שתף קטע נבחר

איילת שקד ל"ניו יורק טיימס": אחזק את הזהות היהודית של ישראל

בראיון לעיתון האמריקני הדפה שרת המשפטים המיועדת הערות שוביניסטיות, סיפרה כי נדהמה מעוצמת השנאה של "השמאל הקיצוני" כלפיה, חשפה מדוע בעלה מכנה אותה "מחשב" - אך לא דיברה על תוכניותיה במשרד. "לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית"

שקד מושבעת בכנסת (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
שקד מושבעת בכנסת(צילום: דוברות הכנסת)
 

שרת המשפטים המיועדת איילת שקד התראיינה בסוף השבוע האחרון לעיתון האמריקני "ניו יורק טיימס" וסיפרה מדוע בעלה מכנה אותה "מחשב", וחברה הטוב - "רובוט". "הם אומרים שאני מאוד מחושבת ולא רגישה לנושאים שאנשים אחרים בדרך כלל מוטרדים מהם", הסבירה.

 

בראיון אמרה שקד כי "אם אתה נכנס לרגשות, זה מפריע לעבודה שלך. לפעמים אתה ממוקד במה שפחות חשוב ולא בעיקר". בהמשך היא ציינה כי נעלבה מהערתו של השר לשעבר יוסף פריצקי לפיה מדובר בשרה הבכירה ביותר שיכולה לככב בלוח שנה שנתלה במוסכים, והביעה הסתייגות מהתגובות "השוביניסטיות" למינוי שלה. עם זאת, היא טוענת כי עם כניסתה לעולם הפוליטי נדהמה יותר מ"עוצמת השנאה" ממה שהיא מגדירה "השמאל הקיצוני".

 

ה"ניו יורק טיימס" מגדיר את מינויה של שקד לשרת המשפטים "המינוי השנוי ביותר במחלוקת". בכתבה נכתב כי כוונותיה הן "לחזק את הזהות היהודית של ישראל", ולשמור על אופייה כמדינה יהודית ודמוקרטית. שקד סיפרה לעיתון כי בשירותה הצבאי הייתה מדריכה בגולני ושירתה בחברון. "שם נוכחתי לדעת שלא יימצא בעת הזאת פתרון לבעיה הפלסטינית".

 

בראיון סירבה שקד לפרט את תוכניותיה במשרד המשפטים ומסבירה: "קודם כול אני רוצה להיכנס למשרד ואחר כך לדבר על התוכניות שלי".

 

שקד נשאלה על מעמדם של האזרחים הערבים בישראל ואמרה כי "הם חייבים להשתלב בחברה הישראלית".

היא הכחישה שהם מופלים לרעה ואמרה שהם צריכים לעשות שירות לאומי במקום שירות צבאי.

 

ארז אשל, שהכיר את שקד באוניברסיטה, מעיד בכתבה ש"אינה אדם של מילים אלא של עבודה קשה". הוא תיאר כיצד הביע אכזבה מאהוד ברק במערכת הבחירות של 1999 והיא הציעה לו ללכת "ולעשות ולא רק לדבר". השניים יצאו לרחובות תל אביב ב-23:00 בלילה ועד 4:00 לפנות בוקר הסירו כרזות של ברק ומפלגת העבודה.

 

בעיתון האמריקני הזכירו מקרה שאירע בחודש יוני האחרון שבו העלתה שקד פוסט שנוי במחלוקת לפייסבוק פרי עטו של מתנחל שנהרג. בפוסט הוגדר העם הפלסטיני כולו "אויב" ונכתב כי אימהות של "שהידים" צריכות "ללכת לעזאזל עם ילדיהם". שקד הודתה כי מדובר בטעות. "אני עושה הרבה טעויות, כמו כל בן אדם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
"קוראים לי רובוט". איילת שקד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים