שתף קטע נבחר

חשד: מנהל ב"קרולינה למקה" הונה במיליונים

חוקרי רשות המסים פשטו על סניפים של חברת "קרולינה למקה" ועצרו מנהל אזור אילת של הרשת בחשד שהחנויות בניהולו מכרו משקפיים ללא חיוב העסקה במע"מ כפי שדורש החוק. כמה עובדים קשרו עצמם לחשדות

מנהל ברשת האופטיקה "קרולינה למקה" נעצר בחשד שביצע עבירות מע"מ במיליוני שקלים עבור הרשת תוך שהוא מנצל את הפטור ממע"מ באילת.

 

חוקרי יחידת חקירות מכס ומע"מ באר שבע ברשות המסים פשטו אתמול (ב') על סניפים רבים של רשתות וחנויות אופטיקה באילת לאחר שאספו ראיות במהלך חקירה סמויה שנמשכה כמה חודשים.

 

בחקירה עלה כי רשתות ניצלו את חוק אזור סחר חופשי אילת המקנה פטור לעסקאות המתקיימות באילת כדי לגזול במרמה עשרות מיליוני שקלים מקופת המדינה.

 

במסגרת החקירה נעצר אמש ושוחרר בערבות מנהלה האזורי של רשת "קרולינה למקה" באילת אסף באשר, בן 38 מאילת, בחשד כי החנויות תחת ניהולו באזור אילת נהגו למכור משקפיים אופטיים גם למי שאינם תושבי אילת ולמסור להם אותם בסניף הקרוב לאזור מגוריהם ללא חיוב העסקה במע"מ בניגוד לחוק.

 

החוק קובע כי במקרים שבהם סחורה נצרכת מחוץ לאזור סחר חופשי אילת, יש להוסיף את חיוב המע"מ לסכום שיש לשלם. לפי החשד, סניפי רשת האופטיקה באילת דיווחו על עסקאות כחייבות במע"מ בשיעור אפס אחוז במקום 18% וכך גזלו מקופת המדינה מיליוני שקלים בשנים האחרונות.

 

עובדים נוספים ברשת, שנחקרו גם כן, קשרו עצמם לחשדות. מן המסמכים שנמצאו בחיפוש בסניפים נמצאה, לפי רשות המסים, תשתית ראייתית לכך שמנהלי הרשת פעלו ביודעין שהם מבצעים עבירה על החוק והנחו את העובדים לבצע באופן גורף רק מכירות בפטור ממע"מ גם בעסקאות שיש לשלב את חישובו.

 

עוד עלה מהחקירה כי רשתות אופטיקה נוספות בעיר נוהגות לפעול בדרך זו. אתמול הפכה החקירה לגלויה, עם פשיטת החוקרים על ארבעה סניפים כדי לאסוף ראיות נוספות. בפרשה צפויים להיחקר מעורבים נוספים בימים הקרובים.

 

עורכי הדין עמיר פולטין ואודי ברזלי, באי כוחה של חברת קרולינה למקה, מסרו כי מדובר באי-הבנה מוחלטת של רשות המסים. "החברה היא זו שפנתה מיוזמתה כבר לפני זמן רב והסדירה את הנושא ברמה עקרונית-אזרחית מול רשויות מע"מ ואין ספק כי לאחר שיובהרו הדברים, החקירה תיסגר", מסרו השניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים