שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האחיות המבוגרות בעולם בנות 400 שנה: מה סוד אריכות החיים?

  הוריהן של ארבע אחיות מבריטניה לא שרדו מעבר לגילאי השבעים, אבל הבנות עצמן שברו את שיא העולם לאריכות חיים. הן שרדו שתי מלחמות עולם, 19 ראשי ממשלה ועכשיו מספרות מה אותן לאריכות החיים

  אריכות חיים בבית אחד: ארבע אחיות שוברות את שיא גינס, כשהפכו למבוגרות בעולם. סכום גילאיהן מתקרב ל-400 שנים. לאחרונה סיפרו בבריטניה מה סוד אריכות החיים שלהן.

    

  התאומות פרדה ודוריס להאם חגגו לאחרונה את יום הולדתן ה-101, לצד האחיות דלאדיס קאמפ בת ה-96 ופיליס פריינד בת 93. גילן המשותף הוא 391, בכך הן שברו את שיא הגילאים של האחיות המבוגרות בעולם בנות 386 שנים.

    

  סוד אריכות הימים - נובע מהתזונה הבריטית ( ) ( )
  סוד אריכות הימים - נובע מהתזונה הבריטית

   

  ארבע האחיות שהצליחו לשרוד שתי מלחמות עולם ו-19 ראשי ממשלה בבריטניה, טוענות שסוד הקסם לאריכות החיים שלהן הוא תזונה בריטית בריאה וללא תיבול.

    

  "היום כל המאכלים מתובלים" סיפרה דוריס, "אני לא חושבת שזה תורם לבריאות. עברנו 6 שנים של מלחמה, אכלנו הרבה ירקות ואוכל דל שומן".

    

  הישג החיים הארוכים יירשם בגינס

  לארבע האחיות 11 ילדים, 12 נכדים, 5 נינים ו-2 ילדי נינים. גילן המשותף המקורי היה גבוה יותר, אולם לאחרונה הלכו לעולמן שתיים מהאחיות, איימי בת ה-95 ומאי בת ה-98. עכשיו הן מקוות שה"הישג" יירשם גם בספר השיאים של גינס.

    

  "אילו שרדו, ההורים שלנו היו נדהמים לדעת שעברנו את גיל התשעים" סיפרה גלאדיס, "אבא נפטר כשהיה בן 71 ואמא הלכה לעולמה בת 75 כך שאי אפשר לומר שיש במשפחה גן לאריכות חיים. זה הישג אדיר ואנו מתרגשות לשבור את השיא".

    

  השיא הקודם לאחיות המבוגרות ביותר שייך לליליאן בראון בת ה-103, דורותי תומפסון ואלן ג'ורג בנות ה-96 וסילביה סאורג'ס בת ה91 מלייססטרשייר ונורתהמפטון. לאחיות 14 נכדים, 19 נינים ובן נין אחד. אחות נוספת מתה בגיל 85 בשנת 2000, והאם אלן קלרק חיה עד גיל 102.

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האחיות בהרכב מלא במאה הקודמת
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים