שתף קטע נבחר

איפה הייתם קודם: תוספי גוגל שכל אחד צריך

שלחתם מייל לאקסית והתחרטתם? רוצים לבטל? נמאס לכם לזגזג בין לוח השנה והמייל? בעיות בנדידה וגלישה? חקרנו ומצאנו שבעה תוספים של גוגל שיפתרו לכם את כל הבעיות. כמעט

שירות ה-Gmail שהחל דרכו ב- 2004, שינה את החיים שלנו ללא היכר. כמו שירותים רבים אחרים, השירות הגיע למגרש בו משחקות שחקניות ותיקות, ענקיות כ- Yahoo, Hotmail ומיקרוסופט. משירות שהחיבור אליו היה אקסקלוסיבי ובהזמנה בלבד, הפך ה- Gmail לאחד מהכלים העיקריים שלנו כפרטים וכעסקים. נכון, כיום קיימת מגמה של יציאה מתוך שירותים כאלו ואחרים ולו בכדי שלא לרכז את כל המידע במקום יחיד, לא כל שכן חברה שעיקר מהותה כיום הוא מציאת דפוסים בכמויות מידע עצומות (ביניהם מיילים) וזיהוי מגמות. ועדיין, אם כבר אנחנו שם, אז לפחות שיהיה קצת יותר נעים.

לצורך העניין חקרנו ומצאנו שבעה תוספים (ולא, ה- inbox לא יוזכר כאן) שעשויים בצורה זו או אחרת להקל עליכם את השימוש.

Right inbox for Gmail

שירות זה מתממשק ישירות אל המערכת ויופיע עבורכם המשתמשים לאחר התקנתו ככפתור שליחה מאוחרת במקום בו נמצא היום רק כפתור שליחה יחיד.

המערכת מאפשרת לכם לתזמן שליחת דוא"ל לפי לו"ז שנוח לכם, חוזר או חד פעמי, במילים (טקסט) או תוך שימוש בחלונות מובנים. היא מאפשרת לכם להוסיף תזכורות למיילים קיימים ועוד.

את מחירי השירות תוכלו למצוא כאן.

 

לשירות זה יש נותנת שירות אחרת, מתחרה בשם:


 

בומרנג!

גם כאן תספק לכם בומרנג שירות המאפשר לכם לשלוט בתזמון המיילים היוצאים. כך תוכלו לשלוח לאנשים מיילים בתחילת ימי עבודה או בשעות המתאימות לכם ולהתנהל ביתר קלות מול כמה Time zones.


את מחירי השירות של שירות בומרנג תוכלו למצוא כאן.

מי יותר טובה? אתם תשפטו. מי יותר זולה? בומרנג.


 

Gmail Off-Line

מטיילים הרבה בעולם ולא מעוניינים לגלוש על חשבון תעריפי הנדידה? בעיות בגישה לאינטרנט? שירות זה יאפשר לכם להיכנס אל המיילים שלכם ללא תלות ברשת. השירות יסנכרן את המחשב שלכם באופן שכזה שכשתהיו במקום ללא גישה לאינטרנט – עדיין תוכלו לגשת אל תיבת הדוא"ל שלכם עד לרגע האחרון בו סונכרנה.
אם אתם מהאנשים שלא סובלים את העובדה שמיילים נכנסים אליכם אל תיבת הדואר האלקטרוני "השכם וערב" - זה יכול הפתרון עבורכם. תיבת הדואר שלכם תסנכרן עצמה רק לפי לוח זמנים אותו אתם תכננתם.

נכון, ניתן להעביר את הנייד שלכם לרטט או להשתק, לחילופין ניתן לבטל את הסינכרון האוטומטי שלה. אך מערכת "פשוטה" זו מאפשרת לכם שלא לשנות את הרגליכם אלא להתאים את השירות אליכם. שוב, גם במקרה זה הדבר תופס כפליים כאשר אתם נודדים בעולם וברצונכם לחסוך בשימוש בשירותי דאטה שלא לצורך.

 

 

ביטול שליחה - Undo send

מכירים את הרגע בו אתם עומדים לשלוח מייל חשוב, עוברים פעם ועוד פעם, מוודאים הגהה, ניקוד ומרווחים. לוחצים "שלח" ופתאום נזכרים: "שכחתי/ לא כתבתי/ בטעות גם כיתבתי את.... "?

בעבר כשכולנו (או רובנו) השתמשנו בשירותי ה"אאוטלוק" של חברת מיקרוסופט, יכולנו לשלוח "בקשה לאיחזור" ההודעה שברוב המקרים הייתה נכשלת כי הצד השני ראה אותה מאוחר מידי, או ראה אותה ומיד פתח את המייל הראשון לחפש מה הטעות. כיום, כשרובנו עובדים עם שירותי Gmail לא הכל אבוד.

Undo send מאפשר לכם להתחרט. לחיצה על Undo פשוט תבטל את השליחה ותחזיר אותך לשלב עריכת ההודעה.

 

Google Calendar Gadget

כמשתמש כבד בשירות המייל והלוח השנה, לא פעם אתה מוצא עצמך עובר בין אחד לשני, בודק זמינות או מה יש לך לעשות בהמשך היום או השבוע. התוסף הבא, טריוויאלי ככל שיישמע, חוסך לנו זמן ומאפשר לנו הצצה מהירה תוך חלון גלילה אל הלו"ז שלנו לזמן הקרוב, כולל עריכה, הוספה וניתוב מהיר אל הלוח המלא ישירות מתוך חלונית הממוקמת ממש באזור התפריט הצידי הרגיל שלכם. 

 

Send from my Gmail

מסייע בשני אופנים: הראשון, הוא יותר טריוויאלי ומגדיר את ה- Gmail כברירת המחדל שלכם למשלוח מיילים לאתרים עם כתובת מייל בהם.

השני, הפחות טריוואלי, הוא כפתור על הדפדפן. לחיצה על אותו הכפתור תפתח חלון שליחה ובו הנושא יהיה הנושא של העמוד בו אתם שוהים ברגע בו לחצתם והטקסט יכיל את הלינק אל אותו העמוד. כך בקלות שכזו ובלי העתק הדבק אחד – תוכלו לשתף עם חבריכם את העמוד המדובר.

 

כאן חשוב לציין שחלק מהתוספים יעבדו רק על מחשבים ומחשבים ניידים (כדוגמאת Undo send) ולא בסלולר, אך עדיין מדובר בזמן לא מבוטל בו אנו עובדים ומסתייעים באותם שירותים מול אותם המסכים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EP
חיים קלים יותר בקליק
צילום: EP
מומלצים