שתף קטע נבחר

ח"כ שפיר: "חלוקת הכספים היסטרית"; ח"כ זוהר: "ארבעה שרים עולים פחות מבחירות"

הח"כים מהמחנה הציוני והליכוד התעמתו באולפן ynet על רקע ההסכמים הקואליציוניים, שמאפשרים את הגדלת מספר השרים. ח"כ סתיו שפיר: "הכי סחטנים - הבית היהודי". ח"כ מיקי זוהר: "זה לא הולך לכיס של בנט"

 

 

ברקע החלטת ממשלת המעבר לאשר את הרחבת מניין השרים בממשלה ה-34, שצפויה להיות מושבעת בהמשך השבוע בכנסת, התארחו הבוקר (יום א') חברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) וחבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) לדיון בנושא באולפן ynet. "אנחנו נמצאים אחרי שבועות שבהם כל מה שראינו זה סחטנות פוליטית", תקפה שפיר. "נבחרת ממשלה, כל הבטחות הבחירות שלה מתפוגגות באוויר ומיד לאחר מכן אנחנו רואים פשוט חלוקה היסטרית של כספי המסים של אזרחי ישראל למטרות פוליטיות אינטרסנטיות".

 

שפיר התרכזה בדברי הביקורת שלה במפלגת הבית היהודי, שהייתה האחרונה לחתום על הסכם קואליציוני עם הליכוד. לדבריה, "המפלגה הסקטוריאלית והסחטנית ביותר מתגלה כמפלגת הבית היהודי. מקריאה מעמיקה בהסכמים הקואליציוניים שלה עולה כי היא דרשה מאות מיליוני שקלים, סכומים שעוברים את המיליארד שקלים למטרות פוליטיות אינטרסנטיות".

 

ח"כ זוהר אמר בתגובה לדברי שפיר כי "ממש קשה לי להתחבר להתייפייפות של חברתי ח"כ שפיר. ניתקל הרבה בפופוליזם הזה בקדנציה הקרובה. היום למשפחות שקצת קשה להן ביום-יום פתאום תהיה להן קצבת ילדים קצת יותר גדולה. איפה האסון הגדול? כמה עולים לנו ארבעה שרים נוספים? הם עולים למדינה בשנה שמונה מיליון שקלים, כמה עולה לנו מערכת בחירות? שני מיליארד שקלים. אני מעדיף ממשלה חזקה ויציבה, וטוב עשה ראש הממשלה שהביא תוספת של ארבעה שרים".

 

בהמשך הדיון התעמתו השניים באופן ישיר. אחרי שח"כ שפיר שאלה "אתה יודע בכמה עוד משפחות אפשר היה לתמוך?", השיב ח"כ זוהר: "מישהו לוקח כסף הביתה? תבררי את דברייך, הכספים הולכים לציבור, לא לכיס של בנט. הוא את האקזיט שלו כבר עשה. אנחנו עוסקים בעשייה, ברוך השם נפלה בחלקנו הזכות לשרת את עם ישראל בזמן שאת תמשיכי לצעוק ולקשקש באופוזיציה".

 

לקראת הדיון שיתחיל מחר בכנסת לקראת הצבעה על אישור הרחבת הממשלה אמרה ח"כ שפיר כי "חייה של הממשלה הזאת הולכים להיות מרירים מאוד, אנחנו נדאג לכך, אנחנו נהיה אופוזיציה לוחמת ומחר הם הולכים לראות את ההתחלה". ח"כ זוהר הגיב: "אני בטוח שבעזרת השם זה יעבור. כל חברי הקואליציה יגיעו באחריות גדולה, כי הם מבינים שזה הזמן להתחיל לעשות למען עם ישראל. חברי האופוזיציה יכולים לצעוק ולדבר ולעשות, בסופו של דבר העשייה שלנו תנצח את הכול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים