שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

הפיגועים שלא דווחו בתקשורת השבוע

לא רק רקטות מעזה. ביהודה, שומרון וירושלים העניינים ממשיכים כשגרה. מטעני צינור, פיגועי דקירה והצתת יערות שלא שמעתם אליהם השבוע

כבכל שבוע אנחנו מציגים בפניכם את הפיגועים הקטנים, אלו שלא בהכרח מצאו את הכותרות. בכל זאת, לא כל מטען צינור הוא רקטה, לא כל דקירה מאיימת כמו טיל ולא כל הצתת יער צריכה כיפת ברזל.

 

 

 

שישי של מטעני צינור

 

בכפר סילוואד הסמוך לעפרה חייל ושוטר מג"ב נפגעו לאחר שערבים השליכו עליהם מטען צינור. כמו כן, בחברון השליכו ערבים שני מטעני צינור לעבר חיילים בציר שיקגו שבחברון.

 

גם בשבת הרוחות סערו בחברון, כשערבים השליכו בקבוקי תבערה לעבר חסם בית מרקית בעיר, מוקדם יותר באותו יום נתפס ערבי במקום כשעל גופו מוסתרת סכין. ככל הנראה התכוון לבצע פיגוע דקירה בשכונת אברהם אבינו בעיר. בשער שכם ערבי דקר שני נערים שנפצעו בפלג גופם העליון עם פגיעות במצב בינוני. תושבי שכונת ג'אבל מוכאבר ירו מטחי זיקוקים לעבר שכונת ארמון הנציב הסמוכה, כשגם בית הכנסת בכפר השילוח היה קורבן לניסיון דומה.

 

שני של הצתות

יום שני היה רווי בניסיונות הצתה ובהשלכות בקבוקי תבערה. ערבים הציתו שריפה ביער השלום בירושלים. חמישה צוותי כיבוי השתלטו על השריפה, שפרצה במספר מוקדים שונים. שריפה נוספת שהוצתה באותו יום הייתה בסמוך לגבעת גל בהר חברון. בקבוקי תבערה הושלכו לעבר בית הכנסת בעיר דוד ולעבר כלי רכב בסמוך לאיזור התעשייה עטרות שבבנימין.  גם ביום שלישי נמשכו ניסיונות ההצתה, כשהפעם ארבעה צוותי כיבוי נדרשו לשריפה ביער גבעות בסמוך לגוש עציון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
צעירים פלסטינים מיידים אבנים
צילום: AFP