שתף קטע נבחר

איסור חדש באיראן: בלי לעשות גבות לגברים

הממשלה הודיעה לספּרים כי אסור גם לקעקע גברים, לפתוח להם מיטות שיזוף ולעשות תסרוקת מוהוק מערבית, כי היא "מעודדת את עבודת השטן"

יושב ראש התאחדות הספּרים של איראן, גוף ממשלתי המעביר הנחיות לכל העוסקים במקצוע הספרות, הודיע לספרי איראן כי מעתה אסור להם לתת לגברים שירות הכולל מריטת גבות, קעקועים, מיטות שיזוף ותספורת "מוהוק", או כפי שראש ההתאחדות כינה אותה - "עיצוב שיער בסגנון שטני".

 

עוד חדשות בעולם :

 

בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות האיראנית הרשמית אירנ"א הסבירה התאחדות הספרים את ההחלטה החדשה בכך שהתסרוקות האמורות מעודדות את עבודת השטן. ראש ההתאחדות, מוסטפה גובאהי אמר כי נגד כל מספרה שתאפשר לגברים לעשות תספורות "בסגנון עבודת השטן" יינקטו צעדים קשים ורשיונה יישלל.

תסרוקת שטנית. עד כאן, איראן (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
תסרוקת שטנית. עד כאן, איראן(צילום: shutterstock)

גובאהי הסביר שהתספורות המדוברות, מריטת הגבות והקעקועים מפרים את חוקי האיסלאם. בטהרן רואים בהן סמל לחדירת המערב לתרבות האיראנית, דבר שמשטר האייתוללות מנסה למנוע ככל יכולתו.

לעשות גבות? זה כבר יותר מדי (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לעשות גבות? זה כבר יותר מדי(צילום: shutterstock)

הצעד שהוכרז היום מעיד שוב על הקושי של נשיא איראן, חסן רוחאני, לממש את הבטחתו לרפורמות בתחום חירויות הפרט וזכויות האדם באיראן, הבטחה שנתן

עם בחירתו לנשיאות לפני כמעט שנתיים. מאז הפיכתו של רוחאני לנשיא נרשמו אמנם כמה הקלות, אך ארגוני זכויות אדם אומרים כי השינויים אינם מהירים ומשמעותיים מספיק, וכי תחת כהונתו אף חלה עלייה במספר המוצאים להורג על פי חוק עונש המוות באיראן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
האיום: שלילת רישיון. לעשות גבות באיראן
צילום: shutterstock
מומלצים