שתף קטע נבחר

לפיד אחרי ההסכמים: נתניהו בוגד בערכים של המחנה הלאומי

פעילי יש עתיד הפגינו בתל אביב נגד כמה סעיפים בהסכמים הקואליציוניים. לפיד אמר: "לא נאפשר מכירת חיסול של כל מה שחשוב בחברה הישראלית, נצא לרחובות, נפנה לבית המשפט, נילחם בכנסת"

בעקבות ההסכמים הקואליציונים עם יהדות התורה וש"ס, יצאו הבוקר (יום ו') פעילי יש עתיד להפגין בצומת קפלן בתל אביב תחת הכותרת "ישראל הולכת אחורה - לא ניתן לביבי למכור לנו את המדינה".

 

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר בהפגנה :"נתניהו בוגד בערכים של המחנה הלאומי ועושה מכירת חיסול של כל מה שחשוב למדינת ישראל. יש עתיד לא תשתוק - לא נאפשר מכירת חיסול של כל מה שחשוב בחברה הישראלית, נצא לרחובות, נפנה לבית המשפט, נילחם בכנסת. לא ניתן להם למכור את המדינה".

 

 

 

ההפגנה של יש עתיד בתל אביב ()
ההפגנה של יש עתיד בתל אביב

 

 

המשא ומתן הקואליציוני רצוף המהמורות עם המיועדות לקואליציה חייב את ראש הממשלה בנימין נתניהו לגלות גמישות גדולה יותר מזו שרצה, ולהיענות בחיוב לתקצוב רפורמות שונות של המפלגות המסתכמות לפי שעה במיליארדי שקלים בשנה. לדברי גורמים פוליטיים, סך התקציבים המיועדים לחינוך החרדי מסתכם בלא פחות ממיליארד שקלים מתקציב המדינה.

 

בהקשר זה יצוין כי בקדנציה הקודמת התנתה מפלגת יש את עתיד את התקצוב הזה בחובת הלימוד של מקצועות הליבה במוסדות החרדיים. בקדנציה החדשה התנאי הזה הוסר. החזרת "חוק נהרי", שאמור לממן מוסדות חינוך מוכרים לא רשמיים, יעלה לפי הערכות כ-200 מיליון שקל בשנה.

 הרפורמה שתוחזר ותעניק לבקשת יהדות התורה טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 18 תעלה לקופת המדינה 210 מיליון שקלים. קצבאות הילדים, שצומצמו בקדנציה הקודמת, יוחזרו לסכומן המקורי והן יעלו כ-2.5 מיליארד שקלים בשנה. בשנה הנוכחית יעלו הקצבאות מחודש מאי ולכן יסתכמו בכ-1.5 מיליארד שקלים.

 

ש"ס דורשת להכליל מע"מ 0 על מוצרי יסוד בהסכם הקואליציוני. ההערכה היא כי סעיף זה יסתכם בלא פחות ממיליארד ומאתיים אלף שקלים. עוד הוסכם בין דרעי לנתניהו על הקצאת חמישה אחוזים מכל פרויקט בנייה שנבנה על קרקע של המדינה לטובת דיור ציבורי. לצורך כך ייבנו כ-700 יחידות דיור בשנה בעלות של 650 מיליון שקלים למדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים