שתף קטע נבחר

"היא אמרה שהאהבה נגמרה. לקחתי פטיש". עדותו של המוזיקאי שרצח את אשתו בנפרד

אילן בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית", טען כי "התקף פסיכוטי" הוביל אותו לרצוח את דפנה בר ציון בקיץ האחרון: "היא הייתה אהבת חיי". ב-SMS שכתבה לו נאמר: "אתה אלים ומכה, סכנה אמיתית". ynet חושף את העדויות

דפנה בר ציון ואילן בן עמי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דפנה בר ציון ואילן בן עמי(צילום: מוטי קמחי)

עדותו של המוזיקאי אילן בן עמי, שמואשם ברצח אשתו בנפרד, אשת חיי הלילה דפנה בר ציון, חושפת מפיו את הכתובת שהייתה על הקיר - אהבה אובססיבית שהובילה לקנאה קיצונית, אלימות ומסרונים המעידים על מציאות קשה. "גבר אלים ומכה, כבר ארבעה ימים במיטה מהמכה שהכנסת לי, ואין לך בעיה להמשיך להתעלל בי, אתה סכנה אמיתית", נכתב באחד הסמסים שהגיעו לידי ynet, במסגרת עדותו של בן עמי.

 

בספטמבר 2014 הוגש כתב אישום נגד אילן בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית", בגין הרצח של דפנה בר ציון חודש לפני כן. על פי כתב האישום, אף שהשניים היו פרודים, הגיעה בר ציון בר לביתו של בן עמי כדי לעזור לו. משהבין בן עמי כי מערכת היחסים לא תשתקם הוא הלם בה בפטיש וגרם למותה.


מיד לאחר מותה של בר ציון נטל בן עמי את הפטיש שבו השתמש, ניקה אותו והחביא אותו בבוידם. הוא לקח את מכשירי הטלפון שלו ושלה, נעל את הדלת ונמלט. את הנייד שלו השליך בפח אשפה קרוב לדירה ונסע לספארי ברמת גן, שם השליך את מכשיר הטלפון שלה. במהלך שלושה ימים נס ממקום למקום, שבמהלכם גם הגיע לאתר בנייה באזורי מגדלי צמרת שמעל מחלף ההלכה. בקומה העשירית של המבנה, שבו ישן, כתב על הקירות מכתבי פרידה שונים, ובהם גם את מילות השיר "ניגון עתיק" של נתן אלתרמן. במקביל המשטרה ניהלה אחריו מצוד עד שנתפס ב-17 באוגוסט.

 

"לא הייתה אהבה גדולה מזו"

"אשתי היקרה, אהובת חיי. לא הייתה אהבה יותר גדולה מזו". כך פתח בן עמי את עדותו במשטרה כשסיפר כיצד רצח את בר ציון. השניים הכירו לפני עשר שנים היכרות קצרה של שבועיים שנגמרה בניתוק. שנתיים לפני הרצח הם שוב נפגשו כשהוא בא לראות הצגה של תלמידה שלו. מתוך עדותו עולה כי "משם התחילה מסכת של אהבה גדולה, שבה ברור שאני התפרן ובלי כסף והיא מזמינה ויוצאים לברים. אני לא יכול לעמוד בסטנדרטים של החיים האלה, ודווקא בגלל זה שזה קוסם לי שרוצה אותי בחורה שאני לא מסוגל לשלם על הסיבוב הראשון של האלכוהול, ואנחנו יוצאים ב-500 שקל לערב. אחרי שלושה חודשים היא החליטה שהיא רוצה להתחתן".

 

אחרי השנה הראשונה לנישואים שלהם פתחה בר ציון מסעדה ששאבה אותה לעסק ותוך כדי כך התחילו להתערער היחסים בין השניים והיא רצתה להיפרד. "אני אהבתי אותה מאוד-מאוד, היא הייתה אישה בעלת אלף אפשרויות. היא פתחה מסעדה שפשוט גנבה לי את האישה מהבוקר ועד הערב. היא הייתה רק שם, וכבר לא יצאנו ולא בילינו".

 

מערכת היחסים בין השניים החריפה, לדברי בן עמי, כאשר החבר של בתה של בר ציון התחיל לעזור לה בניהול העסק ועבר לחיות איתם בדירה. בן עמי התחיל לקנא בשלב זה: "הפסדתי במשחק בית. עוד לא התרגלתי למצב שאני נשוי והנה מישהו יושב לי באמצע הסלון, אני יכול לחיות עם זה אבל הוא נהפך להיות יורש העצר". כמה חודשים לאחר מכן השניים נפרדו.

 

"עדיף לנו להיפטר מהסיוט הזה שנקרא 'חיים'"

במשך ארבעה חודשים ציפה וקיווה בן עמי שבר ציון תחזור אליו, אך במהלך מבצע "צוק איתן" בקיץ נשברה רוחו. "ביום חמישי (יום הרצח) שמעתי על המלחמה ועל חיילים שלנו שעפים לשמיים. הבנתי שאין הרבה משמעות לחיים ועדיף לנו להיפטר מהסיוט הזה שנקרא 'חיים'. הפסקתי לאכול, הפסקתי לנגן, קיבלתי חוסר תאווה לחיים – וכל זה תלוי רק במילה של דפנה אם היא תגיד לי שאנחנו חוזרים. נתן אלתרמן כתב בניגון עתיק שאם לא תהיי איתי אז 'תשרוף את ביתך עלייך', וזה מה שכתבתי על הקיר (באתר הבנייה, לאחר הרצח)".

 

באותו ערב יום חמישי, הגיעה בר ציון לביתו של בן עמי ברחוב בן עטר בתל אביב ועזרה לו לקפל בגדים. בן עמי ניסה לשכנע את זוגתו לשעבר להציל את מערכת היחסים אך ללא הועיל. בר ציון הייתה בדרכה ללכת אבל בן עמי מנע ממנה לצאת, והחל להלום בה בפטיש. "ראיתי שזהו, היא הולכת ונגמר הסיפור העצוב הזה, וכל הארבעה חודשים שהמתנתי וקיוויתי... במקום שהפער יצטמצם נהייתה בינינו זרות.

 

 

"היא אמרה לי שאני כמו זר אליה, ושזהו, האהבה נגמרה לגמרי. אני לא זוכר כלום מהרגע שלקחתי את הפטיש, פשוט ייאוש גדול תפס אותי. אמרתי ששנינו מסתלקים מהעולם הזה. אמרתי שאני לא נשאר בדירה הזו ומסיים את החיים שלי".

 

בן עמי הלם בה בפטיש פעם אחת ובר ציון ניסתה להגן על עצמה בידיה אבל הוא המשיך להלום בה שוב ושוב. על הפטיש חרט בן עמי זמן מה לפני הרצח את המשפט "עם הפתיש (טעות במקור) אנחנו יכולים לפסל יופי ויצירתו או לרוצץ את גולגולתו". בהמשך אמר לחוקרים כי הוא הבין תוך כדי מעשה שהוא הורג אותה, וחשב להתאבד מיד לאחר מכן.

 

הוא סיפר לחוקרים כי אחרי שבר ציון כבר הייתה על הרצפה הוא המשיך לתקוף אותה בפטיש ואחר כך כיסה את פניה בשמלה כחולה שהייתה בדירה. "זה היה התקף פסיכוטי, זה מה שיש לי להגיד. אני חושב שבהתקף פסיכוטי אתה לא סופר את המכות. תקפו אותי, כנראה בגלל הכדורים, מחשבות שלא הייתי מכיר אותן. מחשבות אובססיביות שלא מרפות. אני הולך להירקב עכשיו בכלא ולשלם על זה. חבל שלא הצלחתי להתאבד. היא הייתה אהבת החיים שלי, היא הייתה התקווה של החיים שלי".

 

עו"ד שחר מנדלמן, שמייצג את משפחתה של בר ציון, אמר בתגובה: "אילן בן עמי רצח את דפנה בדם קר ולאחר תכנון מדוייק. הוא הודה ושיחזר את מעשיו ודינו אחד - מאסר עולם".

 

משפחתה של בר ציון מסרה: "אילן בן עמי רצח את דפנה אחרי מסכת התעללויות ארוכה וסחיטה נפשית וכלכלית. כל העדויות נמצאות בידי המשטרה והפרקליטות והפרסום הזה הוא ניסיון של סנגורו לנסות לבנות קו הגנה הזוי של התקף פסיכוטי. הוא שוב מנסה להאשים את דפנה במותה אבל זה לא יעזור לו. הפרקליטות ובית המשפט, עם כל מערך העדויות שיש, יפסקו מאסר עולם והוא יירקב בכלא לכל חייו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בן עמי בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים