שתף קטע נבחר

שטייניץ שר האנרגיה, אקוניס בתקשורת

מצעד השרים התחדש: שר המודיעין בממשלה הקודמת ישמש כשר האנרגיה והתשתיות, וכמו ישראל כץ יהיה חבר בקבינט. יעלון ימשיך כשר הביטחון. אקוניס מונה לשר במשרד התקשורת, ונתניהו ישאיר ככל הנראה את התיק בידיו

שר המודיעין עובר לתחום האנרגיה: ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר (יום ה') לשר יובל שטייניץ כי יכהן כשר האנרגיה והתשתיות. בקדנציה הקודמת שימש סילבן שלום כשר האנרגיה. בנוסף, יכהן שטייניץ כשר האחראי על הוועדה לאנרגיה אטומית וכחבר הקבינט המדיני-ביטחוני. שטייניץ ימשיך בחודשים הקרובים לרכז את הטיפול בסוגיית הגרעין האיראני. השר משה (בוגי) יעלון ימשיך כצפוי לכהן כשר הביטחון. נתניהו סיכם עם אופיר אקוניס שיכהן כשר במשרד התקשורת. על פי ההערכות, נתניהו ישמור תיק זה לעצמו.  

  

ממשלת נתניהו - ידיעות נוספות:

היועמ"ש לנתניהו - אתקשה להגן בבג"ץ על מינוי דרעי לשר

הכנסת אישרה סופית הגדלת מספר השרים

חוקים, מיליארדים, תיקים: המחיר ששילם נתניהו

 

אקוניס (42) הצטרף לתנועת הליכוד בשנת 1992 ושימש סגן יועץ התקשורת של ראש הממשלה וכן דובר הליכוד. הוא נבחר לראשונה לכנסת ה-18 ושימש יו"ר ועדת הכלכלה וכסגן יו"ר הכנסת. לאחר הבחירות לכנסת ה-19 מונה לסגן שר במשרד ראש הממשלה והמתאם בין הממשלה לכנסת.

אקוניס. שר במשרד התקשורת (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אקוניס. שר במשרד התקשורת(צילום: עידו ארז)

אתמול קיבל השר ישראל כץ את משרד המודיעין במקומו של שטייניץ, לצד משרד התחבורה שבראשו עמד גם בממשלת נתניהו השלישית. את תפקיד השר לעניינים אסטרטגיים התכוון ראש הממשלה בנימין נתניהו להעניק לגלעד ארדן בניסיון לפייסו לאחר שלא נמצא לו תפקיד בכיר בשורות הממשלה, אולם בינתיים נראה היה כי ארדן מסרב להצעה זו.

 

ארדן ערך אתמול שתי פגישות עם נתניהו במהלך היום, והשניים קבעו להיפגש פעם שלישית, לאחר שלא הגיעו לסיכומים. ח"כ מירי רגב, האישה הראשונה בליכוד והשלישית שהגיעה למשרדו של נתניהו, יצאה מהמשרד בשעת לילה - גם כן ללא סיכומים. הבוקר, עם חידוש מצעד השרים, הוכרז על המינוי החדש של שטייניץ. גם הוא, גם כץ וגם יעלון יהיו חברי קבינט.  

נתניהו ושטייניץ. המינויים החדשים (צילום: אוליבייה פיטוסי, הארץ) (צילום: אוליבייה פיטוסי, הארץ)
נתניהו ושטייניץ. המינויים החדשים(צילום: אוליבייה פיטוסי, הארץ)
 

קרא מפונה לבית חולים הדסה עין כרם. ישוחרר כנראה בשעות הערב ()
קרא מפונה לבית חולים הדסה עין כרם. ישוחרר כנראה בשעות הערב

אחד מחברי הליכוד שדרש תפקיד שר, ח"כ איוב קרא, חש חולשה ופונה מהכנסת לבית חולים הדסה עין כרם בירושלים ושם עבר בדיקות. הוא בהכרה מלאה ומתקשר עם הרופאים והסובבים אותו. נתניהו צריך כל קול, וכמובן גם את קולו של קרא, כדי להגיע ל-61 הח"כים הדרושים להקמת ממשלה.

 

אתמול היועץ המשפטי לממשלה פרסם חוות דעת שלפיה יתקשה להגן בבג"ץ על מינויו של אריה דרעי לשר. היום מסתמן כי דוד אזולאי מש"ס יכהן כשר במשרד לענייני דת, ואיציק כהן כשר במשרד האוצר. מינויים אלו עדיין לא נחתמו.

 

את סבב הפגישות החל נתניהו אתמול לפי דירוג חברי הכנסת ברשימת הליכוד, והקושי העיקרי נוגע לשרים הבכירים במפלגתו שמצפים כי ההישג בבחירות יבוא לידי ביטוי בשדרוג אישי שלהם. היום נמשך סבב הפגישות. השבעת הממשלה אמורה להתקיים הערב, בסביבות השעה 19:00 - אבל ככל הנראה התמונה המסורתית עם הנשיא לא תתקיים היום.


פורסם לראשונה 14/05/2015 11:53

 

קובי נחשוני השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
שטייניץ. מונה
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים