שתף קטע נבחר

נתניהו סגר עם דרעי: מע"מ 0 למוצרי יסוד

ראש הממשלה הסיר את התנגדותו הראשונית והודיע ליו"ר ש"ס שהוא מקבל את התנאי שהציבה ש"ס בדבר פטור ממע"מ לשורת מוצרי יסוד. בעקבות ההתפתחות, הודיע דרעי כי ניתן להמשיך להתקדם לסגירת ההסכם שבמסגרתו דורשת ש"ס את תיקי הכלכלה והדתות ושני סגני שרים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הסיר את התנגדותו והודיע ליו"ר ש"ס אריה דרעי כי הוא מקבל את התנאי שהציב בפניו לכניסה לממשלה בדבר חוק מע"מ 0 על מוצרי יסוד. השניים ייפגשו בשעה 17:00 אחר הצהריים (יום ה') להמשך המשא ומתן הקואליציוני.

 

תחילה סירב נתניהו לקבל את הדרישה על פטור ממע"מ מוצרי היסוד ואמר כי היוזמה לא תתממש בממשלתו. לאחר שדרעי הבהיר כי מדובר בתנאי כניסה לממשלה, נעתר נתניהו לדרישה. בעקבות ההתפתחות האחרונה הודיע דרעי כי ניתן להמשיך להתקדם עם סגירת התיקים: כלכלה, דתות ושני סגני שרים.

 

נתניהו ודרעי. מתקדמים במו"מ ()
נתניהו ודרעי. מתקדמים במו"מ
 

במפלגתו של שר האוצר המיועד משה כחלון הודיעו כי אין התנגדות עקרונית ליוזמה, אולם באשר לתקצובה, דרעי ונתניהו יצטרכו למצוא מקורות מימון עבורה.  

 

עם ההתקדמות הזאת נדרש דרעי למסור את החלטתו בנוגע לתיקים אחרים. גורמים בש"ס אמרו כי אם יימסרו לידיהם משרדי הכלכלה והדתות ותפקידים לשני סגני שרים, ניתן יהיה להתקדם לקראת חתימה על הסכם.

 

הבוקר נפגשו צוותי המו"מ של הבית היהודי והליכוד במטרה לגשר על המחלוקות שעדיין על הפרק, בהן אי-הסכמה מצד הבית היהודי לכך שמשרד הדתות יינתן לש"ס. בנוסף דורש בנט תקציב של מיליארד שקל למשרד החינוך, שאותו הוא אמור לקבל.

 

כחלון: "מצפה לשיתוף פעולה של כל המפלגות"

אתמול חתם משה כחלון על הסכם קואליציוני שבו נקבע שבנוסף למשרד האוצר תקבל מפלגתו גם את המשרד להגנת הסביבה, את משרד הבינוי ואת מִנהל מקרקעי ישראל. כמו כן, המפלגות סיכמו על העלאת שכר החובה לחיילים, דמי אבטלה לעצמאים ותקציב דו-שנתי שיאושר עד אחרי סוכות. ח"כ יואב גלנט ימונה לחבר משקיף ללא זכות הצבעה בקבינט המדיני-ביטחוני. כחלון לא התחייב לתמוך בחוקים נגד בג"ץ.

 

אתמול, בהופעה פומבית משותפת עם ראש הממשלה, אמר כחלון כי הרפורמות שיעביר לא יהיו סקטוריאליות, "אלא כאלה שיעזרו לכל אזרחי מדינת ישראל – מהעיר, מהכפר, מהצפון ומהדרום, בלי קשר לדת או לאום. לכן אני מצפה לשיתוף פעולה מלא ממפלגות הקואליציה וגם ממפלגות האופוזיציה".

 

נתניהו בירך את כחלון בפני המצלמות: "הכוונה המשותפת שלי ושל משה כחלון, שר האוצר המיועד, היא שכל מי שיישב סביב שולחן הממשלה - ואני מקווה גם בכנסת - היא לפעול ולהטיב עם אזרחי ישראל באמצעות הצמחה של הכלכלה הישראלית שתניב את הפירות לכל האזרחים. אני נלהב לקראת העשייה המשותפת שלנו. דיברנו הרבה על הצעדים שיש לעשות יחד. לא הכול מופיע בהסכמים הקואליציוניים כי אין צורך בזה, הדבר החשוב שהושג היא ההבנה לשיתוף פעולה למען הכלל. אני מתכוון לעבוד בכל העוצמה שניתנה בידינו על ידי אזרחי ישראל כדי להטיב באופן עמוק עם אזרחי מדינת ישראל. משה – אני שמח לקבל אותך בחום ובשמחה".

 

לפני כחלון חתמו ראשי יהדות התורה על הסכם קואליציוני עם הליכוד. במסגרת ההסכם יוקפאו רפורמות הגיור ולימודי הליבה, יבוטלו הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס, יבוטל הקיצוץ התקציבי בחינוך החרדי, ויבוטל הקיצוץ בקצבאות הילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
דרעי. הדרישה התקבלה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים