שתף קטע נבחר

לא ידעו לשחות: עשרות מהגרים טבעו בים

טרגדיה נוספת בים התיכון: מבריחי מהגרים ניצלו את מזג האוויר הנאה בסופ"ש ושלחו אלפי אפריקנים בסירות גומי ודיג מלוב לאיטליה. עשרות מהם נפלו למים וטבעו, כ-40 נספו. "בשלושה ימים חילצה איטליה 7,000 מהגרים"

ארגון הסיוע "להציל את הילדים" מדווח היום (יום ג') על טרגדיה נוספת במי הים התיכון, באזור דרום איטליה, שבה איבדו את חייהם "עשרות" מהגרים. ניצולים סיפרו כי כמה מהגרים נפלו מסירת גומי וטבעו למוות בשעה שסירת חילוץ עשתה את דרכה אליהם.

 

עוד חדשות בעולם :

חלב: 'חיים מתחת לאדמה בגלל הפצצות אסד'

"אם בן לאדן היה נכנע, הוא היה נשאר בחיים"

"כמו X-Files". רעשים מסתוריים בקצה החלל

 

ג'ובאנה די בנדטו מארגון "להציל את הילדים" סיפרה שמספר ההרוגים באסון אינו ידוע לפי שעה, אולם הניצולים טוענים כאמור ל"עשרות" בני אדם שנפלו למים וטבעו כי אינם יודעים לשחות. במקביל, משמר החופים האיטלקי דיווח על כ-40 הרוגים.

 

מהגרים אפריקנים שחולצו על ידי משמר החופים האיטלקי בנמל אוגוסטה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מהגרים אפריקנים שחולצו על ידי משמר החופים האיטלקי בנמל אוגוסטה(צילום: רויטרס)

נמל פוצאלו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נמל פוצאלו(צילום: רויטרס)

לדברי די בנדטו, התקרית אירעה ככל הנראה ביום ראשון באזור שבין לוב לסיציליה בשעה שספינת מטען התקרבה לסירת הגומי במטרה לחלץ את המהגרים. היום הגיע כלי השיט לעיר קטניה שבסיציליה.

 

בסוף השבוע האחרון ניצלו מבריחי המהגרים את מזג האוויר הטוב ואת מי הים הרגועים כדי לשלוח אלפי מהגרים אפריקנים לים התיכון על גבי סירות גומי וסירות דיג. משמר החופים האיטלקי דיווח כי רק בין יום שישי ליום ראשון הוא חילץ קרוב ל-7,000 מהגרים. אם יהיה אישור לכך שעשרות מהגרים טבעו בסוף השבוע בים התיכון, הרי שנתון זה מתווסף ל-800 המהגרים האפריקנים שמצאו את מותם באותו אזור בתחילת החודש. כלי השיט שבו הפליגו התהפך והם טבעו למוות - רבים מהם ננעלו בתוך התאים על ידי מבריחיהם. באסון אחר טבעו למוות 400 מהגרים נוספים.

 

בעקבות האסונות האחרונים בים התיכון קיים האיחוד האירופי כינוס חירום והסכים לתרום עוד ספינות ומטוסי סיור לטובת מאמצי החילוץ וההצלה בים התיכון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נשלחים אל מותם על ידי המבריחים. מהגרים אפריקנים בסיציליה
צילום: רויטרס
מומלצים