שתף קטע נבחר

שקד: "צריך למצוא את האיזון הנכון בין הרשויות"

שרת המשפטים הנכנסת מהבית היהודי, שמינויה עורר תשומת לב רבה בתקשורת העולמית, אמרה בטקס הכניסה למשרד: "לא אקהה את שיני המערכת, אך אוודא שלא יכרסמו בכנסת ובממשלה". פרקליט המדינה שי ניצן: "הדגל אינו יורד כשנכנס שר אחד ואינו עולה כשנכנס שר אחר"

 

ח"כ איילת שקד מהבית היהודי נכנסה היום (א') לתפקידה כשרת המשפטים של ממשלת נתניהו הרביעית, ומיהרה להרגיע את החשש במערכת המשפט בעקבות הביקורת שהשמיעה בעבר: "לא אקהה את שיני המערכת, ובד בבד אוודא שהשיניים לא יכרסמו במעמד הרשות המחוקקת והמבצעת. עלינו למצוא את הנוסחה לאיזון הנכון בין הרשויות".

 

בטקס כניסתה למשרד המשפטים ברחוב צלאח א-דין בירושלים הוסיפה שקד: "בחרדת קודש והתרגשות רבה אני נכנסת לתפקידי. משרד המשפטים הוא מהחשובים שבמשרדי הממשלה. הוא חולש על החשובים שבנושאים, משפיעים על הפרט ועל הכלל. בית המשפט היה תמיד ועודנו גאווה".

 

"האינטרס לא קשור לימין או שמאל, הוא אינטרס הכול. אגש לכל הסוגיות בכובד ראש. אנחנו נמצאים בתקופה סוערת, לראשונה מי שעמדה בתפקיד בכיר עומדת בפני הליך פלילי. אני תקווה שבמהרה יתברר כי לא נפל רבב בתפקוד הפרקליטה. לכולנו יעד משותף: אנחנו משרתי הציבור. אנו יוצאים לדרך חדשה, אני מודעת לאחריות ומשוכנעת שיחד נצליח במשימות".

לחיצת יד עם היועץ המשפטי לממשלה (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
לחיצת יד עם היועץ המשפטי לממשלה(צילום: נועם מושקוביץ)

שקד, שמינויה זכה לתשומת לב בתקשורת העולמית, התראיינה בסוף השבוע לעיתון האמריקני "ניו יורק טיימס" שהגדיר את מינויה כ"מינוי השנוי ביותר במחלוקת". בראיון אמרה שקד כי "אם אתה נכנס לרגשות, זה מפריע לעבודה שלך. לפעמים אתה ממוקד במה שפחות חשוב ולא בעיקר".

 

בכתבה נכתב כי כוונותיה הן "לחזק את הזהות היהודית של ישראל", ולשמור על אופייה כמדינה יהודית ודמוקרטית. בראיון סירבה שקד לפרט את תוכניותיה במשרד המשפטים ומסבירה: "קודם כול אני רוצה להיכנס למשרד ואחר כך לדבר על התוכניות שלי".

 

שקד (39) נולדה בתל אביב ושירתה בצה"ל כמש"קית חינוך. היא בעלת תואר בהנדסת חשמל ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב. בשנים 2008-2006 שימשה מנהלת לשכתו של בנימין נתניהו שהיה אז ראש האופוזיציה, ולאחר שפרשה הקימה את תנועת "ישראל שלי" יחד עם נפתלי בנט.

שקד התמודדה על מקום ברשימת הבית היהודי ונבחרה למקום השלישי. בבחירות לכנסת ה-19 הוצבה במקום החמישי, נבחרה לכנסת והייתה לחברת הכנסת החילונית הראשונה במפלגה.

 

בטקס אמר היועץ השפטי לממשלה יהודה וינשטיין: "גאוותנו על האנשים ואיכות האנשים שיש כאן. טובי האנשים שהשירות הציבורי יכול להציע. אני בא מהמגזר הפרטי, האנשים כאן הם משובחים יותר. הם ניצבים יום-יום על חומת שלטון החוק ועושים כדי שכולם יהיו שווים בפני החוק: שרים, ראשי ממשלה ועד אחרון האזרחים". הוא פנה לשקד ואמר: "תוכלי להסתייע בהם בתפקיד המאוד חשוב. הצלחתך - הצלחתנו. עלי והצליחי".

 

פרקליט המדינה שי ניצן הוסיף: "הדגל אינו יורד כשנכנס שר אחד ואינו יורד כשנכנס שר אחר. אין לי ספק שנעבוד במשותף לטובת מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית. ברוכה הבאה".

 

מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור התייחסה בטקס לביטויים שוביניסטיים שהופנו כלפי שקד באחרונה ואמרה לה: "פנו אליי נשים רבות שרצו להביע את מחאתן על השיח כלפייך". היא הזכירה כי 61% מהמנהלות הבכירות במשרד הן נשים והציעה בציניות "אולי נוציא לוח שנה עם המנהלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ
השרה איילת שקד, היום בטקס
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים