שתף קטע נבחר

ליברמן: "נותנים מיליארדים להנצחת העוני"

לאחר שהודיע כי לא ייכנס לממשלת נתניהו, מבהיר שר החוץ המתפטר כי לא מעניין אותו כיצד תחזיק מעמד, ותהה: "האלוף גלנט מצביע נגד חוק הגיוס? משה כחלון חותך בבשר החי של המדינה ונותן לחרדים? איך זה?"

"היו כבר ממשלות צרות, עד כמה ניתן לנהל את המדינה ולתפקד בהרכב כזה? אני לא יודע וזה לא מעניין אותי". כך הבהיר הבוקר (יום ג') יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בראיון לאולפן ynet לאחר שהודיע כי לא יצטרף לממשלת נתניהו הרביעית.

 

ליברמן הביע התנגדות נחרצת לחלוקת התקציבים שנקבעה בהסכמים הקואליציוניים עם המפלגות החרדיות: "אני בעד של שילוב החרדים בחברה הישראלים ובשוק העבודה. אם היו נותנים 5 מיליארד שקל מיהדות התורה ללימודי ליבה, ליצירת מקומות עבודה - הייתי תומך. אבל נותנים את זה להנצחת העוני. לא היה מקובל עלינו כל נושא השוויון בנטל, ביטול הסנקציות, ביטול ההחלטות בתחום הגיור, לא היה מקובל שמצד אחד קוראים לציבור להדק את החגורה ומצד אחר מבטלים את חוק המשילות".

 

ליברמן נשאל כיצד קיבל את ההחלטה. "אצלנו מילה זו מילה, זו דרך חיים. אמנם המלצנו לנשיא ריבלין על נתניהו בלי שום בקשות מיוחדות, אמרנו מראש שאנחנו רוצים להיות חברים בקואליציה, אבל לא בכל מחיר". הוא הפנה אצבע מאשימה לליכוד, וטען כי אנשיו הם שמשכו את המו"מ הקואליציוני עם ישראל ביתנו שלא לצורך. "בזמן בחירות דיברו על תיק הביטחון, מאוד רציתי להיות שר ביטחון אבל הבנתי שעם שישה מנדטים זה לא ניתן. אז התפשרנו. אבל בחרנו בעקרונות.

 

"אני אומר מראש מה לא מקובל. לא היה מקובל עלינו כל נושא השוויון בנטל, ביטול הסנקציות, ביטול ההחלטות בתחום הגיור, לא היה מקובל מצד אחד לקרוא לציבור להדק את החגורה ומצד שני לבטל את חוק המשילות".

 

ליברמן תהה, "האלוף גלנט מצביע נגד חוק הגיוס? משה כחלון חותך בבשר החי של המדינה ונותן לחרדים? איך זה? אם היו נותנים חמישה מיליארד שקל מיהדות התורה ללימודי ליבה, ליצירת מקומות עבודה - הייתי תומך. אבל כך מנציחים את העוני".

 

לגבי עיתוי הודעתו לא לשבת בממשלת נתניהו, ציין ליברמן כי "הליכוד היה זה שמשך את המשא ומתן. מהרגע הראשון היינו מוכנים לחתום על הסכם קואליציוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אביגדור ליברמן
צילום: עידו ארז
מומלצים