שתף קטע נבחר

אות חיים ממנהיג דאעש: "איסלאם זו לא דת של שלום. צאו להילחם"

חודשיים אחרי שנפצע קשה בהפצצה אמריקנית ויום אחרי שעיראק הודיעה כי חיסלה את סגנו אל-עפרי, פרסם אבו בכר אל-בגדדי קלטת שמע לראשונה זה חצי שנה, כדי לעודד את חסידיו: "האיסלאם הוא דת של מלחמה. הניפו את נשקכם בכל מקום שבו אתם נמצאים"

מנהיג ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) אבו בכר אל-בגדדי, שנפצע לפני כחודשיים באורח קשה בהפצצה אמריקנית, נשמע הערב (יום ה') לראשונה מאז הפציעה בקלטת שמע שהופצה באתרי אינטרנט המזוהים עם הג'יהאד העולמי. "האיסלאם לעולם אינו דת של שלום", הוא אומר בהקלטה הראשונה שפרסם זה חצי שנה, "האיסלאם הוא דת של מלחמה".

 

עוד חדשות בעולם :

 

בהקלטה נשמע אל-בגדדי שולח מסר לוחמני לחסידי ארגונו, וקורא להם להצטרף ולהילחם לצד דאעש בסוריה ובעיראק או "לשאת רובים בכל מקום שבו אתם נמצאים". הוא מזכיר את המבצע הצבאי של סעודיה בתימן, שהחל ב-26 במרס, מה שמעיד כי הנאום אכן הוקלט אחרי פציעתו.

 

"אף אחד לא צריך להאמין שהמלחמה שאנחנו מנהלים היא המלחמה של המדינה האסלאמית", הוא אומר, "זו מלחמה של כל המוסלמים, אבל המדינה האיסלאמית עומדת בראשה. זו מלחמה של המוסלמים נגד הכופרים. הו, מוסלמים, לכו להילחם בכל מקום. זו חובתו של כל מוסלמי".

אבו בכר אל-בגדדי. הדיווחים: הוא לא מתפקד (צילום: MCT) (צילום: MCT)
אבו בכר אל-בגדדי. הדיווחים: הוא לא מתפקד(צילום: MCT)

"אין שום תירוץ למוסלמי כלשהו שלא להגר למדינה האיסלאמית", אמר אל-בגדדי בקלטת, "ולהצטרף לחובת הג'יהאד של כל מוסלמי. אנחנו קוראים לכם להצטרף אלינו או להניף את נשקכם בכל מקום שבו אתם נמצאים". נאומו פורסם עם תרגום לכמה שפות נוספות, בהן אנגלית, צרפתית וגרמנית, כדי להגיע לאוזניהם של חסידי דאעש במערב.

 

לא ברור אם מדובר בהוראה ספציפית של אבו בכר להוציא לפועל פיגוע כלשהו במערב או שמדובר בקריאה כללית לפיגועים נגד יריבי דאעש. הקואליציה המשותפת למערב ולכמה ממדינות ערב מנהלת זה כמה חודשים מבצע הפצצות נגד דאעש בסוריה ובעיראק, והסבה לארגון אבדות כבדות.

אבו עלא אל-עפרי, שעיראק טוענת כי חיסלה אותו (צילום: משרד האוצר האמריקני) (צילום: משרד האוצר האמריקני)
אבו עלא אל-עפרי, שעיראק טוענת כי חיסלה אותו(צילום: משרד האוצר האמריקני)

תיעוד הצבא העיראקי: כך חיסלנו את אל-עפרי ()
תיעוד הצבא העיראקי: כך חיסלנו את אל-עפרי

פרסום ההקלטה של אל-בגדדי על-ידי דאעש נועד להדוף את הטענות במערב כאילו הוא אינו מתפקד עוד. לפני כשבועיים דיווח העיתון הבריטי "גרדיאן" כי שלושה מקורות המקורבים לדאעש אישרו שייתכן שפציעתו של אל-בגדדי, שנפצע בין השאר בעמוד השדרה, תמנע ממנו לעד לשוב להנהיג את הארגון. לפי אותו דיווח אל-בגדדי נפצע קשה בהפצצה ליד העיר מוסול, וטופל על-ידי רופא ורופאה מהעיר, חסידי ארגונו האכזרי.

 

ההחלטה לפרסם את הקלטת של אל-בגדדי דווקא כעת באה כנראה גם בעקבות הודעת עיראק אתמול כי חיסלה בהפצצה מהאוויר את אבו עלא אל-עפרי, האיש

מספר שתיים בארגון, ומי שלפי הדיווח ב"גרדיאן" תפס למעשה את מקומו של אל-בגדדי כמנהיג דאעש בפועל. נראה כי דאעש רוצה להבהיר שבהנהגת הארגון עדיין ניצבת דמות סמכותית ומתפקדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל-בגדדי. "בואו אלינו לסוריה ועיראק"
מומלצים