שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "מכת מוות לעירוני ראשון"
  כך מגדיר מאיר ניצן, ראש עיריית ראשון לציון, את החלטת בג"צ לדחות את הדיון בעניין העברת עירוני ראשל"צ לידיו של ליאור שחר

  שופטי בית המשפט הגבוה לצדק בירושלים דחו ל-20 בחודש את החלטתם בעניין העתירה שהגישו חברי מועצת עיריית ראשל"צ, חמי דורון ודוב צור, נגד הסכם מכירת הקבוצה ליו"ר ליאור שחר. השופטים קיבלו חלקית את טיעונם של שני חברי המועצה, כי העברת הקבוצה בשנת 94' לעמותה הנוכחית לא הייתה תקינה.
  שופטי בג"צ ביקשו מהיועצים המשפטיים של עיריית ראשון להציג עד ה-20 בחודש את טיעוניהם בכתב, וכמו כן דרשו משני חברי המועצה להציג את ההסכמים שעליהם הם מתבססים בעתירה. בשלב זה עירוני ראשל"צ תמשיך להיות מנוהלת על ידי העמותה, שמסרבת לאפשר לליאור שחר לפעול כיו"ר מתוכה.
  ככל הידוע הערב (רביעי) צפויים להיפגש חברי המועצה עם שחר ועם ראשי העמותה כדי להגיע לפשרה שתאפשר לקבוצה לפתוח את העונה. אחת ההצעות היא ששחר יפעל במסגרת העמותה בשלושת השנים הקרובות, ובמהלכן יפקיד ערבות אישית של 350 אלף דולר (100אלף דולר עפ"י ההסכם ו-250 אלף דולר כמתחייב בערבות להתאחדות). לאחר שלוש שנים יוכל שחר לקבל את הקבוצה.
  ליאור שחר נשמע עצבני מאוד בתום הדיון: "עוד לא החלטתי על צעדי, אני צריך להתייעץ עם העורך דין שלי. המשמעות היא שהקבוצה ממשיכה להיפגע בגלל המלחמות של הפוליטיקאים". בכל מקרה, יצטרך שחר להציג עד ה-12 לאוגוסט ערבויות להתאחדות כדי לרשום את הקבוצה.
  המשמעות כרגע היא שאם עמותת עירוני ראשל"צ לא תקצה לשחר תקציב מיוחד, הוא לא יוכל להחתים את השחקנים שמתאמנים בקבוצה וכן שחקנים נוספים. במצב כזה הקבוצה תפתח את ליגת העל עם שחקני נוער בלבד. לא בטוח שעירוני ראשון תתייצב למשחק גביע הטוטו ביום שישי מול באר שבע, ושחקנים במועדון הודיעו שברצונם לעזוב את הקבוצה.

  ראש העירייה: "העירייה תמשיך לתמוך בקבוצה"

  ראש עיריית ראשון, מאיר ניצן: "חבל שחברי מועצה שנלחמים בי עושים זאת על הגב של הקבוצה. החלטת בג"צ פירושה מכת מוות לקבוצה. אני מבקש ששני העותרים, חמי דורון ודוב צור, ימשכו את העתירה וייתנו למפעל מפואר להמשיך להתקיים. בקבוצה מתאמנים כאלף בני נוער, והשבתת המועדון תגרום להפסקת פעילותם.
  "אני יודע שהם (העותרים) בעלי אמצעים, אז אם אכפת להם מהקבוצה, שייכנסו לנעליו של ליאור שחר, וייתמכו עצמם בעירוני ראשון לציון. אני מבטיח שבכל מקרה העירייה תמשיך לתמוך בקבוצה גם בעתיד. את צור ודורון אני מוכן לקבל לשיחה ללא כל תנאים מוקדמים. העיקר שהקבוצה תינצל".
  בתגובה לדברי ראש העירייה, טען דוב צור שהעותרים כבר מזמן הציעו להיפגש כדי למצוא פתרון: "אני מציע לראש העיר להתנתק מתפקיד הליצן ולחזור למלא את תפקידו ברצינות", אמר צור ל-ynet, "ההצעה שלנו להיפגש עימו בכדי להציל את הקבוצה תלויה ועומדת כבר שבועיים. ניצן הוא זה שסירב עד עתה לכל הידברות, והעמיד כתנאי את ביטול העתירה לבג"צ. מפני שהקבוצה חשובה לנו, אנו עובדים כרגע על מציאת פתרון הגינוי וארוך טווח, ומקווים ומאמינים שכבר בקרוב הוא יימצא".

  לפנייה לכתב/ת
  דודו בכר
  מאיר ניצן, ראש עיריית ראשון לציון
  דודו בכר
  מומלצים