שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כפר כנא: שביתה לאחר לילה של עימותים

  שישה תושבים נפצעו קל בעימותים בין שוטרים למפגינים, לאחר שסגרו את השכונה כדי להרוס את ביתו של תושב הכפר. "גם אם יהרסו אותו 100 פעמים אבנה אותו מחדש", הבהיר. לקראת יום הנכבה המתיחות עלולה להתגבר

  שביתה כללית הוכרזה היום (ב') בכפר כנא בעקבות מהומות שפרצו לפנות בוקר אחרי הריסת ביתו של תושב המקום שנבנה ללא היתר. שישה תושבים ובהם גם ראש המועצה, מוג'אהד עואודה, נפצעו קל בעימותים עם המשטרה.

   

  לפנות בוקר הגיעו כוחות משטרה ומשמר הגבול שסגרו את השכונה שבה מתגורר טארק חטיב. הם הוציאו את בני המשפחה שהגיבו: "אתם הורסים ואנחנו נקים את הבית מחדש".

   

  כוחות מתוגברים בכפר כנא הלילה

  כוחות מתוגברים בכפר כנא הלילה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הריסות ביתו של חטיב (צילום: אנור אמארה) (צילום: אנור אמארה)
  הריסות ביתו של חטיב(צילום: אנור אמארה)

   (צילום: אנור אמארה) (צילום: אנור אמארה)
  (צילום: אנור אמארה)

   (צילום: אנור אמארה) (צילום: אנור אמארה)
  (צילום: אנור אמארה)

  כפר כנא הלילה (צילום: אנור אמארה) (צילום: אנור אמארה)
  כפר כנא הלילה (צילום: אנור אמארה)
   

  חטיב הגיב לאירוע ואמר: "בניתי על האדמה שירשתי. אין זכות למדינה להרוס את הבית, וגם אם יהרסו אותו 100 פעמים אני אבנה אותו מחדש". עוד הוסיף: "איפה אנחנו יכולים לגור? אין לנו קורת גג. במקום שהמדינה תעזור לאזרחים הערבים היא מנסה לגרש אותנו".

   

  במהלך ההריסה התקהלו עשרות תושבים שניסו לעצור את ההריסה: "אללה אכבר. אתם טרוריסטים", צעקו התושבים.

   

  במקום התפתחו עימותים בין הצדדים. השוטרים פיזרו את ההתקהלות באמצעות גז מדמיע, רימוני הלם וכדורי גומי. כאמור, שישה מפגינים נפצעו קל.

   

  בעקבות ההריסה הוכרזה כאמור שביתה כללית. משטרת נצרת ערוכה לכל אירוע חריג. כוחות הוצבו בכניסה לכפר במטרה למנוע חסימת כבישים. ביום הנכבה מתכננים במגזר הערבי למחות נגד מדיניות הריסת הבתים, ולפיכך עלולה המתיחות אף להתגבר. מהמשטרה נמסר כי לקראת הריסת המבנה הבלתי חוקי קיימו הערכות מצב, אך במקום "התפתח מוקד אלימות שכלל ידויי אבנים לעבר הכוחות. הפעלת הכח והאמצעים בוצעו באופן מידתי, ללא שימוש בגז מדמיע. מאז שעות הבוקר לא נרשמו ארועים חריגים ונעשה מאמץ להחזרת שגרת החיים".

   

  ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) ביקר בכפר כנא ובבית המשפחה ההרוס, וקרא לבנות אותו מחדש: "הריסת הבית היא עוד עדות להתנהגות הפשיסטית של המדינה היהודית, שמונעת מערבים לבנות על אדמתם". הוא הוסיף: "לפני כשנה ביקרתי בבית הזה באוהל מחאה שהוקם כאן, ולאחר בירור הסוגיה מול המועצה המקומית פניתי למשרד הפנים על מנת למצוא פתרון להכשרת בניית הבית, אבל העקשנות והאטימות של הוועדה המחוזית היא זו שהביאה לתוצאה זו".

   

  גטאס אמר כי רק בניית הבית מחדש תהווה "תשובה הולמת למדיניות ההריסות וההתעלמות מהבעלות על האדמה וממצוקת הדיור". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אנור אמארה
  לילה של עימותים בכפר כנא
  צילום: אנור אמארה
  מומלצים