שתף קטע נבחר

מירי רגב: משרד התרבות יעבור מת"א לי-ם

פרסום ראשון: במקום המשרדים ברחוב המסגר, תעבור הפעילות לירושלים. לדברי השרה, מי שעוסק בנושאים ממלכתיים - ראוי שיתנהל מבירת ישראל. את טקס כניסתה למשרד תקיים בשלוחה בשייח ג'ראח ולא בתל אביב

 

מירי רגב בהשבעת הממשלה ביום חמישי (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
מירי רגב בהשבעת הממשלה ביום חמישי(צילום: דוברות הכנסת)

החלטה ראשונה של השרה מירי רגב  ערב יום ירושלים: מטה משרד התרבות והספורט עובר מתל אביב לירושלים. ל-ynet נודע כי רגב, שהושבעה לתפקיד ביום חמישי האחרון, הספיקה לפנות לראשי משרד האוצר כדי שיאתרו בניין משרדים בבירה. כחלק מהמהלך נקבע כי טקס חילופי השרות במשרד לא יתקיים היום (א') בלשכת השרה והמנכ"לית בתל אביב, אלא בשלוחה קיימת של המשרד בשכונת שייח ג'ראח בירושלים.

 

עיקר פעילותו של משרד התרבות מרוכזת במשרדים ברחוב המסגר בתל אביב, שבהם ממוקמת לשכת השרה היוצאת לימור לבנת וכן בכירי המשרד. למשרד יש שלוחה בשייח ג'ראח ובגבעת שאול בירושלים אך היקף הפעילות בשלוחות אלו היה דל יחסית. כעת מתכוונת השרה רגב להעביר את כל הפעילות ויחידות המשרד לבירת ישראל. אחת הסיבות העיקריות שגרמו לרגב להאיץ את המהלך היא העובדה שמדובר במשרד העוסק שנוגע בנושאים ממלכתיים כגון סמלים וטקסים ולשיטתה ראוי שינוהל מבירת ישראל. 

 

השרים נכנסים למשרדיהם ביום ירושלים  (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
השרים נכנסים למשרדיהם ביום ירושלים (צילום: shutterstock)
 

נושא העברת יחידות משרדי הממשלה לירושלים עומד במחלקות כבר שנים. במאי 2007 התקבלה החלטת ממשלה להעביר בתוך שמונה שנים את כל היחידות הפועלות מחוץ לירושלים. אולם יישום ההחלטה נתקל בקשיים רבים, בין היתר בשל העובדה שלא הוצגה תוכנית מעשית. דו"ח מבקר המדינה מ-2013 שביקר בחריפות את תפקוד הממשלה מנע יישום ההחלטה.

 

בשנה שעברה אושר תיקון בהחלטת הממשלה שהאריך בשלוש שנים את מועד השלמת התוכנית להעברת כל המשרדים, אולם גם כאן רב הנסתר על הגלוי ולא ידוע מתי המעבר יקרה בפועל. הדבר תלוי בעיקר במוטיבציה של בכירי המשרדים להעתיק אותם מגוש דן לירושלים.  

 

המינוי של רגב למשרד התרבות והספורט ספג ביקורת קשה ולעתים בוטה כבר לאחר ההודעה, ובתגובה היא אמרה: "חבל לי לשמוע את הדברים. דווקא מי שמצפה שנהיה סובלניים, חשוב שהוא יהיה סובלני.

אשמח להיפגש איתו והוא יופתע לטובה".

 

על האפשרות שתפעל לצנזור יצירות אמנות שייראו בעיניה בלתי הולמות, אמרה ל-ynet בערב השבעת הממשלה: "בסרטים צריך לקבוע גבולות. לא אסתום פיות, אבל אם צריך לצנזר - אצנזר". היא הדגישה שכבר הייתה צנזורית צבאית וכי במסגרת התפקיד ההוא שמרה על חופש הביטוי. רגב ציינה כי המשימה החשובה הראשונה שלה, מלבד הכרת המשרד, תהיה הצורך למנוע את המהלך שמקודם על-ידי הפלסטינים להדיח את ישראל מפיפ"א, התאחדות הכדורגל הבינלאומית.

 

במקביל יתנהלו במהלך היום חילופי שרים במשרדי ממשלה נוספים. יריב לוין ייכנס למשרד לביטחון פנים במקום יצחק אהרונוביץ'. סילבן שלום יחליף את גלעד ארדן במשרד הפנים, ועוד קודם לכן יחליף את יובל שטייניץ במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. אריה דרעי יחליף את נפתלי בנט במשרד הכלכלה. איילת שקד תיכנס למשרד המשפטים ואורי אריאל ייכנס למשרד החקלאות. אחר הצהריים ייכנס דני דנון למשרד המדע באולם בר לב בקריית הממשלה.

 

בעיריית ירושלים בירכו הערב את רגב על החלטתה. סגן ראש העירייה עופר ברקוביץ': "אני גאה מאוד בהחלטתה. תנועת התעוררות נאבקת במשך ארבע השנים האחרונות לממש את החלטת הממשלה שאמורה להחזיר לירושלים את כל היחידות הממשלתיות. למימוש ההחלטה משקל כבד בפיתוח כלכלי בירושלים - 4,000 משרות, 40 מיליון שקל הכנסות מארנונה, גידול של 130 מיליון שקל בתצרוכת הפרטית. נמשיך לפעול כדי להעביר את יתר היחידות לבירת ישראל".


פורסם לראשונה 16/05/2015 22:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
מירי רגב
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים