שתף קטע נבחר

דירוג הטרור העולמי: "ירושלים יעד התיירות הכי מאוים"

מחקר חדש קובע כי בגדד היא בירת הטרור העולמית, אבל מציב גם את ירושלים, תל-אביב ונתניה במקום גבוה יחסית. בבריטניה הדגישו: "ירושלים - יעד התיירות המסוכן ביותר"

מחקר חדש קובע כי בגדד מחזיקה גם השנה בתואר "העיר הכי מועדת לטרור בעולם", ומציב שלוש ערים ישראליות - ירושלים, תל-אביב ונתניה - ברשימת 64 הערים שאיום הטרור בהן הוא הגבוה ביותר. ב"דיילי מייל" הבריטי אף מבליטים את העובדה שמבין הערים הנחשבות ליעדי תיירות משמעותיים, ירושלים מדורגת כזו שבה סכנת הטרור היא הגבוהה ביותר - 42 בעולם.

 

עוד חדשות בעולם :

 

את המחקר ערכה חברת Verisk Maplecroft, והיא בחנה בו 1,300 מרכזים אורבניים ברחבי העולם, תוך התחשבות בשיקולים כמו מספר הפיגועים שאירעו בהם במשך שנה ומידת האטרקטיביות שלהם עבור מחבלים. עורכי המחקר, שפורסם היום בשורה של אתרי חדשות בינלאומיים בכירים, הפרידו בין מזרח ירושלים שהוגדרה כחלק מ"פלסטין" ודורגה במקום ה-36 בעולם מבחינת סיכון הטרור, לבין שאר ירושלים, שהוגדר כחלק מישראל ודורג במקום ה-42 ברשימת הערים המסוכנות. תל-אביב דורגה במקום ה-51 בעולם ונתניה במקום ה-61.

פיצוץ מכונית תופת בבגדד אשתקד. 380 פיגועים בשנה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פיצוץ מכונית תופת בבגדד אשתקד. 380 פיגועים בשנה(צילום: רויטרס)

בחלק מכלי התקשורת ציינו כאמור שירושלים היא היעד התיירותי המסוכן ביותר, אבל חשוב לציין שהם התעלמו מהעובדה שגיזה במצרים וביירות בלבנון מדורגות ברשימה כמסוכנות יותר, אף שגם אליהן מגיעים לא מעט תיירים מהמערב, או לפחות נהגו להגיע עד לפני כמה שנים.

 

כל שש הערים הראשונות ברשימה, כלומר אלה שאיום הטרור בהן הוא הגדול ביותר, הן ערים עיראקיות, ואחריהן שלוש ערים בפקיסטן ואחת בלוב. רשימת הערים המסוכנות ביותר: 1. בגדד 2. מוסול 3. א-רמאדי 4. בעקובה 5. כירכוכ 6. אל-חילה (כולן בעיראק) 7. פשאוור (פקיסטן) 8. בנגזי (לוב) 9. קטה (פקיסטן) 10. חסו חל (בפקיסטן). בהמשך הרשימה "מככבות" ערים באפגניסטן, בסומליה ובניגריה. בבגדד, בירת הטרור העולמית, אירעו מפברואר 2014 עד פברואר 2015 לא פחות מ-380 פיגועים, ונהרגו בהם 3,654 איש.

פיגוע הדריסה בירושלים, אתמול ()
פיגוע הדריסה בירושלים, אתמול

ב"דיילי מייל" הדגישו כאמור את רשימת יעדי התיירות המאוימים ביותר. אחרי ירושלים, המדורגת 42 בדירוג הכללי, מופיעות קהיר (45), ניירובי (57), בנגקוק (89), תוניס (152), איסטנבול (171), לאס וגאס (184), סידני (192), זנזיבר (216) וקייפ טאון (302). העיר המאוימת ביותר במזרח אירופה היא לוהנסק

שבאוקראינה (46), שם מתחוללים זה יותר משנה קרבות בין המורדים הפרו-רוסים לכוחות ממשלת אוקראינה.

 

העיר המאוימת ביותר במערב אירופה היא בלפסט שבצפון-אירלנד (90). אחריה ברשימת הערים המועדות לטרור במערב אירופה: פריז (97), אתונה (113), בריסל (177), ברלין (214), ניקוסיה (239) ומונאקו (340). לונדון, שזוכרת עדיין את פיגועי 7/7 ב-2005, נמצאת לשמחתה רק במקום ה-400. בארה"ב לאס וגאס נמצאת במקום ה-184 כאמור, והיא האמריקנית הגבוהה ביותר ברשימה. קנזס סיטי במקום ה-190 וניו-יורק במקום ה-369.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
הכותל המערבי. "מזרח ירושלים" במקום ה-36
צילום: gettyimages
מומלצים