והדגיש כי הוא זה שהפר את חובת הלב, האמון וההגינות כלפי התובעים כשחשף מסמכים פנימיים של המשרד ופעל בניגוד עניינים, תוך הפרת התחייבותו בחוזה העבודה.

   

  עם זאת, השופט כהן קבע כי הצהרת הנתבע שלפיה התבקש לבצע עבירות פליליות היא לא לשון הרע, משום שניתנה בפני עו"ד במסגרת הליך משפטי. השופט הוסיף כי התובעים לא הוכיחו שנגרם להם נזק בגין פגיעה בפרטיות, רשלנות או גזל סוד מסחרי ולפיכך עתירתם לפיצוי של 300 אלף מוגזמת.

   

  בסופו של דבר קיבל השופט את התביעה בחלקה. הוא נתן צו האוסר על המתמחה למסור כל מידע שקיבל במהלך עבודתו אצל התובעים, וחייב אותו לשלם להם 50 אלף שקל בגין הפרת חובותיו והתחייבויותיו. הנתבע יישא גם בהוצאות המשפט בסך 10,000 שקל.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד איתן פלג
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד אשר קדוש
  • עו"ד זהבה גרוס מידן עוסקת בדיני עבודה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים