שתף קטע נבחר

אחרי 56 שנה: נתפס רוצח שברח מהכלא

האסיר לשעבר, היום בן 79, נעצר בפלורידה בזכות טביעות אצבע. "לא בדיוק יכולנו להסתובב עם תמונה שלו מאז ולראות אם זה הוא", סיפרו השוטרים

רוצח מורשע הצליח לברוח בשנת 1959 מבית הכלא שבו הוחזק באוהיו, אך תרגיל מתוחכם של המשטרה שבו הושגו טביעות האצבע שלו הובילו למעצרו המחודש השבוע, כך דווח בכלי תקשורת בארצות הברית. האסיר לשעבר, שנמלט לפני חמישה עשורים מבית הסוהר שבו צולם הסרט המפורסם "חומות של תקווה", נתפס גם בשנת 1975 – אך גם אז הצליח להתחמק מידי החוק.

 

עוד חדשות בעולם :

שליח פיצה נשדד ונדקר - ועדיין סיפק המשלוח

דואר זבל: הילרי זורקת את האשפה של 2015

הפרי האסור: בהלת אבטיחים איראניים במפרץ

 

פרנק פרשווטרס, היום בן 79, הודה בזהותו האמיתית לאחר שנתפס ונחקר בפלורידה. משטרת אוהיו פנתה למשטרת פלורידה, וביקשה את עזרתה בתכנון תרגיל שבמסגרתו יחתום פרשווטרס על מסמך כדי שיוכלו לבדוק את טביעות אצבעותיו – שכמובן תאמו לאסיר הנמלט, סיפר קצין המשטרה טוד גודייר.

 

"לא בדיוק יכולנו להסתובב עם תמונה שלו מאז ולראות אם זה הוא", סיפר גודייר. "אדם נראה די שונה בהפרש של 50 שנה". אך השוטרים בכל זאת מצאו שימוש לתמונתו הישנה של גודייר. לאחר שערכו עליו תצפיות במשך שבוע, ניגשו אליו השוטרים בעת שיצא מהקרוון שלו ושאלו אותו: "האם ראית את האיש הזה?"

מימין: "וויליאם הרולד קוקס" השבוע. משמאל: פרנק פרשווטרס ב-1959 (צילום: AP) (צילום: AP)
מימין: "וויליאם הרולד קוקס" השבוע. משמאל: פרנק פרשווטרס ב-1959(צילום: AP)
 

"הם הראו לו את התמונה והוא השיב שהוא לא ראה את האיש הרבה מאוד זמן", סיפר גודייר. "ואז הוא הודה ובעצם אמר – 'תפסתם אותי'".

 

פרשווטרס פרש מעבודתו כנהג משאית וחי מתשלומי ביטוח לאומי באזור כפרי ומבודד בפלורידה, סיפר גודייר. הוא השאיר רמזים בנוגע לזהותו במהלך 56 השנים האחרונות, וחוקרים חיברו את החלקים יחדיו עד שהגיעו למפתן דלתו בפלורידה. "יש לנו אמרה בקרב קציני המשטרה, 'לא לתת לשום אדם אשם לברוח', וזה נכון במיוחד במקרה הזה".

 

פרשווטרס הורשע בהריגה לאחר שדרס למוות הולך רגל ביולי 1957, ונגזרו עליו שנה עד 20 שנות מאסר בפועל ב-1959 לאחר שהפר את תקופת המבחן שלו ונתפס מאחורי ההגה. הוא נכלא תחילה בבית סוהר באוהיו, ובהמשך הועבר למתקן כליאה אחר במדינה, עם אבטחה פחות נוקשה, משם הצליח לברוח בספטמבר של אותה השנה.

 

מנוסתו נקטעה ב-1975 כאשר נעצר בווירג'יניה. אך המושל דאז סירב לשלוח אותו בחזרה לאוהיו, שם הוצא צו מעצרו, וכך הוא שוחרר ונעלם שוב. מאז חי בפלורידה תחת השם וויליאם הרולד קוקס עד שנתפס שוב בתחילת השבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
פרשווטרס. נתפס אחרי חמישה עשורים
צילום: AP
מומלצים