שתף קטע נבחר

ליברמן על הכביש שחמאס סולל בגבול: "קריאה במגאפון לראש ממשלה חירש"

השבוע פורסם ב-ynet כי חמאס סולל ציר בסמוך לגדר המערכת עם ישראל. אמש הודה בכיר בארגון כי הכביש החדש נועד "לשעת הכושר להסתער". שר החוץ לשעבר: "אם יקרה אסון רה"מ ושר הביטחון לא יוכלו להינקות מאחריות. הנהגה אמיתית צריכה להתמודד עם איומים בטרם פורענות"

כלים של חמאס פותחים את הציר ()
כלים של חמאס פותחים את הציר

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף הערב (שבת) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון בנוגע לציר החדש שסולל חמאס סמוך לגדר הביטחון ברצועת עזה. לדברי ליברמן, "דבריו של איש חמאס פתחי חמאד, שר הפנים לשעבר בממשלת חמאס, על כך שהכביש שסולל חמאס כ-250 מטר מהגדר, מול קיבוץ נחל עוז, נועד להיות מוכן ל'שעת הכושר להסתער', הם כמו קריאה במגאפון לראש ממשלה שמתעקש להישאר חירש".

 

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף ואמר כי "ממשלת ישראל טומנת את ראשה בחול ואם יקרה האסון שכבר כתוב על הקיר - ראש הממשלה ושר הביטחון לא יוכלו להינקות מאחריות. ועדת החקירה שתקום, אם יקרה חס וחלילה אסון בנחל עוז, לא תצטרך לפתוח פרוטוקולים סודיים, אלא רק לקרוא את הדברים הללו של חמאד שפורסמו בראש חוצות".

 

השר הבכיר לשעבר הוסיף ואמר כי "כדאי שראש הממשלה יתעשת כבר עכשיו ויעשה את מה שצריך כדי למגר את שלטון חמאס בעזה. הנהגה אמיתית צריכה לדעת להתמודד עם איומים בטרם פורענות ולא כשכבר מאוחר מדי".

 

ליברמן. "ממשלת ישראל טומנת את ראשה בחול" (צילום: אמיל סלמן) (צילום: אמיל סלמן)
ליברמן. "ממשלת ישראל טומנת את ראשה בחול"(צילום: אמיל סלמן)
 

מוקדם יותר השבוע פורסם ב-ynet כי לאחרונה נצפו דחפורים, טרקטורים ומשאיות פורצים וסוללים דרך חדשה במרחק של פחות מ-300 מטרים מגדר המערכת. העבודות שתועדו על ידי גורמים שונים ברצועה מאובטחות על ידי לובשי מדים חמושים, שלא ברור אם הם שייכים למנגנוני הביטחון בעזה הכפופים לחמאס, או לפעילים מהזרוע הצבאית של הארגון, עז א-דין אל-קסאם. הסברה היא שהציר ייסלל לאורך הרצועה מדרומה לצפונה.

 

אמש התייחס לנושא שר הפנים לשעבר בממשלת חמאס, פתחי חמאד, שאמר כי הכביש נבנה על-ידי הזרוע הצבאית של חמאס, עד שתהיה "שעת הכושר להסתער". חמאד, שנחשב לאחד הקיצונים בחמאס, נשא דברים באירוע לזכרו של אחד ממפקדי גדודי אל-קסאם בחאן יונס, אחמד סהמוד, שנהרג במבצע "צוק איתן". הוא קרא למדינות ערב והאיסלאם לפעול בתיאום כדי "להסיר את המצור" מעל רצועת עזה.

 

דבריו על דרך העפר החדשה, שעליה פורסם השבוע ב-ynet, היו למעשה ההתייחסות הראשונה מגורם בחמאס לנתיב המסתורי שמוקם תחת אבטחה חמושה. לדברי שר הפנים לשעבר, הכביש ייסלל במרחק של 300-250 מטר מהגדר.

 

גורמים במערכת הביטחון אמרו השבוע ל-ynet כי הם עוקבים אחר סלילת הציר אולם עדיין לא יודעים לענות בוודאות מה תהיה מטרתו. מבדיקות שערכו בצבא עולה כי מדובר בסלילת שביל באיזור שמול נחל עוז, מחוץ לרצועת השטח שאסורה לשהייה עבור הפלסטינים. בצבא מעריכים עוד כי לסלילת דרך העפר אין משמעות של איום בטחוני. בנוסף, באזור שמול נחל עוז מנהלים הפלסטינים עבודות תשתית נרחבות בפאתי שכונת סג'עיה באמצעות דחפורים ומשאיות, לטובת שיקום מוצביהם שצה"ל החריב בצוק איתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העבודות של חמאס ליד הגבול
מומלצים