שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

קריית גת: פינוי-בינוי בשכונת רובע הפרחים

הוועדה לדיור לאומי אישרה תוכנית התחדשות עירונית בקריית גת להריסת 6 בניינים עם 48 דירות ישנות, לטובת הקמת 6 מגדלים עם 468 דירות חדשות

קריית גת ממשיכה להתפתח: הוועדה הארצית לדיור לאומי (וד"ל) במחוז דרום הודיעה בסוף השבוע שעבר כי החליטה לאשר תוכנית התחדשות עירונית בשכונת "רובע הפרחים" בעיר. במסגרת התוכנית, מיזם של פינוי-בינוי בשכונה יוביל להריסה של 6 מבני מגורים ישנים משנות ה-60 של המאה הקודמת עם 48 יחידות דיור, לטובת הקמה של 4 מגדלי מגורים עם 19 קומות ועוד שני מבנים בגובה 6 קומות עם 468 דירות חדשות בסך הכל.

 

כתבות נוספות על קריית גת בערוץ הנדל"ן :

 

על פי ההחלטה, כ-11% מכלל הדירות שייבנו יהיו קטנות ומיועדות לזוגות צעירים. מדובר ב-6 מבני רכבת שבכל אחד מהם 8 יחידות דיור בשטח ממוצע של כ-50 מ"ר. עם זאת, לאורך השנים חלק מהדירות הורחבו במסגרת תוכניות הרחבות שונות. על פי התוכנית, השטח הממוצע לדירות בפרויקט ההתחדשות העירונית יעמוד על כ-100 מ"ר והדירות הקטנות ייבנו בשטח של עד 75 מ"ר.

 

המתחם ממוקם במרכז העיר קריית גת, על ציר שדרות גת ובקרבה לשדרות לכיש. במשרד הפנים ציינו כי "התוכנית משתלבת ומשלימה את ההחדשות העירונית בקריית גת". נזכיר כי הוועדה הארצית לדיור לאומי נועדה לזרז את הליך אישור תוכניות הבנייה למגורים ברחבי הארץ, כדי לסייע בפתרון מצוקת הדיור באמצעות הגדלת היצע הדירות למגורים. על התוכנית הופקדו אדריכלים דורית השמשוני סמואלוב ויואב השמשוני ממשרד ד.ס בנין ערים.

קריית גת. ממשיכה להתרחב (צילום: צפריר אביוב) (צילום: צפריר אביוב)
קריית גת. ממשיכה להתרחב(צילום: צפריר אביוב)

העיר קריית גת עלתה בשבוע שעבר לכותרות בעקבות סקירת משרד האוצר לחודש פברואר, שהעלתה תהיות באשר לזהות רוכשי הדירות ברובע חדש בעיר - "כרמי גת". על פי נתוני האוצר, בחודש פברואר השנה חל זינוק של לא פחות מ-120% בקניית דירות בדרום הארץ, בעיקר בקריית גת, על ידי מי שמאופיין בתור "רוכש דירה ראשונה".

 

אולם כלכלני האוצר העלו תהיה כיצד מי שמרוויח משכורת נמוכה הצליח לרכוש נכס, והעריכו כי הטבות המס שמקבלים זוגות צעירים חסרי דירה, מנוצלות כך שמשקיעי נדל"ן רוכשים לילדיהם ולקרוביהם דירות - כדי לזכות בפטור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליעד לוי
בנייה בקריית גת. משתדרגת
צילום: אליעד לוי
מומלצים