שתף קטע נבחר

מהרטה רון ברוך: "אני יודעת שהילדים שלי ייפגעו"

משפטים מכאיבים, השפלות ומאבק ארוך להיות חלק מהחברה. מהרטה רון ברוך מחנכת את ילדיה להיות גאים בשורשים של משפחתם, אך יודעת שהסביבה תמיד תחזור לצבע העור של אמם

בימים טרופים אלה , כשאני עוברת בחדרי הילדים לפני השינה, מכסה, מנשקת ואומרת לילה טוב, אני תוהה עם מה נאלצים ילדיי להתמודד בהווה ועם מה יאלצו כנראה להתמודד גם בעתיד, רק מעצם העובדה שיש להם עוד מאפיין ייחודי ומיוחד, השונה במקצת מרוב חבריהם.

 

דילמות של הורים:

האם אנחנו אוהבים את כל ילדינו במידה שווה?

ילד דווקא: מאבקי כוח בין הורים לילדים

"אבל למה את בוכה?"; 8 דרכים להתמודד עם בכי

 

אני חשה וחווה את החוויות השליליות וההשפלות שילדי הגדולים יותר עוברים. משפטים שנזרקים בגן על הצבע של אמם, בתמימות של ילדים שאינם מבינים, ואני חושבת על השיחה שכנראה התקיימה ערב קודם בביתו של הילד המקניט את ילדי, ואני עצובה ומופתעת.

 

משפטים נזרקים בגן הילדים על הצבע של אמם ( )
משפטים נזרקים בגן הילדים על הצבע של אמם

תגובות חשוכות

ילדיי גדלים באווירה של בטחון עצמי, של הכרה ביכולות ובביטחון העצמי של הוריהם, של גאווה בסבים שנולדו באתיופיה ובגרמניה, של יחס של כבוד והערכה של הסביבה להוריהם ומה שמייצגים ההורים. הם גדלים עם הורים שמרגישים ומדגישים להם כי המיוחדות שלהם, השורשים ממקומות כל-כך שונים, היא מדהימה, מקסימה ומקנה להם זכות גדולה.

 

הם מחונכים להרגיש ולדעת שהעולם כולו פתוח בפניהם, שישאפו לכל מה שירצו והכל אפשרי. יחד עם זאת, אני כבר חשה את הכאב וההפתעה שהם יחושו כשיתקלו בתגובות חשוכות, משפטים ומעשים הנובעים מסטריאוטיפים נבערים, מחוסר טקט הנובע מבערות ופחדים קמאיים. עם כל הבסיס המוצק והבטוח שנעניק להם אני יודעת שהם יפגעו. אני יודעת זאת בכאב.

 

היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

 ( ) ( )

מאורעות התקופה האחרונה ממחישים לי בעוצמה את מה שאני כבר הבנתי מזמן, המאבק להיות חלק, שותפה מלאה בחברה הישראלית הינו תהליך ארוך, ארוך מאוד ורצוף כאב וצער. גם החזקים ביננו, המשכילים והמצליחים, אלה שנתפסים בידי החברה כדוגמה וסמל, גם אנחנו עוברים, כמעט יום יום, טקסים קטנים של חישול הנפש.

 

עומדת בחזית המאבק

עד כה שמרתי בקנאות על הפרטיות של משפחתי, אבל לאחרונה, כשבעלי ובתי יצרו פרוייקט משפחתי משותף: ספר הילדים על "מפלצת הילדים הטובה גינדון", העוסק ביופי הטבעי שבמשפחה המורכבת משורשים שונים, החלטתי לשנות גישה. 

 

אני משחררת ומוכנה להעמיד את עצמי, משפחתי וילדיי בחזית המאבק. המאבק להיות חלק!

 

המטרה לדעתי מקודשת, ואנחנו מאד מקווים כי הספר יעזור מעט להפנים את תהליך השינוי שעל כולנו לעבור למען חברה יפה יותר.

 

לפרטים על הספר "מפלצת הילדים הטובה גינדון" - לחצו כאן


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"משחררת ומוכנה להעמיד את משפחתי בחזית המאבק"
מומלצים