שתף קטע נבחר

200 צעירי העבודה קראו להרצוג: לא לאחדות

"אל תהפכו לעלה התאנה שבו תתכסה הממשלה בבואה להמשיך במיטוט הרווחה, בהעמקת השסעים ובפגיעה ביחסי החוץ", כתבו צעירי המפלגה ליו"ר שבתגובה החמיא להם, אך לא שלל הצטרפות לממשלת אחדות

על רקע המשא ומתן הקואליציוני והניסיונות להרכיב ממשלה, שלחו הבוקר (יום ג') צעירי מפלגת העבודה מכתב ליו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, ובו הם קוראים לו שלא להיכנס לממשלת אחדות ומבקשים לחזק את ידיו בהחלטה להוביל את האופוזיציה בקדנציה הקרובה. על המכתב חתמו יותר מ-200 צעירי המפלגה, שחוששים כי במסגרת הניסיונות להרכיב ממשלה רחבה יותר תועבר להרצוג הצעה קונקרטית לכניסה לממשלה, דבר שהם מתנגדים לו בתוקף. בתגובתו למכתב הרצוג לא שלל את האפשרות כי יצטרף לממשלת אחדות.

 

"בתקופה זו", כתבו צעירי העבודה במכתב, "שבה עולות חדשות לבקרים ספקולציות שונות ומשונות הנוגעות להצטרפות 'המחנה הציוני' לממשלת נתניהו, אנחנו מבקשים לחזק אותך על העמדה שאותה ייצגת יחד עם הנהגת 'המחנה הציוני' כולה בדבר דרכנו בקדנציה הקרובה כמובילי האופוזיציה והאלטרנטיבה השלטונית לימין".

 

צעירי העבודה כתבו כי הם מודעים ללחצים הכבדים המופעלים מצד גורמים שונים על בכירי המפלגה להצטרף לממשלה, וכתבו כי במקרה כזה הסיעה תהפוך "לעלה תאנה שבו תתכסה הממשלה בבואה להמשיך ולפגוע ביחסי החוץ של ישראל, למוטט את מדינת הרווחה ולהמשיך להעמיק את השסעים הקיימים בקבוצות שונות של אזרחי המדינה".

 

במכתבם הם ציינו כי הם ממשיכים לראות במפלגה כאלטרנטיבה היחידה לשלטון הימין: "אנו מבינים כי את המהפך השלטוני הנדרש כל כך, שעבורו פעלנו רבות במערכת הבחירות, לא ניתן להוביל כאשר ידנו שלובה בידם של מי שהביאו את ישראל לסף בידוד לאומי ויצרו פערים חברתיים שרק הולכים ומחמירים. לאחר הישג משמעותי מאוד בבחירות האחרונות אנו מאמינים שנמשיך לצמוח רק באמצעות המשך הצבת אלטרנטיבה ברורה לליכוד ולעומדים בראשו".

 

יו"ר צעירי מפלגת העבודה, אורי קידר, אמר: "למחנה הציוני אין מה לחפש בממשלה עם נתניהו, שתמשיך את דרכו בשש השנים האחרונות – פירוק מדינת הרווחה וריסוק מעמדה של ישראל בעולם. עמדתם הברורה של הרצוג בפרט ושל כל הנהגת המחנה הציוני בכלל, שהבהירו שיובילו אופוזיציה ראויה, ערכית ולוחמנית, היא העמדה הנכונה ואנחנו מחזקים אותם כנגד הכוחות הרבים שינסו למשוך את המחנה הציוני לשמש כעלה התאנה התורן של נתניהו".

 

מלשכתו של הרצוג נמסר בתגובה: "צעירי המפלגה היו אחד הכוחות המרשימים והמרגשים לאורך קמפיין הבחירות ובשנים האחרונות נבנים כגוף מוערך המסייע ומחדד את דרכה של המפלגה והמחנה כולו. אנו מודים להם על הבעת עמדתם החשובה המחזקת את דברי הרצוג בשבועות האחרונים ורואים בה קול חשוב ומשמעותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
יו"ר המחנה הציוני הרצוג
צילום: AP
מומלצים