שתף קטע נבחר

אישום: קצין מג"ב ושוטר סחרו בנשק מהבסיס

הקצין מירכא והשוטר מכפר כנא נאשמו שלקחו מהבסיס שבו שירתו יחד כלי נשק למטרות סחר. על פי האישום, את עסקאות הנשק ביצעו בשיתוף שבעה תושבי כפר כנא, אחד מהם נער בן 16

  

קצין מג"ב ושוטר נאשמים בסחר בנשק: כתב אישום הוגש היום (ו') בבית משפט המחוזי בנצרת נגד השניים, תושבי כפר כנא וירכא, כמו גם נגד שבעה תושבי כפר כנא, בגין עסקאות נשק, קשירת קשר לביצוע פשע, פזיזות ורשלנות בכלי יריה ואיומים.

 

באישום נגד השוטר מכפר כנא נטען כי הוא נהג לדווח שעשה שימוש ברימוני הלם במהלך פעילות מבצעית אף שלא כך היה. זו הייתה הדרך שבה פעל כדי להותיר בידו רימוני הלם בלא ידיעת מפקדיו. באופן דומה לקח מהבסיס שבו שירת כמות רבה של כדורי רובה ומחסניות. את אמצעי הלחימה העביר לביתו ושם החביא אותם. מיוחסת לו עבירה של גניבה בידי עובד הציבור.

 

קצין מג"ב מירכא היה מפקדו של השוטר מכפר כנא. השניים חלקו חדר במגורי הבסיס, ועל פי האישום בכמה הזדמנויות פנה אליו הנאשם מכפר כנא בבקשה לבצע עמו עסקאות נשק. על פי האישום, את עסקאות הנשק עשו השניים בשיתוף שבעה תושבי כפר כנא בני 30-18 ועמם גם נער בן 16. הם נאשמו בעבירות ביצוע עסקאות נשק, נשיאת נשק והובלתו. בנוסף לכך, על פי האישום נהגו הנאשמים להחזיק שלא כדין בכלי נשק שונים ולירות באמצעותם, לסחור ברימוני הלם וליידות אותם בכפר כנא או בסביבותיו, לעתים תוך סיכון חיי אדם.

 

בבקשת המעצר צוין כי "הנאשם מכפר כנא הינו שוטר, איש מערכת אכיפת החוק, שמעל באמון מפקדיו וגנב בכמה הזדמנויות אמצעי לחימה על מנת למכור אותם לאחרים - בעצמם עצורים בתיק זה".

 

עוד נכתב כי "קצין מג"ב מכפר ירכא שנאשם היה בעת הרלוונטית מפקדו, ועל אף שידע על מעשיו ותכניותיו, לא רק שלא עצר בעדו, אלא פעל לצדו".

 

את החקירה ניהל צוות צפון במחלקה לחקירות שוטרים ומחלק מיעוטים ביחידה המרכזית במחוז הצפוני. נציגי מח"ש עו"ד הדר צור ועו"ד שקד דהן ביקשו לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים