שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ת"א וגוש דן: תוספת של 600 דירות חדשות

אושרה תוכנית התחדשות עירונית בשכונת יד אליהו בת"א, שתכלול הריסת 5 מבנים ישנים לטובת 3 מבנים נמוכים ושני מגדלים עם 450 יחידות דיור בסך הכל. ברמת גן ייהרסו שני מבני רכבת עם 40 דירות לטובת מגדלים עם 150 דירות. כמו כן, אושרה תוכנית להרחבת היצע חדרי המלון ליד חוף הים בת"א

התחדשות עירונית בגוש דן: ועדות התכנון אישרו היום (ד') שתי תוכניות פינוי-בינוי רחבות היקף בתל-אביב וברמת גן. במקביל אושרה תוכנית להרחבת חדרי מלון בסביבת חוף הים של העיר תל-אביב. במסגרת תוכניות אלה ייבנו בסך הכל באזור גוש דן בשנים הקרובות כ-600 דירות חדשות.

 

עוד כתבות על פינוי-בינוי בת"א בערוץ הנדל"ן :

 

יד אליהו: 450 דירות חדשות בפינוי-בינוי

בתל-אביב, אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב תוכנית להקמת מתחמי דיור, מגדלי מגורים ותעסוקה, שטחי ציבור והרחבת נתיבי תנועה ברחוב וינגייט שבסמוך למחלף לה גווארדייה בשכונת יד אליהו במזרח העיר. התוכנית הופקדה להתנגדויות הציבור, שלהם 60 יום להגיד את התנגדויותיהם.

 

התוכנית ממוקמת בין הרחובות לה גווארדיה, וינגייט, שדרות המעפילים ונתיבי איילון, והיא חלה על שטח של כ-30 דונם. היא מאפשרת הריסת 5 בנייני מגורים טוריים ישנים הכוללים 130 דירות ומבנה עירוני אחד. במקום ייבנו 3 מתחמי מגורים חדשים שיכללו כ-450 יחידות דיור, כאשר בכל מתחם תבוצע בנייה מרקמית (נמוכה) של 8 קומות לכיוון רחוב לה גווארדיה עם חזית מסחרית.

 

עוד מאפשרת התוכנית בנייה של מגדל מגורים בגובה 27 קומות בעורפו לכיוון רחוב וינגייט ובניית מגדל תעסוקה בגובה 25 קומות במגרש הפינתי לכיוון נתיבי איילון. בסך הכל מדובר בתוספת של 320 דירות חדשות. בתוכנית אף התווספו שטחי ציבור עבור גני ילדים ושירותים ציבוריים לתושבי הסביבה, והרחובות לה גווארדיה ושדרות המעפילים יורחבו לטובת הרחבת נתיבי התנועה והמדרכות.

 

ל-ynet נודע כי היזמים המעורבים בתוכנית הם חברת ענב, שתבנה 285 יחידות דיור בשני מגדלים בני 28 קומות כל אחד, ועוד שני בנייני מגורים בבנייה מרקמית של 8 קומות כל אחד. בצד הפונה לרחוב לה גווארדיה תיבנה חזית מסחרית. כמו כן, חברת טופ נדל"ן תבנה בסמוך לנתיבי איילון מגדל בגובה 24 קומות וכן מגדל משרדים עבור עיריית תל-אביב בגובה 24 קומות.

 

לדברי גילה אורון, מנהלת מחוז תל-אביב במשרד הפנים, "תוכנית זו מהווה דוגמא לתכנון כולל המבוסס על מסמך מדיניות תכנוני. התוכנית לוקחת בחשבון את צרכי הציבור הנדרשים וכן תמהיל הדירות יאפשר מגוון גדלים של דירות והפיכת רחוב לה גווארדיה לרחוב עירוני המלווה בחזית מסחרית. התוכנית מצטרפת לשורה של מיזמי פינוי-בינוי המקודמות לאורך הרחוב". יצוין כי התוכנית מנוהלת עבור עיריית תל-אביב על ידי ברכת קלימשטיין לוי ממשרד חושן ניהול פרויקטים. על התכנון הופקד אדריכל דורון צפריר ממשרד פרחי צפריר אדריכלים.

מחלף לה גווארדיה בתל-אביב. 450 דירות חדשות בקרבת נתיבי איילון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מחלף לה גווארדיה בתל-אביב. 450 דירות חדשות בקרבת נתיבי איילון(צילום: מוטי קמחי)

 

צפון ת"א: היצע חדרי המלון ליד החוף יורחב

במקביל אושרו להפקדה שתי תוכניות להרחבת היצע חדרי המלון בסוגיהם השונים בסביבת חוף הים של תל-אביב. מדובר בתוכניות "תא/4099 הרברט סמואל 18,20" ו"תא/ 3986 מלון ארט" המאפשרות, בין היתר, הקמת חדרי מלון וכן דירות למגורים, חלקן יהיו מיועדות לזוגות צעירים.

