שתף קטע נבחר

ההחלטה הניהולית הכי חשובה שקיבלת

כשמנהלת של ארגון גדול יוצאת למסע שטח זה מאתגר את הארגון, את הבית ובעיקר - אותה. אפשר לעזוב? יסתדרו בלעדי? ואיך בדיוק אני, שרגילה לנהל את כולם, אתן למישהו אחר לנהל אותי? פגשנו נשים שאוחזות בתפקידים בכירים ויצאו למסע מאגמה צ'אלנג' וחזרנו עם תשובות

בחיי היום יום שלהן כל דקה מתוכננת. אימון הכושר הוא גם פגישת עבודה, קניות אפשר דרך האינטרנט, ועל מיליים אפשר לענות גם בארבע בבקר. אז איך עוזבים הכל ויוצאים למסע בשטח? פגשנו נשים שאוחזות בתפקידים בכירים ויצאו למסע מאגמה צ'אלנג' כדי לדבר על ניהול, על מסע ועל הקשר בניהם וחזרנו עם תשובות.

 

המסע שלך מתחיל כאן, היכנסי לעמוד מאגמה צ'אלנג'

 

רוצה להצטרף למסע הבא של מאגמה צ'אלנג'? הירשמי כאן

 

אורית קורין, תפקיד: סגנית בכירה בפרקליטות מחוז צפון

יצאה: למסע מאגמה צ'אלנג בפורטוגל ובקוסטה ריקה

 

מה את עושה ביומיום?

בית משוגעים. מטפלת בתיקי הפשע והפלילים במחוז, עוסקת בעבירות חמורות בחוק העונשין כגון רצח אונס, שוד, דקירות וגם תיקים ביטחוניים.

 

איך מתנתקים לשמונה ימים מהעבודה האינטנסיבית הזו?

מזיזים דיונים ומבקשים עזרה מהעמיתים. הכנתי את עצמי לניתוק, לזה שיסתדרו בלעדי ולזה שיהיה לי קצת ריק ושזה דווקא טוב.

משרד המשפטים מפרגן לה  (צילום: מאגמה) (צילום: מאגמה)
משרד המשפטים מפרגן לה (צילום: מאגמה)

למה יצאת למסע?

לכבוד גיל ה 40 שלי החלטתי לתת לעצמי משהו אחרי שאני כל הזמן נותנת לאחרים. גידלתי 3 ילדים, אני משלבת קריירה תובענית וחיי משפחה והייתי צריכה רגע לעצמי. במסע קיבלתי ימים של שקט וזמן לנשום, החזרתי לעצמי את עצמי וכשחזרתי, הרגשתי שהכל אפשר. הכרתי נשים דתיות וחילוניות, שכולנו באותו שלב בחיים, באותה טרפת, אבל עם אותן תובנות חזקות. זה יצר הרגשה מופלאה של ביחד, ועד היום אנחנו בקשר. החוייה היית כל כך משמעותית שיצאתי שוב למסע של מאגמה בקוסטה ריקה.

 

זה טוב לארגון שאת יוצאת למסע?

משרד המשפטים העלה פוסט מפרגן בפייסבוק על זה שיצאתי למסע וזה לא מפתיע אותי, המשרד שלנו מורכב ברובו מנשים שמכירות את הקשיים ויודעות להעריך ולפרגן. המסע נתן לי פרופורציה. זה תפקיד תובעני וקל לטבוע בתוכו. הבנתי שחשוב לעשות פאוזות ולתת לעצמי מרחב. זה הופך אותי גם לעורכת דין יותר טובה ופנה את הנפש להכיל עוד.

המוטו שלך בעבודה?

חשוב להיות מקצועי אבל גם להיות אנושי.

 

המוטו שלך במסע?

תלמדי לשחרר ותהני מכל החוויה.

 

מה תמיד יהיה איתך?

שרשרת עם שלושת הילדים שלי. הם כל עולמי. שלוש המתנות של החיים שלי.

 

אוף דה רקורד

נשים צריכות לעשות יותר דברים בשביל עצמן. הן מפחדות להשאיר את הילדים עם הבעל, מפחדות שהכל יתמוטט כשהן לא נמצאות, אבל זו קונספציה שהיא רק שלנו. זה עושה לנו רק טוב להחזיר את עצמנו לעצמנו.

 

חרותה ישראלי, תפקיד: מנהלת כספים ברשת מלונות גרנאד.

יצאה למסע אחד ואחריו התאהבה ברעיון והצטרפה לצוות מאגמה

 

מה בדיוק את עושה?

אני אחראית על התחום הפיננסי של החברה, אחראית על ניהול הספרים, הוצאות, הכנסות, תזרימים, תקציבים, משכורות. וכל מה שקשור בכסף.

כשאני חוזרת מהמסע שואלים אותי אם הייתי בספא  (צילום: איה בן עזרי ) (צילום: איה בן עזרי )
כשאני חוזרת מהמסע שואלים אותי אם הייתי בספא (צילום: איה בן עזרי )

איך מתנתקים מכל זה לטובת מסע?

למסע הראשון בעלי רשם אותי. הרגשתי שזה נורא מתאים לי, אבל אפילו לא חשבתי שאני יכולה להתפנות לזה בחיים האינטנסיביים שלי כמנהלת. לא רק שנהניתי, אלא שמאז אני עושה את זה כל שנה!

 

ומה קורה בעבודה כשאת נוסעת!? הכל נעצר?!

אני לא עובדת לבד. יש לי מחלקה של תשעה אנשים (אגב 8 מהן נשים) שיודעת להתנהל בהיעדרי. לדעתי כל ארגון צריך להיות מסוגל להתנהל בלי שהמנהל נוכח בפועל כל הזמן. זה חלק מחכמת הניהול, שהמערכת תדע להתנהל בהעדרך ובהשראתך.

 

הארגון מרוויח מזה שאת יוצאת למסעות?

לגמרי! אני חוזרת במאתיים אחוז תפוקה. מוארת ומלאת אנרגיות. זה לא מסע של תנאים מפנקים, אבל תמיד כשאני חוזרת שואלים אותי אם הייתי בחופשת ספא. משהו בי מואר, אני מקבלת המון וחוזרת מלאת כוחות.

 

זאת פשוט זכות לקחת חלק ברגעי השיא של הצחוק, הבכי וההתרגשות. כשאני מגיעה למסע אני מרגישה כאילו קפצתי לבריכה, במובן הזה שאני מאבדת את ה"משקל" ונשארת בלי סטטוס של עבודה, בלי להיות "אמא של" או "בוסית של". להיות עצמי נטו. נטו אני. נטולת סטטוס.

 

חסר לך הניהול במסע?

ממש לא! אני הכי נהנית לשחרר ולהוריד את כל המורכבויות של היום יום. מה המוטו שלך כמנהלת? להאציל סמכויות, לסמוך, לתת אמון ואת התחושה שהם הטובים ביותר. למקסם ולדרוש דרישות גבוהות, אבל תמיד לתת את הכוחות ואת הכלים לעמוד בהן.

 

מה המוטו שלך במסעות?

בדיוק אותו הדבר. גם כשאני מנהלת וגם כשאני במסע- אני באה עם מאה אחוז רגש למשימה שלי, אני אוהבת את הבנות שאיתן אני יצאת למסע ומעבירה את אותו מסר בדיוק: אתן יכולות הכל. והנה תראו שאפשר.

 

מה תמיד יש לך בתיק?

טלפון, עט וליפסטיק.

 

אוף דה רקורד

אני חושבת שהייתי מנהלת הרבה פחות טובה אם לא הייתי במאגמה היום.

 

 

עינב כהן, תפקיד: מנכ"ל סילברבייט.

יצאה: למסע מאגמה צ'אלנג בדרך המשי

 

מה בדיוק את עושה?

אני מנהלת באופן שוטף את החברה, שעוסקת במתן שרותי תוכנה לבתי מלון, כך שאני נוגעת בהרבה תחומים: שיווק, חוזים, מכירות, כספים, כח אדם, לקוחות וכמובן - חזון החברה.

 

איך הצלחת להתנתק מהכל?

פשוט מקבלים החלטה. יצאתי למסע כי הרגשתי שזה נכון לי כאדם, זה נכון לכל מה שאני.

בעבודה אמרו לי שחזרתי בן אדם אחר  (צילום: מאגמה ) (צילום: מאגמה )
בעבודה אמרו לי שחזרתי בן אדם אחר (צילום: מאגמה )

איך התארגנת לזה?

במה שאפשר האצלתי סמכויות. מה שאי אפשר - דחיתי. קיבלתי החלטה לנקות את הראש ובינינו? זה טוב גם לחברה. כשהמנכ"ל נקי ופתוח לרעיונות חדשים, יש לו הרבה יותר כח ומוטיבציה. חזרתי עם ראש פתוח ליוזמות חדשה.

 

מה המוטו שלך כמנהלת?

ערכיות ואנושית. כלפי הלקוחות וגם כלפי העובדים. אנחנו חברה שיש בה בעיקר נשים ולכן אנחנו פתוחים לפורמטים שונים של עבודה. יש פה הרבה הבנה למשפחתיות על סוגיה השונים ואצלנו קידום של אישה לא יעצרו בגלל שהיא יצאה לחופשת לידה או שיש לה ילדים בבית. בנוסף כחברה שעוסקת בתחום התיירות, חשובים לנו גם ערכים כמו ציונות ותרומה לקהילה וזה בא לידי ביטוי גם בתמיכה שלנו בעובדים שיוצאים למילואים.

 

המוטו שלך במסע?

לשים את עצמי במרכז. בתפקידים השונים שלי בחיים לא תמיד אני בראש מעייני. המוטו של המסע מבחינתי היה להבין שכשאני לא אחרונה בסדר העדיפויות יש לזה יתרונות ורווח עבור כל המקומות האחרים.

 

הארגון שאת מנהלת מרוויח מזה שיצאת למסע?

בעבודה אמרו לי שחזרתי אדם אחר. הייתי אדם סוליסט וסגור, קנאי לפרטיות שלו ומאוד עצמאי. חזרתי יותר פתוחה וחברותית. עוד דבר שלמדתי זה להפסיק להתפשר. הבנתי שאין מקום בחיים שלי להתפשרויות. הכי טוב ולא פחות. באחוז אחד.

 

מה תמיד יש לך בתיק?

קונסילר וסומק.

 

אוף דה רקורד

כל כך נהניתי במסע שלקח לי זמן להתאושש ולהבין את כל מה שמה שחוויתי שם. מאז המסע אני מאמינה שאישה יכולה לתת הרבה כח לאישה אחרת. כמות האהבה, ההקשבה, והנתינה שיש בין נשים הוא משהו שלא משתווה לשום מערכת יחסים עם גבר. האמת? בא לי לעשות את זה עוד פעם.

 

דינה פרומוביץ', תפקיד: מנכ"ל החברה הכלכלית בשוהם.

יצאה: פעם אחת למסע ומאז התמכרה והפכה לחלק מצוות מאגמה.

 

מה בדיוק את עושה?

אני אחראית על הפתוח של המועצה המקומית שהם. אני מובילה ומנהלת פרויקטים שאמורים להניב תשואה כלכלית ליישוב.

 

לא חסר לך "לנהל" בזמן שאת במסע?

ממש לא! אני חברה בצוות נפלא וזו דווקא הזדמנות עבורי לתת ביטוי לצדדים היותר רכים שבי ופחות לנהל. יש לי מספיק ניהול וקבלת החלטות בשגרת היומיום. לא לקבל החלטות זה החופש המושלם מבחינתי.

 

הארגון שאת מנהלת מרוויח מזה שאת יוצאת למסע? מאוד! וממש במובן הפרקטי: אני מגדילה את מעגל ההיכרויות שלי, עושה נטווריקנג. חוזרת יותר מאוזנת ושלמה ומוצאת גם זמן לעצמי. המסע נותן לי חיות, פותח אופקים, מאפשר לי לחשוב מחוץ לקופסא, לא להישאר מקובעת ולראות הכל יותר רחב.

 

מה המוטו שלך כמנהלת?

תמיד להוביל את הארגון קדימה, להאציל סמכויות, לעבוד עבודת צוות ולהיות מעורבת בפרטים.

