שתף קטע נבחר

קניה: אין פה מקום להומואים

סגן הנשיא רוטו הדהים כשאמר למתפללים בכנסייה "לא נאפשר הומוסקסואליות בחברה שלנו". יחסים חד-מיניים הם עבירה על החוק ב-36 מ-54 מדינות אפריקה

סגן נשיא קניה, וויליאם רוטו, הדהים היום (ב') כשאמר למתפללים בטקס בכנסייה בניירובי כי להומוסקסואליות אין מקום בארצו. ההצהרה הזו מצטרפת להומופוביה ההולכת וגוברת גם כך ברחבי אפריקה, יבשת שבה הומוסקסואליות היא עבירה על החוק במדינות רבות, כולל קניה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

"לא נאפשר הומוסקסואליות בחברה שלנו, משום שהיא מפרה את האמונות הדתיות והתרבותיות שלנו", אמר רוטו, "נעמוד לצד המנהיגים הדתיים כדי להגן על האמונה שלנו. אין מקום להומוסקסואליות במדינה הזו, את זה אני יכול להבטיח לכם".

 

דבריו של רוטו באים דווקא ביום שבו מגיע לקניה מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. רוטו, העומד למשפט בבין הדין הפלילי הבינלאומי בגין פשעי מלחמה שבהם הוא מואשם, אמר כי עמדתו נובעת ממניעים מוסריים ולא מסיבות פוליטיות. "כשאנחנו אומרים את זה אנחנו לא אומרים את זה כדי לזכות בקולות אלא כדי להגן על מה שאנחנו מאמינים שנכון", הסביר.

רוטו (מימין) לצד נשיא קניה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
רוטו (מימין) לצד נשיא קניה(צילום: רויטרס)

במדינות נוצריות ומוסלמיות שמרניות באפריקה, הבעת דעות הומופוביות מסייעת לא פעם למועמדים לגרוף קולות. באוגנדה ניסו בשנים האחרונות מחוקקים להעביר חוק המטיל עונש מוות על הומואים, ואף שהחוק לא אושר – מחוקקים ממפלגת השלטון עדיין פועלים נמרצות כדי לאשרו.

 

גם ניגריה וגמביה העבירו בשנים האחרונות חוקים קשים נגד הומוסקסואליות, ונשיא גמביה יחיא ג'אמה כינה את ההומוסקסואליות "שטנית". הומוסקסואליות

מוגדרת כעבירה על החוק ב-36 מ-54 מדינות אפריקה, ובארבע מהן יחסי מין חד-מיניים גוררים עונש מוות אפשרי. גם בקניה מנסה קבוצה של מחוקקים מכמה מפלגות להקשיח עוד יותר את החוקים נגד הומוסקסואליות.

 

ביניבנגה וואינאיינה, סופר קנייתי בכיר שיצא מהארון אשתקד, יצא היום נגד דבריו של רוטו: "סגן הנשיא שלנו בונה את עצמו בדרכו להפוך לאיש המסוכן ביותר באפריקה. אם האסטרטגיה שלו תעבוד, הרבה יישרף", אמר ל-18 אלף העוקבים שלו בטוויטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא בשביל פוליטיקה - אלא מתוך אמונה. רוטו
צילום: רויטרס
מומלצים