 

כך, למשל, התוכנית ברחוב הרברט סמואל 18-20 היא חלק מרצף הפיתוח לאורך חוף הים, ברצועה שבין הרחובות הרברט סמואל והירקון. היא מצטרפת לשורה של תוכניות הקובעות כי לכיוון רחוב הירקון יהיו שימושים של מסחר, היוצרים פעילות לכל אורך הרחוב, כגון תוכניות הדולפינריום ומתחם הכרמלית.

 

תוכנית זו מאפשרת הקמת מגדל בן 22 קומות מעל קומת הכניסה, שתכלול חלק מסחרי בנוסף ללובי, למלונאות ולמגורים, ומעליה ייבנו קומות לשימוש מלונאי וכן קומות מגורים. המגדל יכלול 120 חדרי מלון שימוקמו בקומות הנמוכות, ועוד 90 דירות בקומות העליונות - 18 מתוכן יהיו קטנות ומיועדות לזוגות צעירים.

 

עוד מקצה התוכנית 50 מקומות חניה ציבוריות לשימוש באי החוף, המצטרפים לחניות ציבוריות בתוכניות לאורך החוף שכבר אושרו בעת האחרונה: 300 חניות בתוכנית הדולפינריום, 50 חניות במתחם הכרמלית ו-50 חניות בתוכנית הירקון 23-27.

 

התוכנית של מלון ארט ברחוב בן יהודה 35 מאפשר להרחיב את המלון בן ה-5 קומות, הממוקם מעל קומת מסחר לאורך הרחוב, והשלמת קומה חלקית קיימת לקומה מלאה. בכך מאפשרת התוכנית תוספת של 32 חדרי מלון חדשים, כך שהמלון יכלול 94 חדרים.

רחוב הרברט סמואל בתל-אביב. בתי המלון יורחבו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
רחוב הרברט סמואל בתל-אביב. בתי המלון יורחבו(צילום: ירון ברנר)

 

ר"ג: 150 דירות חדשות ברחוב עוזיאל

בתוך כך, אישרה הוועדה להפקדה להתנגדויות הציבור תוכנית פינוי-בינוי ברחוב עוזיאל 13-15 ברמת גן, הכוללת הקמת מגדלי מגורים בגובה 10-20 קומות והקמת גן ילדים בשטח של 130 מ"ר. התוכנית מציעה לפנות שני מבני רכבת ישנים ובמצב ירוד בני 3 קומות עם 43 דירות, ולבנות במקומם 3 מבנים חדשים עם 150 יחידות דיור.

 

במסגרת התוכנית, שני מבני מגורים יכללו עד 10 קומות כולל חזית מסחרית וייבנו לאורך רחוב עוזיאל; ומבנה בן 20 קומות ייבנה בחלק העורפי של המתחם. סך השטח של יחידות הדיור יעמוד על 11,760 מ"ר ועוד 1,800 מ"ר לטובת מרפסות וכן 150 מ"ר עבור מועדון דיירים. שטח ממוצע ליחידת דיור יעמוד על כ-80 מ"ר. הדיירים הקיימים יקבלו דירות גדולות ב-40 מ"ר מאלה שהתגוררו בהן עד כה.

 

ממשרד הפנים נמסר כי "התוכנית מאפשרת גישה להולכי רגל דרך המתחם באמצעות זיקת הנאה מרחוב עוזיאל למגרש הציבורי הנמצא ממזרח, וקובעת הוראות לפיתוח המרחב הציבורי, לרבות נטיעות - הן ברחוב עוזיאל והן לאורך הדופן המזרחית של המתחם".

 

על התכנון הופקד אדריכל אבי שפייזמן ממשרד שפייזמן-שסל אדריכלים. את הפרויקט יזמו דיירי הבניינים באמצעות עו"ד מירה בורנשטיין ממשרד עוה"ד הרטבי, בורשטיין, בסון ושות'. ל-ynet נודע כי חברת קרדן נדל"ן, המיוצגת ע"י עו"ד דור שחם, תבצע את הפרויקט - שאושר כשנתיים לאחר שהתוכנית הומלצה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה ברמת גן.

רחוב עוזיאל ברמת גן. התחדשות עירונית (צילום: ג'ואנה כהן) (צילום: ג'ואנה כהן)
רחוב עוזיאל ברמת גן. התחדשות עירונית(צילום: ג'ואנה כהן)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מחלף לה גווארדיה בתל-אביב. פרויקטים חדשים למגורים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים