שתף קטע נבחר

כך תאתרו את יקיריכם בנפאל דרך האינטרנט

רעידת האדמה בנפאל ובסביבתה הותירה נכון לעכשיו כ-1,500 הרוגים ואלפי נעדרים, ביניהם 250 ישראלים המוגדרים מנותקי קשר. ברשת ישנם מספר כלים המאפשרים להזין מידע על נעדרים בתקווה שאחרים ראו אותם, או להודיע בשמך שמצבך טוב ושאינך בסכנה. כך תבדקו מה שלום יקיריכם

ממשרד החוץ דווח אחר הצהריים שבשלב זה לא ידוע על נפגעים ישראלים ברעש האדמה שפקד את נפאל, אך ישנם כ-250 ישראלים המוגדרים כמנותקי קשר - כלומר כאלו שמצבם הבריאותי אינו ידוע. במקביל לפוסטים בפייסבוק אותם מפרסמים בני המשפחות, ישנם כלים ייעודיים שאינם מוגבלים על ידי האלגוריתם של הרשת החברתית, ומאפשרים להגיע לתפוצה רחבה יותר. אלו שלושת הכלים הבולטים ביותר:

 

מספר הטלפון בחדר המצב של משרד החוץ הוא 02-5303155

נמצאים בנפאל? מכירים ישראלים שם? מוזמנים לכתוב לנו במייל האדום

 

מאתר האנשים של גוגל

זהו כלי של גוגל המאפשר לשאול לגבי אדם שאתם מחפשים, או להזין מידע לגבי מצבו של אדם מסוים הנמצא באזור. נכון לעכשיו ישנן 1,400 רשומות בכלי האיתור של גוגל אך המידע הנמצא בו לא עובר בדיקה או אימות, וייתכן ישנן כפילויות. 

איתור נעדרים בצלב האדום

ארגון הצלב האדום מפעיל את אתר Family Links המאפשר לרשום במאגר אדם נעדר, לעיין במאגר הנעדרים או לרשום את עצמך כ"חי וקיים".

 

 

Facebook Safety Check

זהו מנגנון המאפשר לאלו הנמצאים באזור האסון, שמצבם תקין ויש להם גישה לאינטרנט, להודיע בבת אחת לכל חבריהם בפייסבוק שהם בסדר גמור. כדי לעשות זאת, גשו לקישור כאן, ולחצו על Yes, let my freinds know.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוצאים את הנעדרים בנפאל דרך האינטרנט
מומלצים