שתף קטע נבחר

לא רק אופניים: ללונדון יש שבילים לברווזים

קמפיין "חלוק את המרחב הציבורי, הורד קצב" נועד לעורר מודעות של הולכים, רוכבים ורצים לשאר המשתמשים במדרכה. בסין יש שביל סמרטפונים

 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

תל-אביב, תלמדי: הגידול העולמי במספר רוכבי האופניים והרצים הופך בערים שונות את חלוקת המרחב הציבורי לכמעט בלתי נסבלת, ועכשיו יש בבריטניה מי שזורקים למלחמה על המדרכה גם את בעלי הכנף.

 

עוד חדשות בעולם :

 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

The Canal & River Trust, גוף האחראי על יותר מ-2,000 קילומטר של נתיבי מים באנגליה ובוויילס, סימן בימים האחרונים שורה של שבילים בלונדון, בבירמינגהאם ובמנצ'סטר כשבילים המיועדים לברווזים בלבד, כדי שאלה יוכלו לרדת אל מאגרי המים ולחזור מהם בבטחה, מבלי שרגל אדם תרמוס אותם.

 

המהלך המקורי, שבמסגרתו רוססו ציורי ברווז על נתיבים צרים בצדי השביל, נועד לעורר מודעות לצורך לחלוק את המרחב הציבורי במסגרת הקמפיין "חלוק את המרחב, הורד קצב". הרעיון הוא שההולכים, הרצים והרוכבים צריכים להאט לעתים את קצב הליכתם, לשים לב למתרחש סביבם ולכבד את שאר האנשים - והחיות - אשר משתמשים באותו הנתיב.

 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

נתיב הסמרטפונים בסין ()
נתיב הסמרטפונים בסין

שבילי הברווזים זמניים וצפויים להיעלם בחלוף זמן מה, אבל בינתיים הם מעלים חיוך על פניהם של העוברים והשבים. מי שמגלים קצת פחות עניין בהם הם

דווקא הברווזים, שבאופן טבעי לא ממש מכבדים את הגבולות שסומנו להם. לא נורא, הם יועדו לנו יותר מאשר להם.

 

בשנה שעברה דווח כי העיר צ'ונגצ'ינג שבסין סימנה נתיב חדש המיועד למשתמשי סמרטפונים כבדים שאינם רוצים להסיר את המבט מהצג בעודם צועדים ברחוב. השביל, באורך 30 מטרים, שווק לעולם כ"שביל הסמרטפונים" הראשון בסין. נתיב דומה סומן ביולי אשתקד בוושינגטון הבירה בארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
הלו, לברווזים בלבד! הנתיב החדש
צילום: gettyimages
מומלצים