 

מה תמיד יהיה אצלך בתיק?

מראה, פינצטה, עט. פנקס. כרטיס אשראי ומשקפיים כדי שאני אראה מה אני קונה. חוץ מזה: נעלי עקב ונעלי בלנסטון באוטו.

 

ובמסע?

אותו הדבר. רק בלי נעלי עקב.

במסע היא בלי נעלי עקב  (צילום: איה בן עזרי) (צילום: איה בן עזרי)
במסע היא בלי נעלי עקב (צילום: איה בן עזרי)

אוף דה רקורד

איך להסביר את האנרגיה של נשים במסע? זה נראה מפחיד מבחוץ אבל זה נורא טוב מבפנים. אני יודעת שה עלול להרתיע, אבל אחרי שאת חווה את זה, זו פשוט אנרגיה טובה.

 

ליאת שדה שטרנברג, תפקיד: מנכ"לית פיוזיק

יצאה: למסע בדרך המשי כחלק מצוות מאגמה

 

מה בדיוק את עושה?

אני מנכ"לית חברת סטארט- אפ בתחום המוזיקה והוידיאו. בפועל זה המון פגישות, דוחות ביצוע, בנייה של הדור הבא של הפיתוח, קשרים עם משקיעים, גיוס הוון, ניהול הון. אני מסתובבת הרבה בעולם בפגישות עם חברות מוזיקה כדי להזין בתוכן את האפליקציה, ודואגת לשיתופי פעולה עם אמנים כמו אלישה קיז ומאריה קרי.

דואגת לשיתופי פעולה במסע ומחוץ לו  (צילום: מאגמה) (צילום: מאגמה)
דואגת לשיתופי פעולה במסע ומחוץ לו (צילום: מאגמה)

איך עוזבים כזאת עבודה ויוצאים למסע?

למסע הראשון שלי יצאתי עם אמא שלי, בעיקר בשביל להיות ביחד וליצור חוויה משותפת לשתינו אחרי הרבה שנים. גם אז ניהלתי חברת סטרט- אפ.

 

איך עוזבים את הארגון?

מקבלים החלטה. חלק משמעותי בניהול הוא לדעת לחלק משימות. זה נכון גם כשאני נמצאת וגם כשלא. אני נעדרת לא מעט בגלל עניינים הקשורים במיזם ואני חייבת לדעת לסמוך על האנשים שלי.

יותר מזה: אני לא תמיד יודעת הכי טוב ולא מבצעת הכי טוב. אבל הצלחתי לגייס שורת אנשים איכותיים. חלוקת המשימות מביאה ליעילות, לצמיחה של אנשים, מעודדת יצירתיות ואחריות של כולם. הארגון גדל וכולנו מרוויחים. אני ממש מאמינה שסביבי צריכים להיות אנשים יותר טובים ממני- זו הדרך לבנות הצלחה.

 

הארגון מרוויח מזה שאת יוצאת למסע?

בטח. המסע מאפשר לי לנקות את הראש ולחשוב על רעיונות בכל תחום: החל מעבודה ועד לתחומי חיים אחרים. אני מלאת אנרגיות ויצירתית יותר גם לעבודה וגם למשפחה.

 

המוטו שלך כמנהלת?

הקיפי את עצמך באנשים טובים. גם בעסקים, גם בחברויות וגם במשפחה.

המוטו שלך במסע?

שחררי

 

מה תמיד יהיה לך בתיק?

טלפון. בשביל המצלמה. אני נורא אוהבת לתעד וגם לצלם.

 

אוף דה רקורד

תנו לעצמכן את ההזדמנות לצאת למסע. הכל יסתדר: הבית, העבודה, תתפלאו לגלות שהכל עובד גם שכשאתן לא שם. ותהיו מאושרות- זה חלק חשוב בפאזל של החיים.

 

רוצה גם את להצטרף למסע הבא של מאגמה צ'אלנג'? הירשמי כאן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איה בן עזרי
דינה פרומוביץ
צילום: איה בן עזרי
צילום: קרן ליכטנשטיין רז
מסע מאגמה צ'אלנג'
צילום: קרן ליכטנשטיין רז
מומלצים