שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בני ציון: בת שנתיים עברה ניתוח להסרת איבר מין זכרי

  בבית החולים בני ציון בחיפה בוצע ניתוח להסרת איבר מין זכרי בפעוטה שנולדה עם איבר מין נקבי וזכרי. תופעת ה"אינטרסקס" מתרחשת בשכיחות של עד אחת לכל אלפיים לידות, או בכשני אחוז מהאוכלוסיה

  ניתוח שינוי מין בפעוטה: בבית החולים בני ציון בחיפה, בוצעה הסרה של איבר מין זכרי מגופה של פעוטה שנולדה עם שני איברי רבייה. השבוע היא שוחררה לביתה במצב כללי טוב.

   

  הפעוטה כבת שנתיים, תושבת אחד מיישובי המרכז, נולדה כשהיא סובלת מתסמונת אינטרסקס – Ambigious Genitalia, מצב נדיר בו נולדים עם איבר נקבי ואיבר גברי. במצב כזה מין היילוד אינו מוגדר.

   

  עוד חדשות בריאות

  מעכשיו במכבי: מערכת שתזהה סרטן מעי הגס - בלי שנבדקתם

  מפחיד: רק שליש מרופאי קופ"ח יכולים לבצע החייאה 

  מעכשיו בישראל: מטרונום חובה בכל החייאה

    

  שחלות ורחם וגם איבר מין זכרי

  באחד הניתוחים המורכבים ביותר שבוצעו בישראל ושארך למעלה מחמש שעות, ביצעו המומחים לכירורגיית ילדים בבני ציון את הסרת הפין שצמח על גופה.

   

  "הפעוטה הגיעה אלינו כאשר איבר מינה החיצוני נראה איבר מין זכרי", הסביר פרופ' איגור סוחוטניק, "אך גופה מכיל גם רחם ושחלות, מצב שהוא בבחינת אנדרוגינוס, שבו האדם מכיל איבר נקבי ואיבר מין זכרי ולכן מין היילוד אינו מוגדר".

   

  לדברי פרופ' סוחוטניק, התופעה מתרחשת בחברות בהן מתקיימים נישואי קרובים. במקרים כאלה, בוחרים להסיר את איבר המין הזכרי, ולהשאיר את האיברים הנקביים.

   

  על פי דיווחים שונים, תופעת ה"אינטרסקס" מתרחשת בשכיחות של עד אחת לכל אלפיים לידות, או בכשני אחוז מהאוכלוסיה. על פי המקובל בשנים האחרונות, תינוקות כאלה עוברים ניתוח מוקדם ככל האפשר כדי לאפשר להם התפתחות נורמלית, ולמנוע היווצרות של סטיגמות והתעללות בילד או ופגיעה בהתפתחותו הנפשית והקוגניטיבית.

   

  תופעת האינטרסקס נובעת מסיבות שונות, חלקן תקלה בתורשת כרומוזומי המין מההורים, חלקן נגרמות על ידי מוטציות בגנים, אי רגישות להורמוני המין המונעים התפתחות תקינה של איברי המין, וחלקן אף בשל סיבות של עודף הורמונים ברחם.

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפעוטה עברה הסרת איבר מין זכרי מגופה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים