שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: גיל יוחנן, חיים צח
  "מלכה מחזיק מידע על 3 קציני משטרה בכירים"
  במח"ש שוקלים לחתום על הסכם עד מדינה עם קצין המשטרה ערן מלכה, כדי שיחשוף מידע על קציני משטרה בכירים. ככל הנראה חלק מהמידע קשור לטובות הנאה וקשרים שהיו לעו"ד רונאל פישר עמם ועל נסיעות משותפות שלהם לחו"ל

  קצין המשטרה ערן מלכה מחזיק בחומרים בעייתיים על שלושה קציני משטרה, ויהיה מוכן למסור אותם למח"ש בתמורה להסכם עד מדינה. נכון לעכשיו מלכה משתף פעולה עם חוקריו אך ורק בעניינים הקשורים אליו, ועל פעילותו מול עו"ד רונאל פישר.

   

  היום התקיימה פגישה שנייה בין עורכי דינו של מלכה, עופר ברטל, עדי כרמלי ודב גלעד כהן, ובכך למעשה החל מו"מ לא רשמי בין מח"ש לבינם בנוגע להסכם שכזה. הבעיה הגדולה של מח"ש היא החשש שיבולע למשטרה כפי שקרה לה עם הסכם עד המדינה שחתמה עם הרב יאשיהו פינטו. הוא קיבל הגנה אבל מח"ש הייתה כבולה להתניות שקבע.

   

  עו"ד רות דוד מגיעה לבית המשפט    (צילום: עופר מאיר)

  עו"ד רות דוד מגיעה לבית המשפט    (צילום: עופר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  הרופא שנעצר בפרשה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  הרופא שנעצר בפרשה(צילום: עידו ארז)

   

  גורמים המעורבים בפרשה טוענים כי על קיימת מחלוקת בין ראשי מח"ש לראשי הפרקליטות שעה שבמח"ש מעוניינים לחתום על עסקה עם מלכה כעת ולהקל בעונשו, בתמורה למידע מפליל לכאורה שיעביר לגבי רות דוד ובכירים נוספים, ואולם ראשי הפרקליטות מעוניינים לחתום על הסכם כזה רק לאחר שיוגש נגדו אישום. בפרקליטות מכחישים כי קיימת מחלוקת בין מח"ש לפרקליטות.

   

  במח"ש רוצים מאוד לשמוע אלו חומרים יש בידי מלכה, וידוע להם כי חלק מהמידע שברשותו נוגע למעורבותם של קצינים בכירים במשטרה, בעבר ובהווה, בעניינים פליליים. לפחות שלושה קצינים בכירים כאלה מעורבים בפרשה. החומרים שבידי מלכה מגובים במסמכים ובראיות, אך נכון לעכשיו הוא לא הסכים לשוחח על כך בחקירתו. 

   

  ככל הנראה חלק מהמידע קשור לטובות הנאה וקשרים שהיו לפישר עם קציני משטרה בכירים ועל נסיעות משותפות שלהם לבילויים בחו"ל.

   

  ערן מלכה. מידע חשוב (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  ערן מלכה. מידע חשוב(צילום: עמית שאבי)

  עו"ד רות דוד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד רות דוד(צילום: מוטי קמחי)
   

  ברמזים ששלחו לנציגיו נמסר כי יהיו מוכנים להקל בעונשו, אולם הוא יהיה חייב בכל מקרה לשבת במאסר ממושך. "אם במח"ש באמת רוצים לקבל את החומר האמיתי, מלכה הוא לא הבכיר בסיפור הזה", אמרו גורמים המקורבים לחקירה. "יש להם אפשרות לבער את השחיתות והוא יכול לקשור להם הקצוות ולהוסיף חומר גם נגד רות דוד".

   

  עו"ד עופר ברטל, דב גלעד כהן ועדי כרמלי. מייצגים את מלכה (צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם) (צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)
  עו"ד עופר ברטל, דב גלעד כהן ועדי כרמלי. מייצגים את מלכה(צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)
   

  דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב, הייתה שותפה בכירה במשרדו של פישר. היא אמורה הייתה להיות אחת מנהנים מ-150 אלף דולר שהעביר פישר לאלון חסן - יחד עם פישר, מלכה ועדת המדינה. דוד חשודה שיום לפני המעצרים נפגשה עם

  עדת המדינה וניסתה עם פישר להבריח אותה לחו"ל. עוד על פי החשד, מאז המעצר הראשוני לפני כשנה תדרכה דוד את החשודים ושיבשה את החקירה. היא הגדילה לעשות לילה לפני המעצרים, לאחר שהטלפון הנייד של פישר נפרץ, כשנפגשה עמו ועם עדת המדינה באישון לילה. דוד גם חשודה בשוחד.

   

  השלושה דנו על פי החשד בדרכים לשבש את החקירה. אחת ההצעות שהועלתה הייתה למלט את עדת המדינה לחו"ל, על מנת לא לאפשר לחוקרים לבצע את עבודתם. מזימה זו לא יצאה אל הפועל. עו"ד דוד חשודה בתיווך לשוחד ושיבוש הליכי חקירה.

   

  במח"ש חושדים כי מלכה שלשל לכיסו מאות אלפי שקלים ככספי שוחד מפישר בתמורה להדלפות מחקירות. כספים אלו הגיעו מסחיטה של אנשי עסקים בעיקר, ששילמו לפישר מיליוני שקלים תמורת מידע או תמורת סגירת תיקי חקירה נגדם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים