שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בזכותכם: תרמתם מיליון ש' - מאיה טסה לניתוח בחו"ל

  בתחילת השבוע הבאנו את סיפורה של מאיה בת השנה, הסובלת ממום נדיר הגורם לה להיחנק בכל שעות היממה. היא נמצאת בסכנת חיים ובילתה את רוב חודשי חייה באשפוזים וניתוחים מורכבים. גולשי ynet פתחו את לבם, ותוך יממה מפרסום הכתבה נאספו מעל מיליון שקלים שישמשו לניתוח שיציל את חייה

  גולשי ynet שוב פתחו את הלב להצלת חייה של מאיה: שלשום (ג') פרסמנו את סיפורה של בת השנה ו-4 חודשים מגבעת שמואל, הסובלת מתסמונת נדירה המחברת בין הוושט לריאות שלה.

   

  היא נחנקת בכל שעות היממה, מחוברת לעירויים והיתה מאושפזת רוב חייה. בגילה הצעיר כבר עברה ניתוחים מורכבים וכעת רק ניתוח קריטי אחד בבוסטון עשוי להציל את חייה.

   

  תוך שעות מפרסום הכתבה אלפי ישראלים תרמו להצלתה, והכסף במלואו נאסף. בעוד מספר ימים מאיה תטוס עם הוריה לניתוח בבית החולים לילדים בבוסטון.

   

  מאיה פישר ואמה. נאסף כל הסכום הנדרש לניתוח ( ) ( )
  מאיה פישר ואמה. נאסף כל הסכום הנדרש לניתוח

   

  מאיה נולדה בבית החולים תל השומר, בשבוע ה-34 להריון יחד עם אחיה התאום עמית. בעת השהות בפגייה, היא החלה להשתנק כ-20 דקות לאחר קבלת האוכל. בתוך זמן קצר החלה לסבול מדלקות ריאה וזיהומים.

   

  לאחר תהליך אבחוני ארוך, מצאו רופאי בית החולים לילדים בתל השומר, כי היא סובלת מסוג נדיר ביותר של "פיסטולה" – חיבור בין הוושט (הצינור דרכו עובר המזון מחלל הפה לקיבה) לבין הריאות. בגיל 3 שבועות היא כבר עברה ניתוח ארוך של 8 שעות.

   

  מאושפזת רוב חייה

  אלא שכשלושה שבועות אחר כך היא שוב החלה להיחנק באוכל והקיאה ללא הפסקה. מאותו הרגע, אושפזה מאיה במחלקות בתי החולים וביחידות לטיפול נמרץ, כשהיא סובלת מירידה במשקל, פגיעה בהתפתחות, זיהומים קשים שתקפו את העירויים הרבים המחוברים לגופה, וסיבוכים אחרים.

   

  גם היום, ממשיכה להתאשפז מאיה ללא הרף: היא סובלת עדיין מהשתנקויות לאורך כל שעות היממה, העירויים מזדהמים, והצינורות אליהן היא מחוברת נשלפים. בכל רגע מחייה, היא עלולה למות מאחד הסיבוכים, או פשוט מבליעת רוק שעלול להגיע ישירות מחלל הפה אל הריאות שלה.

   

  אמה של מאיה, עדי, שנאלצה לעזוב את עבודתה ושוהה לצדה של בתה מאז לידתה, מצאה כי ניתוח המבוצע בבוסטון הוא היחיד שעשוי להציל את חייה.

   

  מאיה והתאום שלה עמית. צילום: עפר גדנקן ( ) ( )
  מאיה והתאום שלה עמית. צילום: עפר גדנקן

  בבית החולים לילדים המקומי, מתבצעים ניתוחים כאלה בילדים, והנסיון הרב במקום הביא למאה אחוזי הצלחה. אלא שעלות הניתוח, ללא הוצאות על שהות במקום, מגיעה ל-250 אלף דולרים.

   

  "אנחנו חיים ונושמים בתי חולים בשנה וחצי האחרונות", סיפרה עדי, "היא רק בת שנה וארבעה חודשים, ורוב חייה היא אושפזה, כשהיא בסכנת חיים לאורך כל שעות היממה. בכל רגע אנחנו עלולים לאבד אותה.

   

  "היא משתנקת ללא הרף, והזיהומים שהיא נדבקת בהם מגדילים את הסכנה. ומעבר לכל, היא כל כך רוצה לחיות כילדה רגילה. אני מקווה שעם ישראל יפתח את הלב, ויעזור לנו להציל את הילדה שלנו, שכל כך רוצה לחיות".

   

  כאמור, בעקבות פרסום הכתבה, נאסף בתוך קצת יותר מיממה הסכום, באמצעות עמותת "קו לחיים" שהתגייסה לסייע. היום אמרה עדי פישר האם: "אנו מתרגשים מאוד ומודים מעומק הלב לאזרחי ישראל הרבים שגילו את עוצמתם המעוררת השתאות, והתגייסו בזמן קצר להשגת סכום כסף משמעותי עבור ניתוח מציל חיים אותו תעבור בתנו מאיה בחודש יוני הקרוב".

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאיה פישר. תצא לניתוח להצלת חייה. צילום: עפר גדנקן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים