שתף קטע נבחר

אורן חזן: לחקור את פרשת ההצבעה הכפולה

"ח"כים שהצביעו כפול מסתובבים בינינו כאבירי שלטון החוק, ואחד ששמו חזן ולא הצביע כפול שילם ללא הצדקה את המחיר", כתב לאדלשטיין בנו של הח"כ מפרשת "המוח והפאנל" - וקרא לפתוח בחקירה פלילית

 

פנייתו של חזן ליו"ר הכנסת (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
פנייתו של חזן ליו"ר הכנסת(צילום: מתוך פייסבוק)

בנו של חבר הכנסת מפרשת "המוח והפאנל" דורש חקירה פלילית בחשד להצבעות כפולות: ח"כ אורן חזן, בנו של ח"כ לשעבר יחיאל חזן, פנה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ודרש ממנו לפתוח בחקירה פלילית, לאחר ההצבעה בכנסת אתמול. במהלך ההצבעה על אחת ההסתייגויות, נשמעה קריאת "בעד" לאחר הקראת שמה של קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני, שכלל לא הייתה במליאה באותה שעה.

 

במכתבו של חזן הבן נאמר: "בכנסת ה-16 התרחש דבר דומה. חברי כנסת רבים נתפסו מצביעים פעמיים. מכולם, דווקא ח"כ יחיאל חזן, שמעולם לא נתפס, לא צולם וכן כמובן לא הצביע כפול, הורשע בטעות בבית משפט". הוא ציין כי סרטון שחשף בעבר "ידיעות אחרונות" הראה כי חבר הכנסת שהצביע פעמיים הוא לא חזן, אלא רוני בר-און.

 

"אינני מקבל את העובדה כי יהיו ח"כים שמסיבות מסוימות הם מעל החוק, וח"כ אחד ששמו חזן שלא הצביע כפול יהיה זה שישלם ללא הצדקה את המחיר", הוסיף אורן חזן, וטען כי "ח"כים רבים שהצביעו כפול מסתובבים בינינו כאבירי שלטון החוק".

 

ל-ynet אמר חזן: "אני חושב שהגיע הזמן בשנת 2015 להפסיק לעשות הדרה של מיעוטים פוליטיים בישראל, כדוגמת אתיופים, נשים ומזרחים. במשך העשור האחרון הכנסת געשה סביב פרשת ההצבעות הכפולות, וכולנו גילינו כי אבי שילם את המחיר כשרוני בר-און הצביע. לא ייתכן שאחרי כל זה, מה שקרה אתמול יעבור לסדר היום. זו בושה שלא קמה קריאה באופוזיציה לחקור, גם יו"ר האופוזיציה צריך לחקור. אסור שיעבור הניסיון הנואש להפיל את הממשלה באמצעים לא כשרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אורן חזן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים