שתף קטע נבחר

ת"א: עוד בניין במתחם סומייל; מה המחירים?

אחרי שחתמה על הסכם לפינוי 19 המשפחות במתחם סומייל שברחוב אבן גבירול בת"א תמורת 40 מיליון שקל, מתכננת קבוצת חג'ג' להרחיב את פרויקט הדגל שלה במתחם. בנוסף למגדל המתוכנן עם 200 דירות, תבנה גם בניין בוטיק שיכלול רק דירות 2.5 ו-3 חדרים. המחירים: החל משני מיליון שקל

ממשיכה הבנייה החדשה ברחוב אבן גבירול בתל-אביב: קבוצת חג'ג', בבעלות האחים צחי ועידו חג'ג', הודיעה אתמול (א') כי תקים בניין בוטיק בן 7 קומות במתחם סומייל, בצומת הרחובות ארלוזורוב ואבן גבירול בקרבת כיכר המדינה. הבניין יכלול 7 קומות ו-22 דירות יוקרה, שיצטרפו ל-200 הדירות שייבנו בפרויקט המרכזי "מגדל H אינפיניטי" הסמוך, הכולל 47 קומות ו-200 דירות.

 

 

בשלב זה ממתינים בחברה לקבלת היתר בנייה מעיריית תל-אביב-יפו, לאחר שהגיעה להסכם פינוי עם 19 המשפחות החיות במתחם על סך של יותר מ-40 מיליון שקל. הפינוי ייעשה לאחר שיתקבל ההיתר. ריבוי בעלויות הקרקע במתחם, שהיה בעברו כפר ערבי וממוקם בין הרחובות ארלוזורוב מדרום, ז'בוטינסקי מצפון, אבן גבירול במערב ובן סרוק במזרח בשכונת הצפון הישן של תל-אביב, הקשה לאורך השנים על תכנון עתידי. ואולם, ב-2006 הופקדה תוכנית מתאר חדשה שייעדה את השטח למגורים ולמסחר.

 

באוגוסט 2014 השלימה קבוצת חג'ג' את רכישת מלוא זכויות הבנייה במתחם, לאחר שרכשה את יתרת 48% הקרקע של המתחם מחברת שורקה תמורת 81 מיליון שקל. כחצי שנה לפני כן רכשה הקבוצה 52% מהקרקע מחברת יורוקום תמורת 104 מיליון שקל. כעת הקרקע כולה, בשטח של 3,167 מ"ר, נמצאת בידיה.

 

בחברה מציינים כי תמהיל הדירות בבניין הבוטיק יהיה רק של דירות 2.5-3 חדרים מרווחות. השיווק החל השבוע, במחירי "פריסייל" של החל מ-30 אלף שקל למ"ר. כלומר, דירות 2.5 חדרים בשטח של 65 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 14 מ"ר, יעלו החל מ-2.280 מיליון שקלים; ודירות 3 חדרים בשטח של 82 מ"ר עם מרפסת דומה יעלו החל מ-2.860 מיליון שקלים. המחירים צפויים לעלות בכ-5%.

 

עוד מוסיפים בחברה כי על גג הבניין תיבנה בריכת שחייה חצי אולימפית הצופה לים, שתהיה פתוחה בקיץ ומקורה ומחוממת בחורף, ותשרת את דיירי הקומפלקס כולו. גשר שייבנה בסמוך לבריכה יחבר את בניין הבוטיק לבניין המרכזי. בחזית בניין הבוטיק, הפונה למערב לכיוון רחוב אבן גבירול, יוקמו שטחי מסחר על שטח של כ-300 מ"ר.

הדמיית בניין הבוטיק במתחם סומייל. 30 אלף שקל למ"ר (הדמיה: View Point) (הדמיה: View Point)
הדמיית בניין הבוטיק במתחם סומייל. 30 אלף שקל למ"ר(הדמיה: View Point)

 

כמה עולה פנטהאוז ברחוב רש"י?

אבל לא רק בצפון הישן מוכנים רוכשי הדירות לשלם מיליון שקל לחדר אם לא יותר. ל-ynet נודע כי מעט יותר דרומה מאבן גבירול, ברחוב רש"י שבמרכז תל-אביב, נמכרה דירת פנטהאוז עם 4 חדרים תמורת 6.9 מיליון שקלים.

 

מדובר בדירה בשטח של 162 מ"ר עם מרפסות בשטח של 70 מ"ר ושתי מקומות חניה, שנבנתה בבניין בוטיק עם 6 קומות ו-6 דירות על ידי יזם הנדל"ן שגיא דורון ושחר רז, מבעלי חברת חיזוק ובינוי. עלות העסקה משקפת שווי הגבוה מ-37 אלף שקל למ"ר.

 

מי שרכש את הפנטהאוז הדו-מפלסי הוא איש עסקים מתחום הטקסטיל המתגורר בפריז ושוקל לעלות לישראל. הבניין ממוקם ברחוב רש"י, בצמוד לרחובות שדרות רוטשילד, שדרות בן ציון, שינקין והמלך ג'ורג'. הוא נבנה במסגרת של קבוצת רכישה, אשר קנתה את הקרקע ב-2009 בהשקעה של 11.5 מיליון שקלים. הליך הבנייה ארך כ-24 חודשים.

 

לדברי רז, "מאז שקנינו את הקרקע לפני כמעט 6 שנים, עלה ערכה לכ-15 מיליון שקל. שאר הדירות בבניין (שתי דירות בנות 2.5 חדרים ו-3 דירות בנות 5 חדרים - ה.צ) נמכרו בטרם החלה הבנייה".

הדמיית הפרויקט ברחוב רש"י. 37 אלף שקל למ"ר (הדמיה: חיזוק ובינוי) (הדמיה: חיזוק ובינוי)
הדמיית הפרויקט ברחוב רש"י. 37 אלף שקל למ"ר(הדמיה: חיזוק ובינוי)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל שטינדל
מתחם סומייל. 19 המשפחות יקבלו 40 מיליון שקל
צילום: מיכאל שטינדל
מומלצים