שתף קטע נבחר

בן 86 תבע: אשתי ניצלה אותי בגלל הרכוש שלי

אלמן טרי התחתן בשנית, אך עד מהרה הוא עזב את הבית בטענה שהיא מתעמרת בו. הדיינים ציינו: יש פערים ביניהם, הוא אשכנזי והיא ספרדייה

זה קורה גם בגיל השלישי: בית הדין הרבני האזורי בחיפה קיבל את תביעת הגירושין שהגיש ניצול שואה בן 86 נגד אשתו השנייה, בטענה שהיא ניצלה אותו בשביל כספו. התביעה התקבלה אף שהבעל לא הוכיח את טענתו בראיות, בין היתר מפאת מצבו הרפואי הקשה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

לפני כחמש שנים נקלע ניצול אושוויץ למשבר נפשי בשל מות אשתו. בעודו יושב שבעה ביקרה אותו פנסיונרית בת 71, אם של אחד השכנים, שהציעה לו להינשא. האלמן הטרי, שהיה אז בן 81, הסכים ונישא לה למרות התנגדותם הנחרצת של ילדיו.

 

השניים גרו בבית האישה בצפון הארץ אך כעבור שלוש שנים הוא עזב, לטענתו משום שאשתו החדשה התעמרה בו ונהגה כלפיו בבוז ובאלימות. תקופה קצרה לאחר מכן הידרדר מצבו הבריאותי והוא אושפז בבית אבות סיעודי, שם הוא נמצא עד היום.

 

בנובמבר 2013 הגיש הבעל תביעת גירושין וכרך אליה תביעות רכוש, שלילת מזונות וכתובה. מנגד, האישה פתחה תביעה לשלום בית ולמזונות. הבעל טען כי הוא שונא את אשתו, שלדבריו הונתה אותו וניצלה את מצבו הנפשי הקשה כדי להינשא לו ולזכות ברכושו, תוך שהחתימה אותו בחופזה על כתובה בסך מיליון שקל.

 

האישה טענה שהיא אוהבת את בעלה ומעוניינת לסעוד אותו, והכחישה שמדובר בנישואי מרמה. לטענתה, בעלה עזב את הבית בהשפעת ילדיו מחרחרי הריב. היא הוסיפה כי היא זקוקה למזונות כדי להתקיים.

 

הדיינים - הרב מימון נהרי, הרב יוסף יגודה והרב יצחק רפפורט - האמינו שלבעל סיבה מוצדקת לשנוא את אשתו: "לא נותר אלא לקבוע כי אכן הנתבעת לטשה עיניה בממונו של התובע ודרישותיה לשלום בית משמשים כסות עיניים לדרישה האמתית שלה לכספים שאינה מגיעים לה על פי דין".

 

מאיסות הבעל באשתו, קבעו הדיינים, מובנת גם בהתחשב בהבדלי המנטאליות (הוא אשכנזי והיא ספרדייה) ופער הגילאים ביניהם.

 

באשר למזונות נפסק שאם האישה תסכים להתגרש במהרה, ושני הצדדים יוותרו על תביעות נוספות שהגישו זה כנגד זו, היא תזכה ל-800 שקל בחודש כפיצוי על הכתובה.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד מיכל לוי כהן
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד איטי יעקבי
  • עו"ד דני גל עוסק בדיני משפחה
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים