שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בנאות אפקה: דירה ב-3.4 מיליון

התוכנית של ועד הדיירים בשכונת נאות אפקה בצפון ת"א כוללת הריסה ובנייה מחדש של מתחם משנות ה-60, במסגרתה 8 בתי רכבת ישנים עם 126 דירות יפונו לטובת 6 מבני מגורים עם 340 דירות חדשות. כמה ירוויחו הדיירים?

שכונת נאות אפקה משתדרגת: ל-ynet נודע כי ועד דיירי שכונת היוקרה בצפון תל-אביב יגיש בימים הקרובים לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר תוכניות לפרויקט פינוי-בינוי בשכונה. כפי שפורסם ב-ynet, עוד ב-2014 תכנן הוועד להרוס את המתחם שבין הרחובות קהילת פוזנא, קהילת קייב, מבצע קדש וקהילת ריגה, לטובת הקמת מתחם מגורים חדש בבנייה מרקמית.

 

כתבות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

 

לדברי הוועד, התוכנית במתחם, הממוקם מאחורי בית הספר "ליידי דייויס", תואמת את מדיניות העירייה להתחדשות עירונית. במסגרת התוכנית, 8 בתי רכבת ישנים משנות ה-60 של המאה הקודמת עם 3 קומות ו-126 דירות ייהרסו, ובמקומם ייבנו שני מגדלים עם 12-18 קומות ו-4 בניינים עם 6 קומות על שטח כולל של 14 דונם.

 

בסך הכל צפויים להיבנות בשכונה כ-340 דירות. עוד יכלול המתחם המחודש שטחים ציבוריים, פארקים וחניונים תת-קרקעיים. על פי התכנון, במקום הדירות הישנות, המשפחות במתחם יקבלו דירות 4 או 5 חדרים בשטח ממוצע לש 110 מ"ר או 120 מ"ר, בהתאמה. הדירות יכללו מרפסת, מחסן ושתי חניות.

 

בחברת העיר החדשה של היזם דרור הלוי, שנבחרה על ידי הדיירים לבצע את הפרויקט, ציינו כי הדיירים יוכלו לשדרג את הדירות בתוספת תשלום. כמו כן, הרווח הצפוי לכל אחד מהדיירים צפוי לעמוד על כ-1.25 מיליון שקלים. זאת בשל הפער בין מחירי הדירות כיום (כ-2.1 מיליון שקלים בממוצע) לבין מחירי הדירות העתידיות (כ-3.4 מיליון שקלים בממוצע), כתוצאה מהשבחת המתחם.

הדמיית הפרויקט החדש. מתיחת פנים לצפון ת"א (הדמיה: ויו פוינט) (הדמיה: ויו פוינט)
הדמיית הפרויקט החדש. מתיחת פנים לצפון ת"א(הדמיה: ויו פוינט)

 (הדמיה: ויו פוינט) (הדמיה: ויו פוינט)
(הדמיה: ויו פוינט)

 (הדמיה: ויו פוינט) (הדמיה: ויו פוינט)
(הדמיה: ויו פוינט)

 

"תהליך מיון ארוך"

לדברי סימה ארז, נציגה ועד הדיירים, התוכנית נמצאת בשלבים מתקדמים. "לאחר תהליך מיון ארוך, נחתמו חוזים מחייבים מול כל הגורמים שיבצעו את הפרויקט", היא אומרת, "עד כה למעלה משני שלישים מבעלי הדירות חתמו על חוזים מול היזם.

 

נועם מוזס, גם הוא נציג ועד הדיירים, מוסיף כי "החלטנו על פרויקט פינוי-בינוי שיוקם כמתחם אחד ובמקשה אחת - ושיקח בחשבון את צרכי כלל הדיירים. בכלל זה, תכנון משותף של החניות התת-קרקעיות של המתחם, כולל תכנון משותף של כניסות ויציאות למען בטיחות הדיירים והילדים, תכנון משותף של מבני הציבור והפיתוח הסביבתי".

 

על תכנון הפרויקט, שייבנה על שטח בנוי של כ-50 אלף מ"ר, מתוכם 25 אלף מ"ר יוקצו לטובת חניונים תת-קרקעיים ו-10% נוספים מהשטח יוקצו לטובת גנים וגינות ציבוריות, הופקד אדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים. תלווה את הפרויקט שמאית דניאלה פז, מנכ"לית חברת פז כלכלה הנדסה. על הייעוץ המשפטי הופקד עו"ד יהודה טוניק.

 

המתחם בנאות אפקה כיום. בתי רכבת משנות ה-60 של המאה הקודמת (צילום: נועם מוזס) (צילום: נועם מוזס)
המתחם בנאות אפקה כיום. בתי רכבת משנות ה-60 של המאה הקודמת(צילום: נועם מוזס)

 (צילום: נועם מוזס) (צילום: נועם מוזס)
(צילום: נועם מוזס)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ויו פוינט
הדמיית הפרויקט החדש. רווח של 1.25 מיליון שקלים
הדמיה: ויו פוינט
צילום: נועם מוזס
המתחם כיום. הדיירים יגישו את התוכניות לוועדות התכנון בימים הקרובים
צילום: נועם מוזס
מומלצים