שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בית העיתונאים בת"א נמכר ב-172 מיליון שקל
  אגודת העיתונאים מכרה את מתחם בית העיתונאים ברחוב קפלן בת"א לקרן ריאליטי וחברת הפניקס, לאחר מו"מ ממושך ומורכב. זכויות הבנייה במתחם מאפשרות הקמת מגדל מגורים בגובה 17 קומות עם 95 דירות חדשות

  כ-8 חודשים לאחר ההחלטה למכור את בית העיתונאים בתל-אביב - אגודת העיתונאים ביצעה הבוקר (ד') את עסקת המכירה תמורת 172 מיליון שקל. הנכס, הממוקם ברחוב קפלן 4 בעיר ללא הפסקה, נמכר לקרן ריאליטי וחברת הפניקס, לאחר הזמנה להציע הצעות שפרסמה אגודת העיתונאים ולאחר מו"מ ממושך ומורכב, בו לקחו חלק גופי נדל"ן גדולים רבים במשק לצד גופים מוסדיים.

   

  כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

   

  בכוונת הרוכשות לפעול להשבחת המתחם, תוך מיצוי הפוטנציאל בהתאם לתוכנית המתאר של תל-אביב, ולקדם תוכנית חדשה לתוספת זכויות למגוון שימושים בהם משרדים ומלונאות, מעבר לזכויות הקיימות לבניית כ-95 דירות מגורים. שתי החברות הוסיפו עוד 8 מיליון שקל להגדלת זכויות הבנייה.

   

  את הרכישה ביצעו שתי החברות במסגרת עסקה משותפת, כאשר חלקה של ריאליטי בעסקה הוא שני שליש וחלקה של חברת הפניקס שליש. עסקת הרכישה המורכבת כוללת עסקת מזומן ושירותי בנייה, במסגרתה יוקצו לאגודה כ-3,600 מ"ר לשימושה ולשימושים ציבוריים, על פי שיקול דעתה. כמו כן, יוקצו לאגודה גם שטחי חניה ושטחי שירות.

   

  בית העיתונאים, המצוי על קרקע בבעלות רשות מקרקעי ישראל, משתרע על פני שטח של כ-3.7 דונם וכולל זכויות בנייה של כ-14 אלף מ"ר. על הנכס קיימים מספר מבנים, כאשר בחזיתו נמצא מבנה בית סוקולוב, המוגדר כמבנה לשימור ובעורף הנכס נמצא מבנה שהושכר ללשכת העיתונות הממשלתית באמצעות מנהל נכסי הדיור הממשלתי. התב"ע (תוכנית בניין עיר) הנוכחית במתחם מאפשרת זכויות בנייה למגדל מגורים בן 17 קומות הכולל כ-95 יחידות דיור.

   

  המתחם נמצא במיקום מבוקש בצומת הרחובות קפלן, אבן גבירול ודיזנגוף בתל-אביב ובסמיכות למוקדי תרבות ופנאי רבים, בהם היכל התרבות, תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי, מוזיאון תל-אביב, בית הסוכנות היהודית, מתחם שרונה ומרכז עזריאלי. בעברו הצפוני של הרחוב מצוי בסיס הקריה.

  בית העיתונאים המיתולוגי. במקומו ייבנה מגדל עם קרוב ל-100 דירות (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
  בית העיתונאים המיתולוגי. במקומו ייבנה מגדל עם קרוב ל-100 דירות(צילום: אוראל כהן)

   

  "בית העיתונאים יושב באזור ביקוש מובהק"

  אסף ורדי, שותף בקרן ריאליטי, אמר עם חתימת העסקה כי "מדובר במתחם יוצא דופן וייחודי ביותר מבחינת גודלו ומיקומו. בכוונתנו לפעול לפתרון מספר מורכבויות בנכס כדי להביאו למיצוי מירבי וזמינות לבנייה. אין לנו ספק כי הניסיון המצטבר של הקרן בהשבחת נכסים היווה חלק בשיקול הדעת של האגודה בבואה לקבל החלטה להתקשר עם הקרן בעסקה. נכס זה הוא הראשון שנרכש במסגרת קרן ריאליטי".

   

  רועי יקיר, מנכ"ל הפניקס השקעות ופיננסים, הוסיף כי "מדובר בעסקה מיוחדת אשר עתידה להניב רווח משמעותי למשקיעים. בשנים האחרונות פועלת הפניקס להרחבת תיק הנכסים והגיוון שלו. העסקה הנוכחית היא נדבך נוסף בפרוטפוליו הנדל"ן של הפניקס, והיא מעידה על המקצועיות והיכולות שיש בחברה היום ברכישת נכסים בעלי ערך מוסף למשקיעים".

   

  עוד הוסיף יקיר כי "בית העיתונאים המיתולוגי יושב בלב תל-אביב באזור ביקוש מובהק, ויחד עם השותפים אנו נפעל להשבחת הקרקע וייזום פרויקטים באופן שישתלב במרקם העירוני באזור". 

   

  את קרן ריאליטי והפניקס ייצג בעסקה עו"ד משה הרדי ממשרד עוה"ד הרצוג פוקס נאמן. את אגודת העיתונאים ייצג בעסקה עו"ד שי סגל. מטעם הפניקס הוביל את העסקה טל מיכלזון, מנהל בכיר במערך הנדל"ן של החברה. את הפניקס ייצגה בעסקה עו"ד חגית בבלי ממשרד יגאל ארנון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוראל כהן
  בית העיתונאים ברחוב קפלן בת"א. אזור מבוקש בלב העיר
  צילום: אוראל כהן
  אסף ורדי, שותף מנהל בקרן ריאליטי
  מומלצים