שתף קטע נבחר

ארדן מחוץ לממשלה: "ערב עצוב בשבילי"

חמישה חודשים לאחר שנבחר ח"כ גלעד ארדן למקום הראשון בפריימריז בליכוד הוא מוצא את עצמו מחוץ לממשלת נתניהו הרביעית. עם כניסתו למליאה, הוא זכה לחיבוק מצד חברי האופוזיציה

 

"השבעת ממשלת ליכוד היא אירוע שמח, אבל באופן אישי עצוב לי על השתלשלות העניינים בענייני, אבל יהיה זמן לדבר על זה. באתי לתמוך בממשלת הליכוד". אלו דבריו של ח"כ גלעד ארדן מהליכוד דקות ספורות לפני הצבעת האמון אמש (יום ה') במליאת הכנסת. נתניהו שוחח עם ארדן כמה פעמים בטלפון אבל גם במהלך השיחות הללו לא השתנתה הצעתו: המשרד לביטחון פנים והמשרד לאיומים אסטרטגיים.

 

בסופו של משא ומתן קואליציוני מורכב וממושך נותר ארדן מחוץ לממשלה. זה קרה חמישה חודשים לאחר שנבחר למקום הראשון בפריימריז בליכוד. ארדן לטש עיניים לתיק החוץ בממשלה, אך נותר בחוץ וח"כ ציפי חוטובלי קיבלה הבטחה לכהן כסגנית שר במשרד החוץ ללא שר מעליה.

ארדן מגיע למליאה, ומחובק על-ידי האופוזיציה (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
ארדן מגיע למליאה, ומחובק על-ידי האופוזיציה(צילום: אוליבייה פיטוסי)

 (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
(צילום: אוליבייה פיטוסי)

 (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
(צילום: אוליבייה פיטוסי)

ארדן יוצא מביתו בדרך להצבעה בכנסת (צילום: יאיר שגיא, "ידיעות אחרונות") (צילום: יאיר שגיא,
ארדן יוצא מביתו בדרך להצבעה בכנסת(צילום: יאיר שגיא, "ידיעות אחרונות")

בצאתו ממליאת הכנסת אמר ארדן: "זה ערב עצוב בשבילי, אבל אני לא מה שחשוב. מה שחשוב שסוף סוף מוקמת ממשלה שצריכה לפעול למען הציבור. אני מבין היטב ששר חייב כלים כדי להצליח במשימתו הציבורית. בדקתי היטב ולעומק את ההצעה שהציע לי ראש הממשלה. מכיוון שלצערי לא קיבלתי את הכלים להם נזקקתי כדי להוביל שינוי במשרד ביטחון הפנים ובמשטרה, נאלצתי בצער לוותר על מקומי בממשלה. נכון, זה לא דבר שקורה כל יום, אבל אני שלם עם עצמי ואפעל למען הציבור גם מהכנסת".

ח"כ גלעד ארדן, הבוקר ליד ביתו (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ח"כ גלעד ארדן, הבוקר ליד ביתו(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

ארדן מסכם בפייסבוק. "הסיבה: מהות" ()
ארדן מסכם בפייסבוק. "הסיבה: מהות"
 

ארדן כבר נכווה בעבר מנתניהו שנתן לו את תיק העורף בלי סמכויות. הוא למד את הלקח ודרש כלים כדי לשדרג את המשרד לביטחון הפנים. לו היו מציעים לו תוספת של מאות מיליוני שקלים כדי להגדיל מספר שוטרים ולשדרג את המשטרה, ייתכן שהדבר היה מסייע לו לקבל החלטה להיכנס לממשלה.

 

חזית נוספת הייתה לנתניהו מול ח"כ צחי הנגבי שאותו שיבח על ש"עמס על כתפיו בשנה הקרובה את ניהול הקואליציה ואת הנהגת ועדת החוץ והביטחון". הנגבי לא נותר חייב, ולאחר שנתניהו ירד מהדוכן אמר ל-ynet: "לא הסכמתי לתפקידים שראש הממשלה ציין וההודעה לא נמסרה על דעתי".

 

בעקבות חילופי הדברים פרסם הליכוד הבהרה: "בהמשך לדברי התודה שהביע ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאה לח"כ צחי הנגבי על נכונותו לכהן כיו"ר הקואליציה וכיו"ר ועדת החוץ והביטחון בשנה הראשונה לכהונת הממשלה, יובהר כי בסיום שנה זו יתחלפו חברי הכנסת הנגבי ואקוניס בתפקידיהם, וח"כ הנגבי ימונה לשר בממשלה". אופיר אקוניס ימונה לשר בלי תיק.

 

הערב אישרה הכנסת את ממשלה נתניהו הרביעית על חודו של קול: 61 חברי הקואליציה הצביעו בעד, 59 חברי האופוזיציה הצביעו נגד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוליבייה פיטוסי
גלעד ארדן במליאה
צילום: אוליבייה פיטוסי
מומלצים